nasiona marihuany

Automatyczny Growbox

Wyszukiwarka Forumowa:

Posłuszny

Member
Rejestracja
Lis 1, 2018
Postów
24
Buchów
0
Witam Forumowiczów

Założyłem wątek z racji problemu z którym się borykam.W przeszłości miałem kilka upraw i wiem że bez mojej ingerencji w uprawę się nie obejdzie.Aktualnie mieszkam za granicą ale nadal chciałbym uprawiać.Szukam czegoś typu automatycznego growboxa gdzie sadzę wracam na urlop za 3 miesiące i cieszę się plonem.
Szukałem gotowych autoboxów niestety większa część znajduje się w USA i producent nie chętnie wysyła do Europy,tym bardziej cena powala.Jedyny jaki udało mi się napotkać w Europie to ProGreZX niestety nie ma żadnych informacji na temat jego działania.Może ktoś z kolegów ma jakiekolwiek informacje na temat wspomnianego boxa lub posiada i może coś powiedzieć na temat jego funkcjonowania.
Myślałem też nad zbudowaniem takiego boxa.Posiadam namiot 120x60x150.Sterowanie światłem to nie problem jak i temperaturą.Problem pojawia się z podlewaniem,nawożeniem i wilgotnością.Może ktoś z was zna rozwiązanie na zautomatyzowanie podlewania,nawożenia i utrzymania wilgotności?
 

Karprzeczny

Active member
Rejestracja
Lip 21, 2016
Postów
37
Buchów
0
Powiem tak... Wszystko jest do zrobienia. Elektrozawory od wody i nawozów, czujnik wilgotności powietrza, jakiś zraszacz też na elektrozawor... Wszystko nie jest takie drogie, tylko jest jeden minus... Do tego wszystkiego potrzebna jest automatyka i elektronika. To jest jak taki mały inteligentny dom. Wszystko powinno być sterowane z telefonu, żebyś miał to pod kontrolą. A do tego trzeba by było stworzyć program. Więc koszta związane z własną budowa nie dużo różniłyby się od tych z USA
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie znam się, ale weź daj więcej niż 150cm wysokości jak możesz. :p
 

MŁODY_GROWER_99

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
36
Buchów
0
Myślę że największy problem byłby z ewentualnym niedoborem jakiegoś pierwiastka, bo nie miałbyś raczej sposobu na każdy niedobór. Dodatkowo może być sytuacja wadliwego nasionka i wtedy zostaje ci tylko posadzenie nowego zdrowego a skoro będziesz poza domem to nie jesteś wstanie tego zrobić i marnujesz miejsce w BOXIE. Ale wszystko jest do ogarnięcia przy odrobinie szczęścia dobrego planu i organizacji pracy jak najbardziej do wykonania, inteligentny BOX na telfon. :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Autopot + BioTabs'y i nie musisz się martwić ani o podlewanie ani o nawożenie. Jak dla mnie największy problem to sam wzrost roślin który wymusza podnoszenie lamp, ale to też jest do rozkminienia.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
chyba że masz 10000 do wy***ania to zachęcam zapoznać się z lodówką seedo, wkładasz nasionko, zamykasz i otwierasz dopiero na zbiory a sprawdzasz co się dzieje wewnątrz za pomocą apki na telefon.

https://www.seedolab.com

fajna sprawa ale cena przegięta

A jeśli już wrócimy na ziemię to zachęcam przyjrzeć się BioTabsom jak już kolega wyżej wspomniał.
nic przy tym nie robisz, nie mierzysz pH, możesz podlewać bezpośrednio z kranu bez odstawania wody czy zabawy w mierzenie militrów - przy pigułach zapominasz o jakimkolwiek nawożeniu przez praktycznie cały okres uprawy.
o autopotach niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć :]
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
[MENTION=80869]Świeżaczek[/MENTION] - brak mierzenia pH i dodawania nawozów to się zgodzę ale mimo wszystko trzeba dawać odstaną wodę.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?123166-Wszystko-o-Biotabs-na-luźno

hmm ok wezmę to pod uwagę jednak mimo faktu iż i tak podlewam odstaną wodą bo mam w domu dużo kwiatów wystawionych na ekspozycję i do ich podlewania stosuję właśnie wodę odstaną to gdy braknie mi wody w baniakach do podlewania konopii to bez skrupułów stosowałem wodę bezpośrednio z kranu i problemu żadnego nie było, wyrosły mi naprawdę bardzo ładne dziewczęta
nie wiem, może u mnie ta woda nie jest aż tak mocno pochlorowana albo po prostu dziewczętom nie przeszkadzało.
Tak czy siak przy w pełni zautomatyzowanym boksie biotabsy chyba wygrywają w przedbiegach, sam zaraz będę leciał drugi grow na tychże pigułach i jestem bardzo zaciekawiony efektów końcowych.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
bez skrupułów stosowałem wodę bezpośrednio z kranu i problemu żadnego nie było, wyrosły mi naprawdę bardzo ładne dziewczęta

normal_DSCN0048.JPG


O tych mówisz?
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Nie, mówię o obecnym grow które już praktycznie jest zakończone dowcipnisiu
Rożne stadia różnych krzaków z tego samego grow, nie chce mi się niczego udowadniać ale kwiaty wyszły ładne i zdrowe do samego końca:





3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Siej sobie ferment we własnych tematach bo to kolejny wątek w którym nie jesteś w stanie napisać nic konkretnego a jeszcze interesujesz się wszystkim tym co ciebie nie dotyczy.
Jesteś jak taka emerytka osiedlowa co wszystkich obserwuje i du*e Dookoła tylko obrabia hahaha
Dobrze wiedzieć że mnie obserwujesz na innych forach spoleczniaku, będę mieć z ciebie pompę że weteran z # nie ma co robic z wolnym czasem i obserwuje ludzi na innych forach :D
Wstydź się.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Na razie to z Ciebie maja pompę ludzie tutaj. Co daje rady a sam w dupie byl i gowno widzial.
Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół