nasiona marihuany

Nawozy do COCO - Ostateczne starcie

Wyszukiwarka Forumowa:

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Witam jak zwykle cieple i po joincie dla każdego :spalony:.


Planuję swój przyszły grow zrobić w kokosie, ale wymaga to wykorzystania odżywek. Poszperałem na haszyszopedii i na forum w tej zakładce i nie znalazłem żadnej ostatecznej albo chociaż przeważającej liczbą poparcia odpowiedzi na to jakich nawozów użyć. Dodatkowo ostatnie posty w tematach z nawozami mają ponad 2 lata a od tego czasu pewnie się trochę pozmieniało patrząc na to że kokos jest relatywnie nowym medium.

Osobiście najbardziej przekonują mnie Canna A+B wersja Veg. i Flo. w połączeniu z cal-magiem (no i oczywiście coś na ph-/+). Chciałbym jednak wypracować wspólne zdanie doświadczonych kokosowiczów który zestaw jest najlepszy pod względem ceny i tego co za nią dostajemy (plony i skład).

Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się co z mitem że w kokosie można hodować zarówno pod odżywkami do gleb jak i do hydro, ktoś już go obalił?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Tu masz temat BOOM'a, leci na nawozach z bioponu/agrecolu i plus jakieś boosty całkiem nieźle mu idzie. ;)
W zasadzie wszystko to jeden uj, płacisz za ładne opakowanie, reklamę i morskie opowieści. Ważne jest N-P-K.
Odpowiem Ci jeszcze na pytanie z poprzedniego grow - pHmetry/ECmetry - te za 200 pln też dają radę, ważne, że będziesz o nie odpowiednio dbał i co jakiś czas kalibrował, aby śmigały dosyć dokładnie.
https://www.forum.haszysz.com/showt...t-coco-HPS-150W-0-36m2-aaa-zrobię-sobie-femki
www.forum.haszysz.com/showthread.p...e-tylko-HPS-150-250W-0-36m2-mini-hempy-bucket
 

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Pierwszy link miałem okazję obczaić, robią wrażenie proporcje doniczki do zbiorów. Drugi link mi nie działa, ale to jest to samo co w pierwszym tylko innymi słowami to nie ma co naprawiać.
Skoro uważasz, że wszystko to to samo tylko pod inną etykietą to zaufam bardziej doświadczonemu i wezmę coś z kwiaciarni plus cal-mag.
A co do pH metrów to znalazłem taki (LINKI TYLKO DO SKLEPÓW OBECNYCH NA FORUM - MOD) (sory za link do sklepu, ale na TORze nie wchodzą mi zdjęcia do galerii a nie chce ryzykować zwykłą przeglądarką + z tego co kojarzę growtent ma reklamę na forum ). Widziałem już kiedyś podobny na zagranicznym forum i wydaje się spoko, co sądzisz?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Notek

New member
Rejestracja
Lut 15, 2011
Postów
3
Buchów
0
Z osobistych doświadczeń w kokosie...

Używam 20l a'la airpot'ów nazywają się "Hercules Mega Roots" i są dość dobrze przewiewne (a kosztują chyba 1/4 tego co airpoty).

Bardzo ważną kwestią jest woda - u mnie miałem dużo szczęścia jest wyjątkowo miękka w okolicach EC 0,2-0,3 więc używam od początku kranówki.

Warto sobie też od razu na początku odpowiedzieć na pytanie jak często będę chciał podlewać kwiaty w kokosie - panuje powszechna opinia, że 75% i 25% perlitu działa najlepiej i to kwestia moim zdaniem gustu, ale wiem, że następnym razem zamiast wymienionego wcześniej stosunku zapodam 60% kokosu i 40% perlitu lub nawet 50% kokosu i 50% perlitu.

Na chwilę obecną przy stosunku 75% kokosu i 25% perlitu podlewam (w zależności od wilgotności otoczenia) średnio co 2-4 dni (czekam aż donica zrobi się lżejsza lub zobaczę, że na powierzchni donicy przysycha kokos).

Przy stosunku 60% koko i 40% perlit można podnieść intensywność podlewania do cyklu co jeden lub dwa dni.

Tutaj musisz sobie odpowiedzieć co wolisz i na co będziesz miał czas?
Z osobistych doświadczeń wolę częściej podlewać dzięki czemu rzadziej muszę flushować, a także mam większą kontrolę nad PH i EC.

Wracając do pożywek:

VEG:

Trzymam w tej fazie nawet 4-5 tygodni, aby móc się cieszyć pełnym potencjałem genetyki :)

Po poprzedniej zabawie bubblerem zostały mi nawozy:

* Canna Aqua A+B
* Dutch Pro Take root (robi to samo co canna rhizotonic, a jest lepszy cenowo - przynajmniej duża butelka)

Prócz tego zaopatrzyłem się również w:

* Ata CalMag (ponownie nie kupuje przereklamowanych drogich CalMag'ów bo po co? 250ml buteleczka kosztuje ~10zł)
* Mikroryza Plant Success Great White (dodaje do podlań przez pierwsze dwa tygodnie wzrostu z niską zawartością pożywki EC ok 0,6-0,8; po dwóch tygodniach jak planty trochę podrosną zostawiam drugą połowę mikroryzy na koniec flo)

FLO:

* Ata CalMag - podstawa do każdego podlania (bo moja kranówa jest bardzo uboga :/ )
* podstawowy nawóz - ADVANCED NUTRIENTS Connoisseur Bloom A + B
* booster PK - B'cuzz Blossom Builder Liquid (tani, bardzo wydajny)
* krzem - Growth Technology Liquid SILICON (ponownie tani, ale wydajny krzemian potasu)
* enzymy - Cannazym (wg testów i opinii jeden z najlepszych produktów enzymowych, a to bardzo ważne w takim medium jak coco)
* ADVANCED NUTRIENTS Bud Factor X (przez 4-6 pierwszych tygodni FLO)
* Bio Bizz Alg-a-mic
* Bio Bizz Acti-vera
* melasa trzcinowa


W trakcie flo startuje od EC ok. 1,4 i stopniowo podbijam do 2,0 i staram się raczej tej granicy nie przekraczać, aczkolwiek niektóre indikowe odmiany lubią być w najintensywniejszej fazie flo na pożywce z EC 2,3-2,4.

Podczas ostatnich 2-3 tygodni (gdy topy są już dobrze napuchniętę i widać, że wchodzą w ostatnią fazę flo) robie flusha coco tak aby do podstawki zlatywało z doniczek coś koło PH 6,0-6,3 i EC 0,8-1,0. Po czym przełączam się na nawozy organiczne i tak zapodaje im w mixie: mikroryzę (pozostałą cześć po vegu), Bio Bizz Alg-a-mic, Bio Bizz Acti-vera, melase trzcinową.

Chciałbym jednak wypracować wspólne zdanie doświadczonych kokosowiczów który zestaw jest najlepszy pod względem ceny i tego co za nią dostajemy (plony i skład).

Cena za ten zestaw nie jest mała, ale może lepiej powiem o warunkach i plonach.

Posiadam namiot 1m x 1m x 2m. HPS 400 GiB Pure Bloom Spectrum (ta żarówka ma nieco inną barwę niż standardowe i mam subiektywne odczucie, że na niej produkuje się w ostatnim okresie lepiej żywicę). Posiadam elektroniczny zasilacz z opcją "podkręcenia" żarówki do 430W co też robię. Choduje na tym setupie 6 x Barney's Farm Pineapple Chunk. Jako, że jest to sativa niektóre z nich przetrzymałem nawet do 11-12 tygodni flo. Suchego wychodzi ~350-370g... Piękne oszronione i zbite topy z małą ilością liści (odpada dużo ***ania się z trymowaniem) o kształcie i konstrukcji skunka, oraz kolorze typowym dla genów sativy - jasno zielonym, w zapachu czysty ananas, w smaku typowy serek :)

O haju nie wspominam, ale spokojnie może bić się o prym z najlepszymi i najmocniejszymi odmianami.

Fotki będę mógł wstawić dopiero za dwa tygodnie jak wróce do domu.
Sporządzam dokładne opisy tego co i kiedy leje i robię regularnie zdjęcia, ale z braku czasu niestety nie udało mi się tego jeszcze zebrać w całość i wystawić na jako growlog na forum - może w końcu w grudniu znajdę moment :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół