nasiona marihuany

[AF][COB 50W FS][0.09m2] Cream Caramel Auto SS

Wyszukiwarka Forumowa:

MlodyP

Member
Rejestracja
Lis 9, 2018
Postów
8
Buchów
0
Witam w mojej fotorelacji.
Pierwszy raz w życiu biorę się za uprawę INDOOR , do tej pory mam za sobą 2 udane out'y

Krem karmelowy wykiełkował na wacie 5 tego listopada , a z ziemi wyszedł 7 listopada.

Słoneczko świeci 18 godzin na dobę

Setup:

Growbox 30x30x90

Lampa Led COB Full Spectrum 50w przymocowana do radiatora z wiatraczkiem (tak wiem badziewny LED ale dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie
:freak:)

Wentylatory:

1.mieszający 6x6 cm PC
2. od
chłodzenia lampy 10x10cm PC
(w planach zakup filtra węglowego z porządnym wentylatorem )

Oba są podłączone pod 5v

Warunki klimatyczne :

Temp ok.30°C

Wilgotność 50% do 90 % (trzymam w boksie bazylie która robi za nawilżacz, bez tego wilgotność spada poniżej 35%)


Ziemia Light Mix od Biobizza
Suple tez będą od Biobizza bo zostało coś po tego rocznym oucie.

20181107_221428.jpg




20181108_191055.jpg


Wiem fotki za duże, nie chce mi się już z tym pieprzyc , następny up będzie jak trzeba.

Łodyga się trochę wyciągnęła bo lampa była za wysoko, teraz jest około 10 cm nad szczytem , podsypałem ziemi na równo z doniczka .

Pozdrawiam !

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

CorAngar

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
135
Buchów
0
Siema Podobny projekt co i mój. Zasiadam i będę obserwował <joint>
 

MlodyP

Member
Rejestracja
Lis 9, 2018
Postów
8
Buchów
0
Siema Podobny projekt co i mój. Zasiadam i będę obserwował

No rzeczywiście :D 100W na taka powierzchnie to nie za dużo ?

A co to za koleżanka na drugim planie? :p

Na drugim planie Bazylia z LIDLA , lubię dodać świeże zioła do obiadu a ze chwilowo w boksie dużo miejsca to umilę jej życie bo na parapecie mało słońca. Robi za***ista robotę w nawilżaniu powietrza i jest zdecydowanie bardziej estetyczna niż kubek wody z wyciągnięta skarpeta :freak2::freak2:

W poniedziałek kolejny up
 

MlodyP

Member
Rejestracja
Lis 9, 2018
Postów
8
Buchów
0
Witam!
Dzisiaj mija 6 dzień życia roślinki, puki co polewam czysta woda butelkowana ponieważ nie mam regulatorów ph . Idzie dobrze waszym zdaniem? Zastanawia mnie jedynie dlaczego końcówki listków są tak mocno wywinięte do góry.

20181112_162518.jpg




Załatwiłem nowy mieszak bo aktualny bardzo słabo wieje , zapewne dlatego ze jest szeregowo podłączony do wentylatora który chłodzi Leda , zasilanie 5v. Mam drugi zasilacz 9v 350mA ale teraz kwestia czy nie będzie taki setup wiać za mocno ? :freak:
20181112_162707.jpg




Odzyskałem suple które zostawiłem na spocie. Cos dokupić na wega czy na razie mogę tylko to lać ? Planuje wzbogacać mieszankę dopiero od 14 dnia życia królewny .


20181112_162604.jpg


Jak szukałem zasilacza w odmętach strychu natrafiłem na fajna siatkę pod Scroga , ma to jakis sensy przy wymiarach mojego boksa i automatycznej roślinie ?

Dodam ze dzisiaj wsadziłem w glebę wykiełkowane sionko w razie gdyby ta była jakaś zmutowana ALE jeżeli z obiema wszystko będzie ok to ta młodsza będzie spisana na straty :(
Kupilem kwadratowa donice około 18l która mieści się idealnie w boksie bo nie miałem zamiaru brać więcej niż 1 rośliny na ta powierzchnie a gdyby tak dokupić 2 mniejsze i jechać na dwie panny ? Co o tym myślicie ? Led nie będzie za slaby na dwie rośliny ?

20181112_162628.jpg


Całość prezentuje się następująco, temperatura jest ok, wilgotność jest ok ! :)
Urzeka mnie ten różowy kolor<sex>
20181112_162419.jpg


Tak wiem! Druga roślina przy tym setupie dostanie mało światła ale jeżeli tylko wystawki łepek to ustawie to tak aby obie miały równe szanse. Zdjęcia znowu duże :( użyłem jakieś stronki do pomniejszenia ale efekt nadal lipny, mi tak średnio się to podoba no chyba ze wam taki format odpowiada . Czekam na fale pozytywnej krytyki. Pozdro !

Prośba do admina, czy mógłbyś zmienić w temacie mojej fotorelki "²" na "2". Chciałem być mądrzejszy a wyszło jak zawsze... skopiowałem z neta znak" do kwadratu" z prawdziwego zdarzenia i oto efekt :pl: :d
 
T

talib

Guest
Roślina wygląda dobrze, na chwilę obecną nie masz się czym martwić ;)
Jeśli chodzi o nawozy... podczas okresu weg raczej nie będzie potrzeby abyś musiał jakiekolwiek dawać. Lepiej przygotuj sobie jakiś fajny zestaw na flo. Dodatkowo przyda Ci się asahi sl podczas treningu- genialna sprawa :) biorąc pod uwagę iż uprawiasz pod Led przygotuj się na dłuższy okres weg. W moim wypadku trwał 37 dni, a to dość sporo jak na automata. Adekwatnie przedłuża Ci się termin ścinki.
Jeśli chodzi o mieszaka... nie będzie za mocny. Wystarczy jak na początku oddalisz go od rośliny, aby jej nie wykładał zbyt mocno, później już i tak nie da rady ;) trening- polecam zdecydowanie w tym wypadku LST.
Dlaczego chcesz wyrzucać którąkolwiek z roślin? Nie rób tego ! Zostaw, niech rośnie. Przedziel tę dużą donice na pół, aby każda z roślin miała swoje miejsce. Skoro ma 18l to po 9l dla każdej będzie wystarczająco :) ja mam w 4l donicach i jestem zadowolony :) a co do światła.. nie będzie go za mało spokojnie :) powodzenia :spalony:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Moim zdaniem pomysł z dzieleniem donicy na pół jest z dupy, lepiej kup 2x11l czy coś w ten deseń.
Na flo radziłbym dokupić jeszcze jednego takiego leda. Masz jakieś jego specyfikacje?
 
T

talib

Guest
Moim zdaniem pomysł z dzieleniem donicy na pół jest z dupy, lepiej kup 2x11l czy coś w ten deseń.
Na flo radziłbym dokupić jeszcze jednego takiego leda. Masz jakieś jego specyfikacje?

Dlaczego uważasz, że jest to "pomysł z dupy " ? MlodyP twierdzi, że idealnie pasuje do boksa. Biorąc pod uwagę zmianę donic, A raczej dokupienie dwóch kolejnych- może pojawić się problem ze zmieszczeniem tych donic (chodzi o ich kształt który musimy dostosować do wymiarów boxa) no i oczywiście pozostanie też kwestia pojemności dwóch osobnych donic. Uważam, że będzie miał problem znaleźć dwie po 11l które bez problemu wstawi do boxa 30x30... Ale ja się nie znam...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Dlaczego uważasz, że jest to "pomysł z dupy " ? MlodyP twierdzi, że idealnie pasuje do boksa. Biorąc pod uwagę zmianę donic, A raczej dokupienie dwóch kolejnych- może pojawić się problem ze zmieszczeniem tych donic (chodzi o ich kształt który musimy dostosować do wymiarów boxa) no i oczywiście pozostanie też kwestia pojemności dwóch osobnych donic. Uważam, że będzie miał problem znaleźć dwie po 11l które bez problemu wstawi do boxa 30x30...

Fajne argumenty, ale nadal dwie rosliny w jednej donicy to ch***wy pomysł. Chyba, że ją szczelnie przegrodzi.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Też jestem za tym aby żadnej rośliny nie spisywać na straty. [MENTION=60027]talib[/MENTION] przedzielenie donicy wydaje się być najlepszym pomysłem chociaż tak dużą donicę może być nieco trudno ale dla chcącego...
 
T

talib

Guest
Dokładnie :) musi ją szczelnie przegrodzic i wszystko będzie w porządku.
 

MlodyP

Member
Rejestracja
Lis 9, 2018
Postów
8
Buchów
0
[B]Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji !:spalony:[/B]

Na wegu poleci bio grow z fish mixem bo jest , a skoro już jest to po co ma się marnować , może będzie gram więcej przy zbiorach :p

Donica to jednak 14l, wiec przy idealnym podziale wychodziło by 7l na roślinkę . Dalo by sie ja podzielić przy pomocy ścianki z tworzywa i kleju na gorąco , niestety nie mam dostępu do pistoletu aktualnie i tez jakoś mega nie chce mi się z tym bawić, wolałbym kopic jakiegos gotowca. Przejdę się w tym tygodniu do sklepu z takim asortymentem i może znajdę coś rozsądnego.
46256992_258931978306916_7793092144251535360_n.jpg


LED! Ledzik to chińczyk z alledrogo , mam drugiego w zapasie gdyby brakło im słoneczka .
46183046_2257059227906619_7278941355844304896_n.jpg


Specyfikacja: Moduł Led 50w 230V Full Spectrum - zasilane bezpośrednio z sieci

Długość fali - 380nm-840nm

Barwa - Full Spectrum

Napięcie - 220/230V

Rozmiar modułu - 60x40mm

Rozstaw śrub - 34x34mm

Temperatura pracy - do 60 stopni celsjusz

A tak to wygląda aktualnie .
46188020_249092995965247_4044760299679514624_n.jpg
 

PyroLaczek

Member
Rejestracja
Lis 28, 2018
Postów
24
Buchów
0
Przy odpowiednim lst i przy tej powierzchni chyba będzie zbędna
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół