nasiona marihuany

BioTabs i fioltetowienie liści

Wyszukiwarka Forumowa:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Siema cisnę na biotabsach starter pack i coś mi zaczyna strasznie Nepal x Hindu Kush x Hindu kush ze stajni GGS strasznie fioletowieć, podlać mu jeszcze bactrexa z orgatrexem ?
mam jeszcze resztkę biobizz biobloom i topmaxa można by tym coś dokarmić czy lepiej nie mieszać nawozów i jechać do końca na samym biotabsie ?




 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja za chu*a nic bym nie wlał. Nigdy nie zrozumiem czemu każde przebarwienie jest diagnozowane jako niedobór, jak od początku grow roślina dostaje nawozy i jest wysadzana do ziemi, która sama w sobie nie jest jałowa. Zagadka po wsze czasy na tym forum.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
orgatrex + bactrex czy biobizza ?
biotabsa podawać tyle ile producent 5+1 czy mniej ? i biobizza ile zapodać, po 2ml będzie dobrze ?

i druga sprawa bo mam jeszcze maroczki i one idą bezproblemowo tylko pytanie teraz czy im też dolać papu ?

---------- Post Zaktualizowany 11:01 ---------- Data pierwszego postu 10:58 ----------

Ja za chu*a nic bym nie wlał. Nigdy nie zrozumiem czemu każde przebarwienie jest diagnozowane jako niedobór, jak od początku grow roślina dostaje nawozy i jest wysadzana do ziemi, która sama w sobie nie jest jałowa. Zagadka po wsze czasy na tym forum.

biobizz lightmix niby jest jałowa, po tygodniu zalecają już dokarmiać a niedobór diagnozuję bo roślina zbladła i zaczyna kolorki pokazywać jakoby fosforku się domagała.
a ty co sądzisz o tym fiolecie i jasności liści ? zaczyna sama siebie zżerać a to jeszcze nie jest jej czas więc chyba jednak wypadałoby jej coś tam dać do jedzenia.. ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
one idą bezproblemowo tylko pytanie teraz czy im też dolać papu ?


No jak idą bezproblemowo, to koniecznie im czegoś daj, im więcej tym lepiej.

Bez kitu jak czytam takie coś, to sobie myślę, że uprawa to zdecydowanie zajęcie nie dla każdego.

---------- Post Zaktualizowany 11:04 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------

więc chyba jednak wypadałoby jej coś tam dać do jedzenia.. ?

Wal do oporu wszystkiego co masz :)
 
D

DarkMessiah

Guest
Zawsze możesz zrobić grow na lajtmiksie bez nawozów :) zobaczymy czy będą niedobory lub grube pały.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
No jak idą bezproblemowo, to koniecznie im czegoś daj, im więcej tym lepiej.

Bez kitu jak czytam takie coś, to sobie myślę, że uprawa to zdecydowanie zajęcie nie dla każdego.

---------- Post Zaktualizowany 11:04 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------



Wal do oporu wszystkiego co masz :)

Kupa śmiechu, jak zwykle najmądrzejszy i najbardziej pomocny, nie potrafisz się normalnie wypowiedzieć tylko zasłaniasz się szyderą ?
zadałem proste pytanie, skoro to nie niedobór to co ? o nic więcej nie pytam, to nie jest normalne że liście bledną i fioletowieją
w swoim temacie wypowiadasz się rzeczowo, tłumaczysz co robisz, jak i dlaczego ale odpowiedzieć w innym wątku to już problem który cię przerasta ?
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, skoro już powiedziałeś A to powiedz B.
pozdro

Zawsze możesz zrobić grow na lajtmiksie bez nawozów :) zobaczymy czy będą niedobory lub grube pały.

dobra, może w bardzo odległej przyszłości.
na chwilę obecną nie widzę takiej konieczności :p
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Świeżaczek, na temat walenia nawozów, to ja się już 1000 razy wypowiadałem i szkoda mi strzępić języka po raz nty.


Zawsze możesz zrobić grow na lajtmiksie bez nawozów :) zobaczymy czy będą niedobory lub grube pały.

A po ch*j mi na jakichś miksach robić grow? Ja kupuję uniwersalną ziemię w ogrodniczym i w ogóle nie wnikam czego tam i ile jest, bo wiem, że jest wystarczająco. Niczego nie leję, nie sypię ani nie pryskam i do drugiej połowy flo mam zawsze wszystko zdrowe i zielone, a większość do samego końca. Kombinujecie jak koń pod górę, a potem ojoj, czego to niedobór. Najczęściej niedobór logicznego myślenia i wyciągania wniosków skoro przy kolejnych uprawach te same problemy.
 
D

DarkMessiah

Guest
Ja bym chial zobaczyc te twoja zimie ile ona ma czego. Nie sadze ze twoje rosliny pobierają NPK z powietrza ta uniwersalna mieszanka musi być chemia dobrze nakoksowana. Tez lecę teraz na allmix i jak narazie nie mam zamiaru dawać nawozów. Nielogiczne jest równa lajtmiksa z twoja ziemia, treningiem który robisz. Duża roślina dużo papu, mała roślina mało papu.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja bym chial zobaczyc te twoja zimie ile ona ma czego. Nie sadze ze twoje rosliny pobierają NPK z powietrza ta uniwersalna mieszanka musi być chemia dobrze nakoksowana. Tez lecę teraz na allmix i jak narazie nie mam zamiaru dawać nawozów. Nielogiczne jest równa lajtmiksa z twoja ziemia, treningiem który robisz. Duża roślina dużo papu, mała roślina mało papu.

Ale co ty człowieku mi piszesz??? Gdzie ja mówię, że moje rośliny pobierają NPK z powietrza? Pobierają je z ziemi, bo żadna ziemia nie jest jałowa, nawet ta pod blokiem na której trawa rośnie. Moja ma tyle pierwiastków ile ma każda uniwersalna, za mocno nakoksowaną kupiłem 3 growy temu i od razu było to widac po roslinach. I gdzie ja równam lajt mixa z moją ziemią? W ogole nie kumam co Ty do mnie zpodajesz i na co odpisujesz...
Nie daje się nawozów dopóki nie widać po roślinie takiej potrzeby, ot i cała tajemnica uprawy.
Zreszta ch*j już w to, niech se każdy uprawia jak chce i słucha kogo chce.
Elo nara.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Świeżaczek, na temat walenia nawozów, to ja się już 1000 razy wypowiadałem i szkoda mi strzępić języka po raz nty.

Po raz enty to ja czytam Twoje wypowiedzi, w których uważasz że się wypowiadasz po raz enty.
Na forum wchodzę raczej codziennie, czytam i przeglądam, bardzo często wchodzę w Twoje odpowiedzi i jakoś się ku**a chociaż jednego raza nie mogę doczytać gdzie piszesz o nawozach i nawożeniu więc przestań farmazoinć że po raz enty się w takiej kwestii wypowiadasz.
W dalszym ciągu nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, nie to żebym stawiał cię pod ścianą w tej sytuacji ale głupio to wygląda z Twojej strony bo mądrzyć się i szydzić to każdy potrafi.
poradzić to już nie bardzo, co ?
Pytanie brzmi: skoro nie fioletowieją od niedoborów to w takim razie od czego i ewentualnie jak byś temu próbował zaradzić lub jakie kroki Ty byś podjął.
Tyle upraw na Twoim koncie, znajomości ze świata konopnego i lat siedzenia w temacie więc tego typu pytanie nie powinno Ci sprawiać większego problemu.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Panie, żeby postawić diagnozę, to musiłby być mój grow. Nie znam warunków, nie wiem co i kiedy było robione, ale skoro pozostałe krzaki są ok, to przyczyna zapewne tkwi w tej konkretnej roslinie, coś jej się nie podoba, a co, to nie wiem i dlatego nie powiem ci lej nawozy i to pomoże, bo w 9 przypadkach na 10 ta rada się nie sprawdza i tylko pogarsza sprawę. Ostatecznie jak się tylko wybarwi na fioletowo, to problem raczej niewielki.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Panie, żeby postawić diagnozę, to musiłby być mój grow. Nie znam warunków, nie wiem co i kiedy było robione, ale skoro pozostałe krzaki są ok, to przyczyna zapewne tkwi w tej konkretnej roslinie, coś jej się nie podoba, a co, to nie wiem i dlatego nie powiem ci lej nawozy i to pomoże, bo w 9 przypadkach na 10 ta rada się nie sprawdza i tylko pogarsza sprawę. Ostatecznie jak się tylko wybarwi na fioletowo, to problem raczej niewielki.

na drugim nepalu problem też się pojawił ale zauważyłem go w sumie teraz żeby potwierdzić którąś z naszych wersji - w sensie czy tylko ta jedna roślinka czy na większej ilości.
w boksie są 4 rośliny, po dwa nepal x hindu kush oraz 2x maroc x gsc, wszystkie ze stajni GGS.
nie ma śladów przebarwień na marokach, nepale są też ewidentnie bledsze niż maroki
w skrócie opiszę Ci to tak:
panny lecą na biotabsach, od razu były posadzone w docelowych donicach 11L, oświetla im LED Cob 200w, jest mieszający oraz wentylator z filtrem
musiałem je przenieść na tydzień do kolegi bo właściciel mieszkania miał chore jazdy i oglądał wszystkie, po odebraniu ich i przywiezieniu z powrotem były już na początkowym FLO i jak się okazało - z przędziorkiem (albo ja przyniosłem przędziorka do domu bo bawiłem się długo w parku z dzieckiem i różne pierdoły odwalaliśmy z liśćmi, kasztanami itd itp - jak to z dzieckiem )
panny dostały oprysk z karate który nie przyniósł efektu dlatego zamówiłem magus'a i nim spryskałem solidnie po czym, do tej pory nie zauważyłem śladu robactwa.
zobaczyłem natomiast delikatnie poprzypalane pistille ale dziewczyny rosły dalej bez przeszkód aż do tej pory gdzie musiałem poprosić o zdiagnozowanie przebarwień.
jest jeszcze zbyt daleko do końca żywota tychże nepali, pełno białych pistilli a niewiele z nich zaczęło brązowieć więc na tym etapie mógłbym zdecydować się na podlanie jeszcze jakimś karmidełkiem.
dlatego założyłem temat czy to dobry pomysł - i prościej oraz zdecydowanie szybciej byłoby od razu odpowiedzieć konkretnie zamiast męczyć wszystkich nieudaną szyderą oraz cynizmem.
Dziękuje za odpowiedź, opisałem po krótce co tam się działo w moim boksie i jeśli najdą ci jakieś wnioski do głowy to byłbym wdzięczny za każdą celną i trafną odpowiedź (związaną oczywiście z tematem)
pozdrawiam
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Fiolet może być genetyczny ale jak inne są ok to może pH spadło i dlatego pobladły?
Woda z wapnem ogrodowym lub dolomitem powinna szybko podnieść pH.
Jak jest z pobieraniem wody u tych chorowitych?
One niedługo będą na finiszu to nie przejmował bym się tym zbytnio.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół