nasiona marihuany

Wydajność wentylacji - wentylator 120mm.

Wyszukiwarka Forumowa:

pacoguzman

Member
Rejestracja
Paź 29, 2018
Postów
18
Buchów
0
Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam pytanie dotyczące wentylacji, a mianowicie, sytuacja wygląda tak, że muszę mieć całkowitą ciszę. Mieszkam w bloku, w którym słyszę czasami dźwięk tv od sąsiada, więc hałas wentylatora kanałowego w nocy u mnie nie przejdzie.

Wpadłem na pomysł by wykonać samodzielnie filtr węglowy, zgodnie z tutorialem z forum, z tym, że jego wymiary bym zmienił na 45cmx45cmx4cm. W otworze chciałbym umieścić dwa wentylatory firmy Noctua NF-A14 PWN 140mm (jeśli będzie trzeba mogę i 4szt). Przepływ powietrza, przy zmniejszonych obrotach do około 1000/min wynosi 105,5 mł/h.
W zależności od tegobym dał wentylatorów, za nimi byłby już kanał poprowadzony do wyciągu i TAK by miało mniej więcej to wyglądać.

Teraz najważniejsze : czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens ? Powiem wprost, jeśli nie to nawet nie zabieram się za nic, bo cisza jest priorytetem. Nie mogę pozwolić sobie na nocny hałas wentylatorów, ani na "smród" :)

Box jaki mnie interesuje to 50x50x160, a więc 0,5m x 0,5m x 1,6m daje 0,4m(3) i dalej :
0,4m(3) x wymiana powietrza 4 razy na minutę x 60 (minut) = 96m(3).

Czyli wychodzi na to, że dwa wentylatory dałyby radę, ale wiadomo, że przy wypełnieniu węglem aktywnym wydajność spadnie, dlatego pomyślałem o większej ilości sztuk.

Proszę o pomoc w w/w kwestii, od razu mówię, że odpada u mnie wentylator kanałowy z tłumikami itd. (jest on za głośny, nawet pomimo tłumików czy skrzyni akustycznej).

Dziękuje !
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Twoje wyliczenie wydajności wentylacji jest błędne bo zakłada jedynie zapewnienie co2 roślinom, nie uwzględnia jednak zwiększonej wilgotności oraz ciepła lamp.
 

pacoguzman

Member
Rejestracja
Paź 29, 2018
Postów
18
Buchów
0
Twoje wyliczenie wydajności wentylacji jest błędne bo zakłada jedynie zapewnienie co2 roślinom, nie uwzględnia jednak zwiększonej wilgotności oraz ciepła lamp.

Podsumowując, odpuścić sobie ? Opcja w wentylatorami komputerowymi 140mm nie ma sensu ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół