nasiona marihuany

20/4 zmęczenie automatów ??

Wyszukiwarka Forumowa:

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Witam,

Zauważyłem niepokojące mnie zjawisko, które objawia się opadaniem liści (razem z łodygami, szczególnie dużych wiatraków) i delikatnym zawijaniu się końcówek (do dołu). Na początku myślałem o przelaniu lub przesuszeniu, mimo to rośliny dostały wodę (po 3 dniowej przerwie).
Kolejnego dnia rano okazało się, że rośliny wróciły do normalnego stanu, więc założyłem, że problem rozwiązany, a przyczyną było przesuszenie. JEDNAK przed rozpoczęciem 4 godzinnej nocy roślin, wiatraki wisiały tak samo jak poprzedniego dnia. Może jednak przelanie.. zostawiłem na 4 dni bez wody. Jednak każdego dnia sytuacja wyglądała tak samo, tj. rano wszystko ładnie, pod wieczór marnie.. wygląda jakby rosliny miały dość słońca, bo po drzemce wyglądają jak nowo narodzone.
po za tym, panienki tryskają zdrowiem, żadnych plamek, przebariwen, zranien, złaman etc.

rozpatrywałem:
- za wysoka temperatura gleby - wykluczone
- za wysoka temperatura - wykluczone
- za niska wilgotność - ?
- słaba wentylacja (niedobór co2) - wątpliwe ?
- zmęcznie świeceniem 20/4 - czy to w ogóle możliwe?

Czy powyższe może być spowodowane świeceniem 20/4 ?
Czy podczas wczesnego flo można przejść na 18/6 ?

automaty of fast buds
temp: dzien: 28, noc: 22
wilg: dzien: 45, noc: 55
dzien zycia: 3-4 tydzien wczesne flo
hps 150W 2000K + żarówka led 28w 4000K
wysokśc roslin: około 30-40 cm
wysokość szczytów od lamp: około 30-40 cm
podlewane co 4 dni 330 ml wody + biohumus organiczny uniwersalny (czy jakoś tak)
donice 9L
nie trenowane
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Przestawić je możesz w każdej chwili... zalecał bym 18/6 a poza tym wrzuć parę fotek bo bez tego nikt ci nie pomoże
 

PIXAR

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2018
Postów
62
Buchów
0
Miałem coś podobnego pomogło 2 dni 16/8 potem 18/6 i były zadowolone.
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
wrzuć parę fotek bo bez tego nikt ci nie pomoże

Zaczyna się robić coraz gorzej :/ u jednej łodyga aż się****wygieła... wtf?

normal_fst.jpg

normal_scnd.jpg
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Zmieniłeś im to światło z 20/4 na 18/6 ? Sprawdź jeszcze wilgotność ziemi, wsadz palca z boku doniczki i oceń wilgotnosc
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Zmieniłeś im to światło z 20/4 na 18/6 ? Sprawdź jeszcze wilgotność ziemi, wsadz palca z boku doniczki i oceń wilgotnosc

Zmieniłem światło dzisiaj. zdjęcia zrobione zostały zaraz przed rozpoczęciem nocy (czyli w najgorszym stadium), patrzyłem niedawno (po około 3h ciemni) i wszystko wyglądało o niebo lepiej.Nawet ten skręcony odrost po lewej na drugim zdjeciu wstał.

Może im za sucho i gorąco ? wilgotność mam poniżej 40 % ostatnio :/
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Inwestuj jak najszybciej w nawilzacz powietrza

Dzięki Lolek za zaangażowanie! Oglądam twoją relke, to BTW też GSC.

Mam strasznego pecha z nawilżaczami ostatnio.. pod kolejne gro znajde coś lepszego na pewno. Powalcze z recznikami przez początek kwitnienia (dawało rade dobic do 45%) potem na flo zostawię już 40%.

a na pokrycie słów zdjecia po 10h świecenia.
zdjęcia w 100% nie oddają, ale liście są naprężone, ładnie rozłożone, a łodygi pieknie sterczą do góry.

normal_fst_pr.jpg

normal_scnd_pr.JPG
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Proszę o pomoc!
Żółcenie końcówek postępuje, a na części wiatraków porobił się****"szpon"..
ziemia to compo sana, lałem tylko biohumus uniwersalny, czy możliwe, że domagają się jęść?
Podlałem calmagiem. wiglotność zwiększyłem do 50%.
 
D

DarkMessiah

Guest
Opisz dokładnie co do tej pory im dawałeś w jakich ilościach? Zrób ładne fotki ukazujące problem.

---------- Post Zaktualizowany 10:42 ---------- Data pierwszego postu 10:40 ----------

Aha i daj wiek roślin.
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Opisz dokładnie co do tej pory im dawałeś w jakich ilościach? Zrób ładne fotki ukazujące problem.

---------- Post Zaktualizowany 10:42 ---------- Data pierwszego postu 10:40 ----------

Aha i daj wiek roślin.

Wiek to 4 tygodnie.
Od dwóch tygodni podlewane co 3-4 dni wodą z biohumusem uniwersalnym (nakrętka na litr). Podlewane ok. 350 ml. na 9L donice. + dziś przed 2 godzinami dostały 330 ml wody z calmagiem xtra

Fotki ukazujące problem, kolejno:
- wiszące liscie i zółknące koncówki (na szczycie)
- opadajace (wyginające się łodygi)
- szpon
- żółknące dolne liscie i szpony
- żółknące końcówki dolnych lisci

normal_opad_zolt_konc_gor_lis.JPG

normal_opadajace_lod.JPG

normal_szpon.JPG

normal_zolt_doln_lis_i_szpon.JPG

normal_zolt_konc.JPG
 
D

DarkMessiah

Guest
Odstaw nawozy. Lej im sama wodę o odpowiednim PH, żadnych nawozów prze 2 tyg bym nie lał. Ten pH meter jest do dupy co go masz. Przy nstpnym podlaniu przelej donice tak żeby wylecialo troszkę wody dołem.
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Odstaw nawozy. Lej im sama wodę o odpowiednim PH, żadnych nawozów prze 2 tyg bym nie lał. Ten pH meter jest do dupy co go masz. Przy nstpnym podlaniu przelej donice tak żeby wylecialo troszkę wody dołem.


Potwierdzam, ten miernik pH jest do dupy. Obługuje też pomiar wilgotności, też nie sprawdza sie najlepiej ;)

OK, Odstawie nawozy na 2 tyg. znajdę jakąś wodę z niskim ph, dzięki
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
po 2 dniowej obserwacji:
podbicie wilgotnosci do 50/60% mocno poprawiło wygląd rośliny. zmiana na 18/6 też wydaje się być dobrą decyzją

Zmierzyłem ph wody, którą podaje.. 7.5.
zbiłem octem do 6.5.

wydaje mi się, że powodem wyżej opisanych problemów przede wszystkim są: wysokie ph i niska wiglotność.

dam znać za kilka dni jak na rośiny wpłynie podanie czystej (bez nawozów) wody z ph 6.5
 

MasterGrow82

Member
Rejestracja
Paź 16, 2018
Postów
21
Buchów
0
ocet powinien pomoc...pomysl nad porzadniejszymi nawozami na przyszlosc, a poki co dobrze radza chlopaki woda. Ja zauwazylem ze im dluzsza faza ciemna na automatach tym bardziej lubia ciagnac sie w gore.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół