nasiona marihuany

Frisian dew af x Frisian dew af CS

Wyszukiwarka Forumowa:

tofik1888

Member
Rejestracja
Lis 19, 2008
Postów
6
Buchów
0
Witam
Jestem w trakcie robienia pestek pod outdoor FD AF x FD AF od Dutch Passion. kupiłem paczkę siedmiu pestek + własnej roboty Cs spray wyszedł koloru bursztynowego, Ok 60 ppm (sprawdzane miernikiem EC)
pestki poszły do ziemii z 3 tygodniowym rozstępem. Pierwsze 3 na pyłek z czego wybrałem 1 która ma ok 90% rewersji z zielonym fenotypem, naszybciej zakwitła wyglądała najlepiej i najzdrowiej, 2 kolejne były z fioletowym ale kurduple i ciężko było się dopatrzeć bananów, poszły na śmietnik.
Po 3 tygodniach do ziemii poszły 4x FD AF plus jeden bubble kush AF dla eksperymentu.
Wykluło się 3 z 4 FD AF i wspomniany Bubble kush AF.
Kilka dni temu ojciec został odizolowany od reszty poleciał pod clf250 żeby doszedł, 4 panienki zaczęły kwitnąć pod MH250w i tu pojawia się moje pierwsze pytanie: kiedy ten facet dojdzie? Mogę wrzucić jakieś foty ale narazie nie wiem jak. Bananki powoli robią się żółte, mam pod plantem folie żeby zebrać pyłem, jeden banan spadł jeszcze zielony i pyłku tam brak, sprawdzałem lupą x16. Moje drugie pytanie dla pewności: z tego co doczytałem to jak wszystko się uda będzie to pokolenie F1 ale dalej AF w przypadku obu odmian. Czy mam racje?
I żeby to wszystko ustabilizować myślałem by wysuszyć i zamrozić resztę pyłku by wybrać już na oucie komkertne fenotypy które mnie interesują i powstanie mi stabilna odmiana f2 auto. Czy to ma sens?
Pestki robię pierszy raz, naczytałem się wiele, tez na anglojęzycznych forach ale chciałbym się upewnić czy czegoś nie przegapiłem, dla mnie dużo informacji jak na jeden raz, a na projekcie mi bardzo zależy.
 

tofik1888

Member
Rejestracja
Lis 19, 2008
Postów
6
Buchów
0
Właśnie o takie pestki mi chodzi, chce zrobić swoje i wysiać je na outdoor, szkoda kasy żeby kupić np 50 pestek tylko nie będą one podobne do siebie jak w przypadku selfingu. Dopiero f2 by było to prawda?

---------- Post Zaktualizowany 18:00 ---------- Data pierwszego postu 12:41 ----------

Pierwsza FD w tle BK ale coś wolno idzie

Druga FD z trzecia w tle

Planuje zapylić je do ok tygodnia wszystkie FD ida w miarę równo oprócz Bk ma 2 patyki na krzyż i ledwo pokazał preflowery. teraz czy ta ta zhermiona dojdzie do tego czasu?


Uwagi mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
kiedy ten facet dojdzie? Mogę wrzucić jakieś foty ale narazie nie wiem jak. Bananki powoli robią się żółte, mam pod plantem folie żeby zebrać pyłem, jeden banan spadł jeszcze zielony i pyłku tam brak, sprawdzałem lupą x16.

Dojdzie, jak zacznie sypać pyłlkiem, jak banany odpadają i nie ma w nich pyłku, to lipa.

Moje drugie pytanie dla pewności: z tego co doczytałem to jak wszystko się uda będzie to pokolenie F1 ale dalej AF w przypadku obu odmian. Czy mam racje?

Nie, w dużym uproszczeniu pokolenie F1 to krzyżówka dwóch różnych odmian, a nie kolejne pokolenie tej samej odmiany. U Ciebie to będzie conajmniej F4 lub dalej. Tak, będzie to AF.

I żeby to wszystko ustabilizować myślałem by wysuszyć i zamrozić resztę pyłku by wybrać już na oucie komkertne fenotypy które mnie interesują i powstanie mi stabilna odmiana f2 auto. Czy to ma sens?

Nie ma żadnego, tylko nie pytaj mnie dlaczego :) User @sub zapewne odpowie Ci na wszelkie dalsze pytania ;)

Pzdr.
 

tofik1888

Member
Rejestracja
Lis 19, 2008
Postów
6
Buchów
0
De’ath dzięki za odpowiedz.
Rozumiem, czy w takim razie to kolejne pokolenie FD będzie bardzo podobne do siebie a cross z Bubble kush auto będzie pokoleniem F1 AF i pokolenie będzie różnic się od siebie. Czy wtedy mogę zapylic jakieś fajne panny tym pyłkiem? Czy to by ustabilizowało to odmianę w jakiś sposób?
Potrząsnąłem niedawno ta męska, kilka bananów spadło w jednym wysypało się trochę pyłku także trzymam kciuki. Czy po zdjęciu jest ktoś w stanie określić ile mu jeszcze zostało? Nie mam pojęcia a zależy mi na czasie, pierszy raz mam styczność z męskimi/hermami.
Pozdrawiam
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ziom, zbierz ten pylek, zapyl to co chcesz, wysiej i zobaczysz co wyrosnie - bedzie dobrze. Na tym etapie niczym innym nie zawracaj sobie glowy.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Rozumiem, czy w takim razie to kolejne pokolenie FD będzie bardzo podobne do siebie a cross z Bubble kush auto będzie pokoleniem F1 AF i pokolenie będzie różnic się od siebie. Czy wtedy mogę zapylic jakieś fajne panny tym pyłkiem? Czy to by ustabilizowało to odmianę w jakiś sposób?

Pokolenie F1 miedzy dwiema rasami będzie na tyle jednolite na ile "jednolici" są rodzice. Jeśli są mało zróżnicowani, F1 będzie wyrównane.
Niezależnie od tego jak zróżnicowanie będzie takie F1 -> Prawdziwy bałagan pojawi się dopiero w pokoleniu F2.

Natomiast kolejne pokolenie samodzielnie uzyskanych FD - pokaże Ci na ile jednolita jest to odmiana - możesz mieć wyrównane rośliny jak i kilka feno lub więcej niż kilka - im więcej posadzisz tym więcej zróżnicowania znajdziesz.
Wszystko tu zależy od tego na ile ona jest ustabilizowana.

Stabilizacja i otrzymywanie jednolitych roślin to zupełnie inna inszość. W największym uproszczeniu sprowadza się do hodowli w bliskim pokrewieństwie przez wiele pokoleń. Tu nic się nie da zrobić "szybko" - a jeśli ktoś twierdzi, że się da to łże ;)

Idealnie wyrównane rośliny najprościej jest uzyskać poprzez selfing, pokolenie S4-S5 będzie wyrównane jak klony - ale przy okazji może mieć słaby wigor.
Idealnie wyrównane F1 można uzyskać krzyżując dwie różne linie S4-S5 - To chyba jest zrobić najłatwiej - nie może się nie udać ;).

Poprzednie wypowiedzi.

I żeby to wszystko ustabilizować myślałem by wysuszyć i zamrozić resztę pyłku by wybrać już na oucie komkertne fenotypy które mnie interesują i powstanie mi stabilna odmiana f2 auto. Czy to ma sens?

Zapylając dwa razy tym samym pyłkiem robisz backrossa - wprowadzasz do swojej odmiany więcej allleli genów z rośliny którą teraz wybrałeś na ojca. Nie wiem po co miałbyś to robić. Na pewno nie w celu "stabilizacji".

Otrzymywanie tak zwanych stabilnych ras to zabawa na lata - przy czym Ty chcesz lecieć czysto żeńską populacją co wcale nie ułatwia sprawy. Roślinę na ojca musisz wybierać zanim się ujawnią jej cechy - kierując się np: tylko ogólnym wigorem.

De'ath napisał:
Ziom, zbierz ten pylek, zapyl to co chcesz, wysiej i zobaczysz co wyrosnie - bedzie dobrze. Na tym etapie niczym innym nie zawracaj sobie glowy.

De'ath ma racje - nie zawracaj sobie za bardzo teraz tym głowy.

Jeśli chcesz się zajmować tym długofalowo i z przytupem - kup kilka podręczników ogólnej hodowli roślin - na forum się nie nauczysz tego. Będziesz przynajmniej wiedział czego nie jesteś w stanie zrobić.
Może dojdziesz do wniosku, że najlepszą długofalową metodą pracy nad odmianą FD była by: populacja z męskimi w warunkach zbliżonych do panmiksji - wybór wielu roślin z każdego pokolenia mających wielu różnych ojców. ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół