nasiona marihuany

Dobór lampy led do boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Jak w temacie potrzebuje lampy led do boxa 120x120x200 obecnie hps 400w jak dla mj e bierze za dużo pradu.
Myślałem o takim panelu
[h=1]LAMPA LED NX2, PHYTOLITE[/h]Macie jakieś opinie sugestie na temat tego panelu led? Moc 288w pobór pradu podobno 198w
Koszt to około 1600 do 1700 no chyba że w tej cenie polecicie może coś lepszego?
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
Moc 288w pobór pradu podobno 198w

IMO zdecydowanie za mało na 120x120.
Masz 1,44 m2 wyszło by Ci na ledzie, który najprawdopodobniej wiele sprawnością od lampy HPS nie odbiega => 137W/m2.

Moim zdaniem na "takich" ledach potrzeba w okolicy 300w/m2 aby to miało ręce i nogi.
Masz teraz 400W HPS czyli nieco za mało na tę powierzchnie.

Może zmniejsz powierzchnie uprawy - i zainteresuj sie panelami DIY na diodach COB - są "raczej" lepsze do tych paneli rodem z growszopów.
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Już patrzyłem w dziale warsztat na diy tylko pytanie...
Hps 400w moim zdaniem jest ok. Na taką powierzchnię tzn ja jestem zadowolony.
I. Teraz pytanie gdzie się kupuje części do tych paneli i jaki jest koszt części do panelu i jaki jest pobór prądu?

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem że ten model lampy led który podałem jest zbliżony lub ma taką samą moc jak. Lampa hps 400w tak?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
I. Teraz pytanie gdzie się kupuje części do tych paneli i jaki jest koszt części do panelu i jaki jest pobór prądu?

Części ludzie kupują w chińskich serwisach aukcyjnych. Popatrz wątki o budowie paneli.
Pobór prądu będzie taki jaki - zeżre panel: to musisz sam założyć.
Ludzie dają od 25 W/0,1 m2 do zdecydowanie większych mocy na powierzchnie

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem że ten model lampy led który podałem jest zbliżony lub ma taką samą moc jak. Lampa hps 400w tak?

Nic takiego nie pisałem. Podałeś moc : Moc 288w pobór prądu podobno 198w:
Czyli realnie około 200W - Nie spodziewałbym się po 200 W lampie led chińskiej osiągów zbliżonych do lampy HPS 400W => musiała by mieć sprawność ponad 2 mikromoli fotonów z każdego wata mocy.

Pisałem, że sprawnością wiele od lampy HPS nie odbiega - a miałem na myśli sprawność na mikromole z każdego wata mocy. Taki obraz realnych sprawności chińszczyzny utkwił mi w głowie - co prawda ze 2-3 lata temu teraz inne nieco panele są na rynku: ale nie było tak, że przy połowie mocy osiągano identyczne rezultaty.
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Mógłbyś poratowac jakimś modelem lampy led na takiego boxa?
Lub mniej więcej ile by wyszło za graty do zrobienia samemu takiego panelu led?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
Mógłbyś poratowac jakimś modelem lampy led na takiego boxa?

ten byłby wypas:
https://www.growbox.pl/product-pol-3321-Lampa-LED-SPECTROLIGHT-BLAST-400W-SOCZEWKA-120.html

oprawy oświetleniowe bazujące LEDach COB o skuteczności ponad 1,95 μmol/J

Lub mniej więcej ile by wyszło za graty do zrobienia samemu takiego panelu led?

Graty wyjdą taniej od tamtego panelu. Konkretnych cen Ci nie podam musisz pokombinować sam. Ja nic nie składam. Mam jedynie uczulenie na chińskie panele, które nie są zbyt wydajne.

tu masz tutorial : https://www.forum.haszysz.com/showt...Zbuduj-SAM-!-150W-COB-Citizen-Clu046-za-500zł
Ty zapewne potrzebujesz 2 razy większej mocy na swój box. Gościowi wyszło 500 PLN - pewnie koło tysiąca na podobnych komponentach.
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Przejrzałem temat cena ok dorzucić czerwone diody.
Tylko teraz. Pytanie przy 2zasilaczach 150w plus 4 wentylatory to ile to będzie pobierało pradu? Czy dobrze myślę że 2x150w czyli 300 plus 4 wentylatory? Bo jeśli dobrze myślę to dużo większej oszczędności na pradzie nie będę mial
 
D

DarkMessiah

Guest
Przejrzałem temat cena ok dorzucić czerwone diody.
Tylko teraz. Pytanie przy 2zasilaczach 150w plus 4 wentylatory to ile to będzie pobierało pradu? Czy dobrze myślę że 2x150w czyli 300 plus 4 wentylatory? Bo jeśli dobrze myślę to dużo większej oszczędności na pradzie nie będę mial��

To kup sobie 4 x clu058 ustaw je na 250W na soczwkach 120stopni i bedziesz pan zadowolony.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
Prezes napisał:
Bo jeśli dobrze myślę to dużo większej oszczędności na pradzie nie będę mial��

Niestety tak ten świat jest zbudowany. Gigantycznej oszczędności nie będziesz miał - inaczej jedynie w reklamach są cudowne możliwości i chińskie panele zastępują nie wiadomo co.

najlepiej zrób tak jak Ci DarkMessiah radzi - ja bym dał więcej niż 250W i to sporo ale to tylko ja troll fotelowy ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół