nasiona marihuany

Growbox z ledami 40x40x120cm

Wyszukiwarka Forumowa:

jordybo

Member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
16
Buchów
0
Cześć, planuje zakup boxa 40x40x120cm (chwilowo używam szafki o wymiarach 120 długość 75 szerokość I 75 wysokość, bialy mat scianki, brak wentylacji, chyba że otworzę drzwiczki. Wiatraka tez nie ma)
Czy przy obu wymiarach, szafki i planowanego boxa, wystarczą do oświetlenia

chinski panel led 75w full spectrum 169 pcs kolor:1900-2100k o wymiarach produktu : 301 * 301 * 17mm

oraz
2 "patyki ledowe Moc: 24W Max
Materiał: PVC
Napięcie wejściowe: 5V
strumień świetlny: 300lm
LED Chips: Czerwone: Niebieski = 24: 12

Chwilowo rośnie noname z francuskich ulic
Planowany zakup autoflowering

Dodałbym zdjęcia wszystkiego ale niestety nie mogę

Jeśli to oświetlenie zda się na takie wymiary to czy istnieje możliwość zwiększenia iloscu roślin jesli tak to do ilu
 

Faynem

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
33
Buchów
0
Rośnie Ci to jakoś w tej szafce? Bo jeśli wrzucisz tam te światełka, a box jest w miarę szczelny to temperaturę powinno Ci wyj***ć w kosmos i nic z tej uprawy nie będzie.

Nie wiem co to są patyki ledowe ale wartość 300lm nie napawa optymizmem. Te drugie ledy też są niewiadomego pochodzenia i ciezko określić ich skuteczność. Ja w boxie okolo 0,12m mam 2x 50w COB z chin i są na styk, a gdyby to były normalnej jakości ledy to pewnie 50W by starczyło ;D

Co do ilości roślin, to ładujesz tyle żeby wypełniły boxa (przy rozsądnej długości wega), a ilość światła dobierasz do wielkości boxa, a nie do ilości roślin.
 

jordybo

Member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
16
Buchów
0
Zgadza sie rozsadza temp dla tego drzwi uchylam, tutaj lumeny nie maja znaczenia w ledach tylko ilość W nie kierował bym sie tymi 300 lumenami
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
to juz wolalbym dwa coby 046 clu na zasilaczu 100w. dioda kosztuje jedna 50zl zasilacz pewnie ze 100zl i masz panel jak siema a nie jakies chinskie dziadostwo
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
zobacz na mierniku ile całość tych ledów bierze watt. Pewnie zamkniesz się w 15w.
Lepiej kup jakieś philipsy ledowe albo tornado 23w x3 chociaż bo na tym co teraz nic nie uciągniesz
 

jordybo

Member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
16
Buchów
0
Nie wiwm skad ta nienawiść do chińskich produktów ale ludzie na internecie polecają są tez filmiki na yt nie konkretnie tej lampy ale z tej firmy

Moc: 75 watów

Rzeczywiste zużycie energii: 35 w Âą 5%

Ciężar: 0,75 kg

Napięcie wejściowe: AC100-250v

Częstotliwość pracy: 50-60hz Długość życia

: 50 000 godzin

Gwarancja: Jeden rok

Certyfikaty: CE, FCC, ROHS
 

Faynem

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
33
Buchów
0
Zgadza sie rozsadza temp dla tego drzwi uchylam, tutaj lumeny nie maja znaczenia w ledach tylko ilość W nie kierował bym sie tymi 300 lumenami

Liczy się niby PAR, czy jakoś tak, ale jednak te lumeny jakimś wyznacznikiem są. Mój cob ma ich 8000 i nie jestem w stanie na to spojrzeć bo później przez dłuższy czas nic nie widzę. Zwykły LED żyrandolowy 9W ma około 900 lumenów, na paczce jest napisane że zastępuje żarówkę 60W. I zapewne tak jest z tymi twoimi "patykami", tylko że podali samą tą wyższa wartość, a ich realna moc to pewnie parę wat.

A I żeby nie było, tych chińskich cobow nie polecam za bardzo, ale są już lepsze niż te panele z pierdyliarda mikro diod za dolara ;)
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Tutaj lumeny nie mają nic do rzeczy bo autor nie posiada COB z strumieniem np 4000K tylko ledy full spectrum i rzeczywiście liczy się PAR oraz rzeczywisty pobór prądu wyrażany w watach. Jeśli ten panel rzeczywiście bierze około 35 watt to nie jest źle choć wg mnie nadal troszku słabo na taką powierzchnię. Widać to choćby po tym że roślina nie jest gęsta, lekko wyciągnięta ale ma też problemy zdrowotne (pewnie z innego powodu).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół