nasiona marihuany

Kilka pytań na temat INDOOR.

Wyszukiwarka Forumowa:

patryklol

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
58
Buchów
0
Witam Wszystkich uzytkowników forum. Mam do Was kilka pytań, niektóre mogą być idiotyczny czyt. nadzwyczaj prostę, ale chcę potwierdzić tok mojego rozumowania. Więc:
1. Ogólnie zastanawiam się nad typem BOX'a, mam do wyboru PCBOX czy zrobić własnego 30x30x80?
2. Posiadam już nasionko AF BlueBerry, czy w PCBOX da rade?
3. Czy jak kupię ziemię biobizz all mix potrzebuje dodać jakieś nawozy do niej ?
4. Czy jak będę miał boxa 30x30x80 lepiej dać dwa wyciągajacę a jeden który wtłacza tam powietrze?
5. Czy jak będę ziemie z biobizz all mix to nie dawac nawozu na weg i wtedy tylko na FLO i jakie to maja byc nawozy?
6. Czy AF BlueBerry to dobry wybór jak na pierwsza rosline ?
7. Który box da mi więcej plonów?
8. Czy filtr weglowy ma byc tez na wlocie do BOXA ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Witam Wszystkich uzytkowników forum. Mam do Was kilka pytań, niektóre mogą być idiotyczny czyt. nadzwyczaj prostę, ale chcę potwierdzić tok mojego rozumowania. Więc:
Witaj! Postaram Ci się odpowiedzieć na pytania:

1. Ogólnie zastanawiam się nad typem BOX'a, mam do wyboru PCBOX czy zrobić własnego 30x30x80?
Odpowiedź jest jasna - jeżeli tylko masz możliwość - zrób sobie boxa, ma o wiele większą powierzchnię/kubaturę od pcboxa. Z biegiem czasu i tak będziesz chciał mieć większego boxa. :)
2. Posiadam już nasionko AF BlueBerry, czy w PCBOX da rade?
Na początek polecam Ci zacząć z jakąś odmianą pełnosezonową. Dlaczego? Ponieważ wybaczy Ci błedy, których z nie unikniesz jako początkujący. Masz możliwość kontroli długości fazy wegetatywnej. Automat po zestresowaniu może stanąć w miejscu, tudzież zacząć zbyt wcześnie kwitnąć co będzie wiązało się z miernym plonem.
3. Czy jak kupię ziemię biobizz all mix potrzebuje dodać jakieś nawozy do niej ?
Producent podaje, że nawozu w ziemi starcza na pierwsze sześć tygodni. Czyli wypadałoby coś dokupić na połowę kwitnienia. Chociaż jeżeli będziesz przesadzał do większych doniczek z biegiem uprawy, to będziesz dostarczał świeżej ziemi z nawozem. Planujesz uprawiać w pełni organicznie? Jeżeli tak, to polecam Ci bat guano i palm tree ashes jako boost kwitnienia/dodatkowy nawóz.
4. Czy jak będę miał boxa 30x30x80 lepiej dać dwa wyciągajacę a jeden który wtłacza tam powietrze?
Zalezy o jakich wiatrakach mówisz, ale sądzę, że dwa wyciągające i wlot pasywny będą lepsze, ponieważ będą wytwarzały podciśnienie i powietrze będzie samo wpadało do boxa.
5. Czy jak będę ziemie z biobizz all mix to nie dawac nawozu na weg i wtedy tylko na FLO i jakie to maja byc nawozy?
Dokładnie tak, tylko na flo. Planujesz uprawiać w pełni organicznie? Jeżeli tak, to polecam Ci bat guano i palm tree ashes jako boost kwitnienia/dodatkowy nawóz.
6. Czy AF BlueBerry to dobry wybór jak na pierwsza rosline ?
Tak, ale są lepsze wybory.
7. Który box da mi więcej plonów?
Zdecydowanie ten większy. ;)
8. Czy filtr weglowy ma byc tez na wlocie do BOXA ?
Nie, wystarczy na wylocie.

Pozdrawiam. ;)
 

patryklol

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
58
Buchów
0
A mata węglowa na wiatraki wystarczy?
I czy masz cos innego z nawozów?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,177
Buchów
5,067
A mata węglowa na wiatraki wystarczy?

masz na myśli coś takiego?
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Filtr_z_węgla_aktywnego_1

I czy masz cos innego z nawozów?

Ja bym proponował zwykłe z kwiaciarni - dobierane pod kątem NPK. Nic naturalnego.

ps: na początek naprawdę najlepiej jest nie mieć AF - ich uprawa jest trudniejsza - cokolwiek zrobisz źle wpłynie katastrofalnie na plony. Normalną możesz trzymać w wegu tyle ile będzie potrzeba,
 

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Zgadzam się z przedmówcą w 100%!

Od siebie tylko dodam że sam szczep nasiona nie jest aż tak ważny jak moc genetyki. Polecam ci gorąco nasiona z RoyalQueenSeeds nie mam dużego przebiegu ale wszystkie nasiona z tego banku zawsze były strzałem w dziesiątkę i nawet automaty wiele wytrzymywały błędów. Ze swoim i tak małym doświadczeniem wiem że jakbym coś zmienił do poprzednich upraw to na pewno hodowałbym w kokosie zamiast w ziemi i z pewnością użyłbym pełnosezonowych odmian, automaty są super na outdoor (nasz klimat ssie i pełnosezonowe odmiany są dosyć trudne na zewnątrz) i są super jak chcesz sobie wyhodować szybko ale nie koniecznie dużo palenia. Super seedbankiem jest stronka pechy.pl. Pamiętaj żeby zamówić do paczkomatu na czyjeś dane (włącznie z kontem bankowym) jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko wykrycia do minimum.

Co do nawozów to ja używałem zawsze zestaw nawozów BioTabs, w szczególności polecam orgatrex, ale trzeba pamiętać że organiczne nawozy są dosyć zasadowe i bez octu jabłkowego albo przepłaconego Ph down się nie obejdzie. Pamiętaj żeby kupić sobie papierki lakmusowe do testów Ph.

A jakiego oświetlenia chcesz użyć?
W razie czego wal na priv. z chęcią pomogę :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
A mata węglowa na wiatraki wystarczy?
I czy masz cos innego z nawozów?

Tak jak sub mówi. Z resztą, powiedz mi o jakich wiatraczkach mówisz?
Z nawozów to możesz wziąć burzę kwiatów, widziałem, że BOOM używa agrecolu, ale to do hemp bucketów (inny grow-level).
Dobrze Ci radzimy, nie sadź auto. Jak nie masz kwitu na pestki to... lepiej sobie ogarnij skądś, wysęp w OpenSeedzie, ostatnio seedshopy rozdają pestki za frajer.

Musisz też zrozumieć, że growing jak każde inne hobby wymaga pewnych nakładów pieniężnych, aby osiągnąć jakieś wymierne efekty. Można zrobić wersje budżetową, ale pewne wydatki są nieuniknione.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Co do nawozów to ja używałem zawsze zestaw nawozów BioTabs, w szczególności polecam orgatrex, ale trzeba pamiętać że organiczne nawozy są dosyć zasadowe i bez octu jabłkowego albo przepłaconego Ph down się nie obejdzie. Pamiętaj żeby kupić sobie papierki lakmusowe do testów Ph.

cooooooo ??? :scratch: regujesz ph przy nawozach Biotabs?
 
Ostatnia edycja:

patryklol

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
58
Buchów
0
Wiatraki komputerowe, O mate chodzi dokładnie o to, ze z jednej strony wycinaj załóżmy 80mmx80mm, i daje w boxie ta mate na wiatrak i z drugiej strony, da to rade? Zamawiałem z nasionbank.pl zaufana strona? Czytałem o odmianach, macie jakas fajna i tania odmiane, nie chce dac za pestke 100 zl i stracić rozumiecie ? :) i czy nie auto kwitną dłuzej czy krócej ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Wiatraki komputerowe, O mate chodzi dokładnie o to, ze z jednej strony wycinaj załóżmy 80mmx80mm, i daje w boxie ta mate na wiatrak i z drugiej strony, da to rade? Zamawiałem z nasionbank.pl zaufana strona? Czytałem o odmianach, macie jakas fajna i tania odmiane, nie chce dac za pestke 100 zl i stracić rozumiecie ? :) i czy nie auto kwitną dłuzej czy krócej ?

Weź sobie jakiegoś skunka albo jakąś szybką indikę (przeważnie masz w opisie odmiany podany czas kwitnienia).
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,177
Buchów
5,067
Wiatraki komputerowe, O mate chodzi dokładnie o to, ze z jednej strony wycinaj załóżmy 80mmx80mm, i daje w boxie ta mate na wiatrak i z drugiej strony, da to rade?

Masz linka do wiki -> do najprostszego z możliwych rurowych filtrów DIY, takiego co da radę.
To co opisujesz IMO nie ma za bardzo szans pomagać. Coś jak okap w kuchni?

Zamawiałem z nasionbank.pl zaufana strona?

Ja nie znam

Czytałem o odmianach, macie jakas fajna i tania odmiane, nie chce dac za pestke 100 zl i stracić rozumiecie ? :)

Ja nie wiem co bym wybrał. Pewnie jakąś w większości indyje ze średniej półki cenowej.
Najchętniej coś z northern lights w nazwie - z sentymentu.
Może coś z oferty grzecha?

i czy nie auto kwitną dłuzej czy krócej ?

Czas uprawy normalnych i AF będzie podobny. Inaczej -> z krótkim wegiem zmieścisz się w podobnym czasie .

Nie auto kwitną, w zależności od tego czym są, od 8 do nawet 12-14 tygodni od momentu zmiany fotoperiodu na 12/12. Im bardziej odmiana jest Indyjką tym czas formowania się szczytów jest krótszy.

Od razu puszczone na 12/12 bez wega, zakwitną po nieco dłuższym czasie od indukcji
- w pierwszym okresie wzrostu roślina jest niewrażliwa na fotoperiod. Stąd np; bierze się szybsze zakwitanie i dojrzewanie klonów które są pobrane z matek które przeszły BVP.

Dlatego imo nie warto puszczać ich od razu na 12/12 - i tak na początku będą w wegu.. choć ludziska z powodzeniem i tak uprawiali. - najszybsza technika uprawy nie AF - imo lepiej minimum 2 pierwsze tygodnie dać 24/0 akurat średni czas BVP.
Optymalna długość wega wyjdzie w praniu- czas trwania w zależności od tego jak Ci to będzie rosło.

ps: co z oświetleniem? To najważniejsza i podstawowa sprawa: Budżetowe coś takiego? http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

Ledy do żyrandola z drobną modyfikacją? Chyba najsensowniejsze w kombinowanych źródeł światła w tej chwili.

Pierwszą rzeczą która powinieneś się zainteresować jest oświetlenie - od niego w największym stopniu zależy to jak się uprawa uda.

ps: ale nieskładnie pisze wyszedłem z wprawy :lol:
 
Ostatnia edycja:

patryklol

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
58
Buchów
0
Oświetlenie wybiore dokładnie, jak bede wiedział jakiego boxa skleje, w srode jade do domu i bede kombinował. Dam znać co i jak z oświetleniem. A PH ziemi co ile mam sprawdzać?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
w srode jade do domu i bede kombinował.

Przerwa świąteczna to ważny czas w życiu studenta, baw się dobrze!

Jakieś ważne rady do mnie macie ?

Nie kombinuj za dużo, pamiętaj, że to chwast i jak zapewnisz mu w miarę optymalne warunki środowiskowe to sam sobie będzie rósł. ;)
Też bym sobie odpuścił sprawdzanie pH do momentu zaczęcia stosowania nawozów, aczkolwiek jak będziesz stosował niepełne dawki ( stopniuj zaczynając od... 25%(?) zalecanej dawki), to powinieneś uniknąć problemów z pH.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół