nasiona marihuany

Ile prądu zje ? Uprawa Indoor One 0.36m2 600w

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
Witam


Nazywam się Łukasz mam 45lat i szukam żony...:lol3: a tak na serio ruszam z pierwszym indorkiem i zapraszam do śledzenia mojej relacji. Może zainteresuje was nie tylko ze względu na kwiatuszki i moje (pewnie nie uniknione) potknięcia ale również przez wzgląd na to iż będę relacjonował na bierząco ile dokładnie prądu zeżre ten projekt. Wiele osób zastanawia się pewnie przed kupnem sprzętu ile tak naprawdę będą musieli zainwestować. Koszta sprzętu - wiadoma sprawa ceny są na pułkach - z jakiej pułki sprzęt bierzesz jakiej mocy marki itp. tyle płacisz jesteś tego śiadom. Ale inwestycja na sprzęcie się nie kończy pozostaje opłacić rachunki (chyba ze nie musisz bo np wynajmujesz już z kosztami energii- jesteś szczęściarzem:)) a więc tu zajme się tymi mniej świadomymi kosztami czyli ILE WIADEREK TEGO PRĄDU TRZEBA BĘDZIE ?
Oczywiście stawki za prąd mamy różne mieszkamy w różnych krajach mamy różnych dostawców prądu itd. mój wynik będzie podawany w kilowatogodzinach. W media markcie kupiłem taki sprzęcik pokazuje m.in. aktualne zużycie energii ile maxymalnie ile minimalnie zużywa oraz wiele innych funkcji. Licznik kilowatów jest podpięty tylko pod samą instalacje czyli pokazuje faktyczny stan zużycia energii przez lampe z balastem cały system wentylacji oraz nawilżacz i kamerke( do monitorowania/kontroli temperatury i wilgotnośći) Pierwsze dni box był w garażu i musiałem dodatkowo grzać gdy lampy były wyłączone bo temperatura spadała do 15stopni. Teraz box jest w pokoju ma idealne warunki więc nie musze dogrzewać. Dla mniej wtajemniczonych:

Kilowatogodzina
(symbol: kWh) – jednostka pracy, energii oraz ciepła. 1 kWh odpowiada ilości energii, jaką zużywa przez godzinę urządzenie o mocy 1000 watów, czyli jednego kilowata (kW). To jednostka wielokrotna jednostki energii – watosekundy (czyli dżula) w układzie SI.



Osprzęt:

Probox Garden High Pro 60/60/160

Żarówka HPS 600w na balaście cyfrowym Lumatek EVSA 600W Dimmable
Wyciągający wentylator firmy CAN 350m3 + Filter CAN 2600 (45cm)
Wdmuchujący x 1 (ale raczej korzystam z wlotu pasywnego)
Mieszający x 1
Nawilżacz Medisana AH 662
Doniczki 11 L
Ziemia: Plagron Light Mix
Odżywki : Zestaw BioCanna
Nasiona: Royal Haze Automatic oraz Northern Light Automatic (RoyalQueenSeeds)


Warunki:
Kto czytał mojego poprzedniego posta -> https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138632-Prosze-o-Rady
wie ze na początku miałem inne plany chciałem sezonówki robić ale że się musiałem czegoś nauczyć to musiałem coś popsuć no i tym sposobem jesteśmy gdzie jesteśmy. Docelowo w namiot chce wpakować 4 kwiatki w doniczkach 11L. Jedna panienka już grzeje miejsce pozostałym które są jeszcze powiedzmy w stanie embrionalnym lub też są plemniczkami (woda i waciki).
Pierwsza wariatka nazwijmy ją Royal Haze One jak na moje oko nie rozwija się zbyt szybko i prężnie może to za sprawą kiepskich warunków na starcie (w garażu bez cooltube miała od 15 do 36c) ale teraz jest już dobrze temperatura nie spada poniżej 22C i nie przekracza 29C zazwyczaj jest na poziomie 26/27C a wilgotność od 35-75% przeważnie 45%-50%. Robiłem testy od 250w przez 400w do 600 w (za pomocą dimera na balaście) no i 600 to trochę za dużo na taką powierzchnie choć przez pare godzin jestem w stanie utrzymać dobrą temperaturę przy mocy 600w i może to wykorzystam na FLO (jak radzicie?)na razie przeważnie chodzi na 250W i przy flo zwiększe do 400 o ile warunku pozwolą. Tyle czytania czas popatrzeć ...

6 dni temu narodziła się mała istotka
a to 2 dni później
a to wczoraj


Proszę o rady w razie problemów lub zastrzeżeń jestem otwarty na krytykę
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
Co do wspomnianego w wątku prądku to lista ile kilowatogodzin było zużyte w pierwsze dni :
1 DZIEN - 9.150 kWh
2 DZIEN - 16.15 kWh
3 DZIEN - 23.28 kWh

Mała przerwa w spisywaniu licznika

Dzień 8 mamy nabite 68.71 kWh . Lampa przeważnie chodzi na mocy 250W na fotoperiodzie 18/6 . Robiłem pare testów paro godzinnych na mocy 400W i 600w . Czy moc 250w wystarczy na weg czy lepiej od razu 400W czy lepiej na 400w przełączyć dopiero na flo? Jak sądzicie? Będę się starał raz w tygodniu robić upy oraz aktualizować stan licznika

Pozdrawiam AmatorRolnictwa

Oto centrum zarządzania światem yyy znaczy klimatem

---------- Post Zaktualizowany 13:19 ---------- Data pierwszego postu 13:17 ----------

drzewiec niestety nie zdobyłem wiedzy jak obracać fotki może do tego dojde pomału ziemia chyba się nie wysypie a jak co zrobie odbitke
że 600W na 0.36 to za dużo to wiem ale jestem w stanie utrzymać dobra temperaturę przy tej mocy przez jakies 4 -5 godzin i myśle może przy fazie kwitnienia to wykorzystać albo przynajmniej te 400w
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
I 250W w takim boxie to spory nadmiar światła, nie wiem po co na siłę chcesz tak kombinować...
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
250 watt na taki box to jest idealnie od początku do końca, tzn idealnie jest 275watt, ale mając taką ilość światła ( które pochodzi oczywiście od hpsa nie mówimy tutaj o led ) musisz pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Ja robiłem 275 watt na 60/60/140 w cooltube, went 230-270 m3 który musi być też w namiocie - jest to warunek konieczny bo to jest najbardziej wydajna i skuteczna wentylacja jak went jest w namiocie zaraz koło cooltube.
Ty masz 160 wysokości to masz rewelacyjnie, dużo lepiej niż ja miałem.

ile zeżre prądu ?

Prosta kalkulacja = 18 h x 250 watt plus tam 20watt powiedzmy balast = 5 kw plus, went 50 watt x 24 h = 1 kw = 6 kw dziennie

180 kw - 200 kw miesięcznie. Policz sobie teraz przez kaskę ile to wyjdzie, Zobacz z czego masz dostawcę prądu, pomnóż przez 200 i masz wynik.

pozdro !
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
smieszku nic nie kombinuje na siłe lecz myśle na przyszłość -kupiłem mocniejsze lampy i system wentylacyjny żeby móc go potem przełożyć do większego namiotu (następny projekt chce kupić coś koło 1m2,dokupić 150w Led i mały namiot jako żłobek zrobić a duży już sami wiecie po co)
DeathZone póki co wentylator mam po za namiotem podpięty do cool tube i wyciąga znakomicie nawet na nie całych 50 % swojej mocy , w planach mam jak podepnę już filter zainstalować dodatkowy wiatraczek(mały o nie dużej mocy) wewnątrz układu chłodzenia który będzie pomagał wyćagającemu - sprzedawca w grow polecił mi takie rozwiązanie myśle że oszczędzę miejsce w środku boxa bo mam nie co za duzy filter jak i całą reszte do tego namiotu : )

na jakiej wysokości polecacie w początkowej fazie obniżyć lampe ? tylko nie odsyłajcie mnie do tej tabelki z forum bo już ją znam na pamięć chodzi mi o wasze prywatne doświadczenia jak to działa u was na początku niżej czy wyżej ?

---------- Post Zaktualizowany 14:30 ---------- Data pierwszego postu 13:59 ----------

ile zeżre prądu ?

Prosta kalkulacja = 18 h x 250 watt plus tam 20watt powiedzmy balast = 5 kw plus, went 50 watt x 24 h = 1 kw = 6 kw dziennie

180 kw - 200 kw miesięcznie. Policz sobie teraz przez kaskę ile to wyjdzie, Zobacz z czego masz dostawcę prądu, pomnóż przez 200 i masz wynik.

pozdro !

Na pewno dobry jesteś z matmy i wyliczeń ale ja chce wiedzieć dokładnie ile będzie mnie to kosztować. Twoje przypuszczalne obliczenia są jak najbardziej poprawne sam sobie też tak to obliczałem ale chce zobaczyć jak to się ma do stanu faktycznego. Tak naprawdę nawet długość okablowania ma tu coś do powiedzenia oraz inne elementy w moim przypadku np. dodatkowo nawilżacz musiałbym doliczyć do Twoich obliczeń oraz kamere bo też coś tam pobierają sobie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
O

OdcieńZieleni

Guest
prosze odwracac fotki bo ziemia sie wysypie i szyja boli

ta tabelka jest dobrą wskazówką co do wysokości, czemu z niej nie korzystasz?
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
ta tabelka jest dobrą wskazówką co do wysokości, czemu z niej nie korzystasz?

źle mnie zrozumiałeś korzystam jak najbardziej (przeliczyłem z cali na centrymetry ) przy 250w dobra odległość oscyluje w granicach 15 - 40 cm .Jak wiadomo trzeba sprawdzić ręką czy nie parzy dziewczynki ale mi tu chodzi o wasz experience jak Wy to robicie na początku dajecie niżej czy wyżej może głujpie pytanie nie wiem
 
O

OdcieńZieleni

Guest
daj trochę wyżej, gleba nie będzie Ci się tak przesuszać i kiełki nie dostaną tak w piz*ę, tak jak piszesz, dobrze jest podłożyć rękę na wysokość szczytów czy nie jest za ciepło, jak delikatne ciepło to jest ok, ja na poczatku zawsze za nisko lampe trzymałem, lepiej dać ciutkę wyżej, powodzenia
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
oto mi chodziło dziękuje za dobre rady biore się do pracy podniosę lampe i już nie będę experymentował z 400W skoro 250 im wystarczy
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
źle mnie zrozumiałeś korzystam jak najbardziej (przeliczyłem z cali na centrymetry ) przy 250w dobra odległość oscyluje w granicach 15 - 40 cm .Jak wiadomo trzeba sprawdzić ręką czy nie parzy dziewczynki ale mi tu chodzi o wasz experience jak Wy to robicie na początku dajecie niżej czy wyżej może głujpie pytanie nie wiem

jak masz dobrą wentylację to 250tka HPS, 15 cm OD ROŚLIN, JAK LAMPA JEST W cooltube. Ja na Twoim miejscu kupiłbym lampę 250 i odpalił ją na tym balaście ustawionym na 250watt. Pozdro !

ps. przepraszam, dokładniej rośliny od cooltube 15cm, to będzie gdzieś z 20 pewnie cm od lampy, z dobrą wentulacją - to jest podstawa w namiocie 60/60 z 250 tką i wysokości 140. Ty trzeba pamiętać masz 160, ale i tak musi wszystko dobrze działaći być szczelne.
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
Ja na Twoim miejscu kupiłbym lampę 250 i odpalił ją na tym balaście ustawionym na 250watt. Pozdro !
To jak to jest? ta żarówka 600w przykrecona na 250 w daje inne światło niż orginalna 25o-tka?
Inna wartość lumenów czy co? inna barwa? może by dorzucić te brakujące 25wat w ledach? bo wcześniej pisałeś że idealnie na taki namiot do 275w. Chciałem se dokupić smartbag co2 ale u mnie w kraju sa nie dostępne tylko dużę wiaderka co2 a tym nie chce misie bawić może ktoś poleci jakieś tabletki czy coś? czym najlepiej od góry podsypać roślinke?
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Pisał, że 275W jest idealnie, bo tak miał, a on jest idealny. Myślę, że te 25W nie zrobi wielkiej różnicy.
Jednak jeśli chodzi o skręcenie 600tki do 250W to tracisz na jej żywotności, jest trochę inna barwa i spectrum. Rośliny mogą się wyciągać, więc albo ryzykujesz i zostawiasz tak jak jest, albo kupijesz 250tkę, lub odrazu działasz w dużym namiocie z tym setupem co masz.
 
Rejestracja
Lis 8, 2018
Postów
21
Buchów
0
Dobra Pany Dzień 13 w glebie czyżby braki? Lać jej pół dawki zalecanej BioCanna Wega ? a może całą zalecaną?

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół