nasiona marihuany

Led na 0.36m2 Clu 058 i cree 660nm ?? DZIĘKI!!!

Wyszukiwarka Forumowa:

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
Witam tematów o budowaniu paneli led pełno, ale forumowi fachowcy jak widzę nikomu nie odmawiają pomocy to może i mi pomogą.


Do rzeczy, chcę zbudować panel led na powierzchnię 0.36m2 opierając się na diodach cob clu058 ( jak na zdjęciu ) i diodach cre xpe photo red 660nm. Myślałem też nad kilkoma sztukami far red ale nie widzę aby ludzie bawili się w takie pierdołki xd




coby to jedyna rzecz którą już kupiłem, myślałem że będzie 0.64 i wtedy 2 diody by starczyły ale jednak mniejsza powierzchnia, więc zainstaluję jednego coba. Pewnie lepie oświetliły by to np 2x clu048 czy cxb x 2 no ale już nic z tym nie zrobię.
displayimage.php

displayimage.php
IMAG0127.jpg

Tera tak, panel chcę o mocy 150-170w tak myślę, z 100-120w clu i 30-50w photo red na flo.


Po kolei:


Radiator taki planuje kupić Radiator; C26260/25; naturalny; 250mm; żebrowany; 262mm; 60mm czyli 25x26.2cm

f_14551.jpg


Zasilacze do clu chcę taki z możliwością podłączenia potencjometru do xpe jakiś też dobry, meanwelle myślę jakieś ^^

Diody Clu już posiadam, kwestia cre xpe photo red, ile ? takie będą dobre ? ( Dioda LED CREE XPEEPR-L1-0000-00901, Photo Red, min. 26 – 350 mW /350mA(na składzie 28 – 400 mW /350mA), BIN na składzie: P3 ( 655-660 nm)[FONT=Hind, arial, sans-serif])

[/FONT]MCPCB jest ich dużo wcelowałem się puki co w takie średnio drogie ale chyba starczą ?
Podłoże MCPCB do diod Cree, seria XP, 1-warstwowa, przewodność cieplna 2W/(m*K), grubość 2mm, biała soldermaska, RoHS

MC-XPNT1CW14.jpg


Wentylator myślę na ten panel starczy jeden 120x120 ? tak żeby jeszcze na radiatorze zmieściły się zasilacze..

Potencjometr wybrałem najdroższy, inne w granicy 15zł a ten 60 ale myślę że warto zainwestować?
Potencjometr; osiowy; wieloobrotowy; 534 100k; 100kohm; liniowa; 5%; 2W; oś fi 6,35mm; 12,7mm; metal; gładka; 10; drutowy; lutowany; Vishay; RoHS
f_21188.jpg


Kleje i pasty termo przewodzące ?

jak ktoś czytał trochę wyżej to niech mi wybaczy ^^ coś tam kumam co kupić itp ale wolę się poradzić bo na forum na prawdę mamy ekspertów!

W skrócie,

Ten radiator będzie dobry?
Jakie zasilacze?
Ile tych diód photo red? mogą być te co są w nawiasie?
Te MCPCB mogą być? czy inne?
Jakiś dobry wentylek polećcie^^
Potencjometr dobry?
Kleje i pasty termo polecicie jakieś bardzo dobre?


Zakupy planuję u piekarza i w maritexie i bym był bardzo wdzięczy gdyby osoby które zechcą mi pomóc podawały by pełne nazwy podzespołów tak co bym nie musiał tu 3 razy pytać ^^

z góry dziękuję za pomoc, oby temat nie poleciał do kosza. Przynajmniej puki nie złożę panelu ^^ pozdro
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Siemka! Dlaczego koniecznie zasilacze na radiator? Pytam bo też buduję panel i się zafiksowałem na punkcie umieszczania zasilaczy na stelażu/radiatorze... ale [MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION] zapytał "po co?" :) Układ zasilający przenoszę poza namiot i tyle - myślę, że tak będzie wygodniej.
Radiator dobry ale możesz pozwolić sobie na mniejszy jeśli zastosujesz aktywne chłodzenie. Zakupiłem wiatraki arctic cooling f12, mają dobre parametry, są chwalone na różnych forach.
Mój radiator ma 166x150x25mm. Wchodzi na niego elegancko dioda + soczewka i dodatkowo photo redy.

Co do reszty nie pomogę bo też dopiero będę przechodził do kolejnego etapu ;)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Mój radiator ma 166x150x25mm. Wchodzi na niego elegancko dioda + soczewka i dodatkowo photo redy.[/QUOTE napisał:
Też coś majstruję pokątnie. Masz jedną diodę na radiatorze ? Właśnie chyba zastosuję takie rozwiązanie bo chyba łatwiej będzie sterować wysokością przy 4 jak każda będzie oddzielnie ale nie widziałem na forum takiego myku jeszcze
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Jedna dioda na radiatorze ale wszystko na jednym stelażu. Tak to wygląda roboczo:




[MENTION=77087]Rush[/MENTION]B jeśli uważasz, że zaśmiecamy to daj cynka - usunę te posty potem ;)

edit: jak pójdę z robotą trochę dalej wrzucę nowe fotki.
pro tip: gwintujcie powoli małe otwory lub przygotujcie sobie dużo gwintowników hehe te otwory pod holdery upierdliwe są ;)
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Dzięki wielkie, strzelę chyba plagiat trochę bo będę chciał dzielić panel chociaż na 2 części a w tym wykonaniu można na 4 i po osobnych boxach


E: Wogóle to mi się wydaję czy lampę samemu można złożyć prawie 3 x taniej ????
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
pozwolę dorzucić swoje spostrzeżenia na ten temat :)
Dlaczego koniecznie zasilacze na radiator? Pytam bo też buduję panel i się zafiksowałem na punkcie umieszczania zasilaczy na stelażu/radiatorze... ale DarkMessiah zapytał "po co?" :) Układ zasilający przenoszę poza namiot i tyle - myślę, że tak będzie wygodniej.

wszystko zależy od warunków w jakich będzie pracował panel. Jak wiecie, albo też nie wiecie zasilacz to też żródło ciepła. U mnie dochodzi do takiej sytuacji, że podczas zimy obowiązkowo ląduje on wewnątrz namiotu przykręcony do radiatorów, co pomaga podnieść mi temperaturę. Latem zaś, zasilacz wywalam poza boxa żeby podczas upałow nic mi nie grzało dodatkowo a uwierzcie mi, że tego cieplą wydziela całkiem sporo :)

edit: jak pójdę z robotą trochę dalej wrzucę nowe fotki.
pro tip: gwintujcie powoli małe otwory lub przygotujcie sobie dużo gwintowników hehe te otwory pod holdery upierdliwe są ;)


ja tam nic nie gwintuję, może dlatego, że nie miałem gwintowników, a może dlatego, że jestem leniwcem i szukam jak najprostszych a tak samo dobrych rozwiązań. Wiercę dzirę wiertłem 2,5 mm i w tą dzirę ląduje wkręt samowiercący.

1750ac294b78acf9839fecd38fcb.jpg


Szybko, równie dobrze, można odkręcać i przykręcać do woli. Już nie raz ściagałem soczewki przymocowane na takie wkręty :D

to moje protipy :p
 

GreenMonster

Active member
Rejestracja
Lis 11, 2017
Postów
31
Buchów
0
Panowie podepnę się pod temat.
Czy 50 cm tej sztangi Radiator; A6023; 8,19kg/m; żebrowany; 190,5mm; 50mm; Kęty; RoHS wystarczy na dwie diody clu 48 bez Wenta?
Z góry dzięki za odpowiedzi
 

GreenMonster

Active member
Rejestracja
Lis 11, 2017
Postów
31
Buchów
0
Dzięki wielkie za odzew bo różne wersje czytałem, niektórzy twierdzą że wentylator i tak musi być. Ale uspokoiłeś mnie bo sztanga już w drodze
 
Ostatnia edycja:

WWrolnik

Well-known member
Rejestracja
Mar 10, 2012
Postów
437
Buchów
0
Będziesz łączył diody równolegle ? Z tego co wiem nie powinno się ich tak łączyc , tylko szeregowo

Ja bym zrobił na tym radiatorze diody i dal zasilacz 2100 mA


piekarzkropkapl/pl/?item=2310


maritexkropkapl/zasilacze/zasilacze_do_led_mean_well/zasilacze_mean_well_stalonapieciowe_z_funkcja_stalopradowa_seria_hlg/ps-hlg-240h-c2100b .html


ja to tak widze ,tak buduje i tak mi najlepiej pozdro
 

GreenMonster

Active member
Rejestracja
Lis 11, 2017
Postów
31
Buchów
0
aha i jeszcze pytanie jedno a mianowicie, co brac do montazu paste termo czy pady termo ?
 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
elo elo 420 kupiłem już część rzeczy między innymi 1 soczewkę od spectrolight 120 stopni ze sklepu growbox.pl i jak rozpakowałem pakę która dziś dotarła to się zdziwiłem....

soczewka bardzo mała, tak mała że oryginalny holder od clu058 się do niej nie mieści tu pozwolę sobie oznaczyć użytkownika [MENTION=73516]JOS[/MENTION], który jak wiem ma panel na bazie clu058 i soczewki od spectrolight, Mistrzu jak możesz to daj znać jak ty to rozwiązałeś ;p o ile tak samo sytuacja wyglądała u Ciebie.

zdjęcie do podglądu co i jak, po lewej jest soczewka od kingbrite do cxb3590 90 stropni a po prawej ta co dziś przyszła spectrolight 120 stopni

na dodatek dostałem ją z holderem i uszczelką a na stronie jest napisane że sprzedają samo szkło ^^?

IMAG0415.jpg


IMAG0417.jpg


z góry dziękuję za odpowiedz i przepraszam za bezczelne oznaczenie :flower:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Może dostałes soczewkę do phytolite? Wymieniałem ostatnio i jest strasznie malutka, zaraz pokażę.

edit: nie pokażę, padły baterie, musiałbym dymać do sklepu. :p

edit2: zreszta rozmiar chyba nie ma znaczenia, ważne żeby skupiała 120* :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół