nasiona marihuany

Który MarsHydro na 1m kwadrat?

Wyszukiwarka Forumowa:

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Cześć cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem? a ja jestem stąd hehe :lol3:.

To mój pierwszy wpis tu więc jak się okaże że nie najlepiej przeszukałem forum i jest podobny temat to dajcie link i nie krzyczcie za głośno.

Do rzeczy: złapałem bakcyla do hodowli i choć teraz możliwości finansowe i powierzchniowe mi nie pozwalają to w całkiem niedalekiej przyszłości (ok. 6 miechów) planuję zakupić sobie trochę większego growboxa (90cmx90cmx160cm), ale lokalizacja, mój gust i chęć zmniejszenia ryzyka do minimum (tu chodzi o rachunki za prąd) wymuszają żebym wykorzystał lampę LED. Wszyscy wiemy że takie lampy trochę kosztują i jak każdy mam ograniczenia budżetowe i sam growtent z całym wyposażeniem (wentylator, filtr węglowy, nasiona, donice, timer itd.) to już ~1800 ziko :pl:.

Jako że słyszałem o tej lampie i wiele i dobrego, a do tego ceny są zachęcające to myślę że ostatecznie pójdę w marshydro z lini reflector. Tylko teraz pojawia się pytanie, jeden 960W czy dwa 480W? Wydaje mi się że najlepiej będzie wziąć 960W bo i tak same wymiary lampy to prawie 60cmx50cm więc pokrycie ma ładne a PAR tylko to udowadnia, no ale ponoć lepiej mieć więcej słabszych niż mniej potężnych...

Myślę że będę hodował głównie techniką scroga w kokosie dlatego nie chciałem zapełniać całego namiotu 9cioma roślinami a bardziej myślałem nad 5cioma w układzie X (po jednej na narożnik i jeden na środku) myślę że dzięki temu będzie mi wygodnie je trenować, podlewać i ogólnie pielęgnować.

Co o tym wszystkim myślicie?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
MPN: Mars Hydro Reflector 960W
Wattage: 960W
Actual Watts: 387W@110v; 383W@220v
Replaces HPS HID: 450 watt
Coverage Area: 4'×4' = 121cm × 121cm

Mars Hydro Reflector 960W kosztuje 295 euro.

albo...

Mars Pro II Epistar 800W

Model: Mars Pro II Epistar 160 Hydro
Number of Leds: 160pcs
LED Type: Epistar
Actual Wattage(+-5%): 386W/110v; 368W/220v
Core Coverage: 2ft × 4ft = 0.6m × 1.2m
Max Coverage: 3.5ft × 6.5ft = 1m × 2m
W tym modelu masz juz diody IR, jest troche drozszy od tego wyzej 320 euro.

Osobiscie posiadam dwa panele od Mars Hydro (400 i 600 W), mam dwa male (niskie 120cm.) boxy, i HPS 250W strasznie je nagrzewal i wysuszal. Ledy bardzo ulawiaja mi zycie, polecam.
 

Maroko91

New member
Rejestracja
Maj 19, 2019
Postów
1
Buchów
0
Witam! Wszystkich na forum jestem nowy i zielony proszę o wyrozumiałość nie chciałem zakładać osobnego wątku i śmiecić na forum.
Mam parę pytań do was doświadczonych growerów posiadam Mars Hydro Reflector 960W box 120x120x200 jest to mój pierwszy grow i nie wiem jaką wysokość ustawić na początek i czy mogę wkładać już wyklute AFy od pierwszych dni życia wielkość od 2cm do 4cm w pierwszym dniu wyklucia czy dać im czas na troszkę większe rozwinięcie nie chciał bym spalić tych maleństw... Z tego co wyczytałem to odległość powinna być mniej więcej 50-60cm od roślinek a jest ich 9 i czy ustawiać lampę tylko na growth czy na full i 18/6. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
 

ezegiel12

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2019
Postów
63
Buchów
0
Rośliny na pewno już dawaj, od razu pod światło od wykiełkowania, 18/6, odległość daj taką jaką wyczytałeś w razie jak coś by się dało to podciągnij do góry,
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół