nasiona marihuany

[0,09m2][żarówki led]2x ak47 Gnom - Uprawa w puszce.

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 65798

Guest
Siemaneczko :)
W fotorelacji tejże będą występować 2 sionka feminizowane od Gnoma o nazwie Ak47 i będą one uprawiane w puszkach po browarach o pojemności 0,5 litra. Jako medium będzie im służyć biobizz light mix - za pewne w późniejszej fazie nieuniknione będzie podlewanie z rana i wieczorem, hehe zobaczymy jak z tym wyjdzie :p
Boks: 30x30x90h [cm].
Nawozy to: planton k 16-11-24; substral burza kwiatów 10-30-20.
Miernik ph kropelkowy.
Oświetlenie: na veg 2x ŻARÓWKA LED PILA 10W 1055 LM 6500k;
na flow 2x Żarówka LED Classic 20W E27 2700k 122 lm/w.
Wentylator kanałowo-osiowy na wyciągu o parametrach 15w 34db 97m3/h.

Generalnie plan na nie jest taki aby zrobić toping na dwie pałki, czyli docelowo cztery pałki na box :D

Dzień 1



Zestaw do uprawy


 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Fajna akcja z tym zapuszkuj Gnoma. Na pewno będę wchodzić ;)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
spoko projekt ,chyba pod konkurs z tego co pamietam

zrob jest lst dookoła puszki , widziałem taką FR i typ ok 25 g z auto zebrał
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
E no rurki z alu mozesz kupic w kazdej castoramie, przycinasz i masz nie do za***ania namiocik. ;)
 
U

Usunięty 65798

Guest
Siema, 2 tygodnie za nami czas na up'a.

Troszkę się pozmieniało i jest inaczej gdyż np. oświetlenie jest inne niż te, które pierwotnie zakładałem. Zacznę zatem od światła.
Zostało zainstalowane już na flo i jednak to jest 4x żarówka led diall 13,5W 2700k 1521 lumenów co daje 6084 lm na tę powierzchnię.

Druga sprawa to, że jeden akacz pięknie idzie w zielonej puszcze. Natomiast drugi zamula. Prawdopodobnie z***ało mu się ph (co by się potwierdziło z moimi przekonaniami na ten temat) i uwaga tutaj też użyłem specyfików innych niż te co wypisałem w pierwszym poście. Z racji, że obydwa akacze miały te same warunki: ta sama ziemia, tak samo wyregulowana woda czyli do 6 ph, to kurde stwierdziłem, że pierdziele to i poleje swoje pozytywne mikroorganizmy (humus active ekodarpol) i po kilku dniach ten zamulający zaczął zdrowe liście wypuszczać. Ale jest tak czy siak mocno w plecy co do tego większego. Dlatego też, nie wykluczam możliwości aby tego pięknego dużego zostawić solo w tym boksie, a ten drugi akacz mniejszy pójdzie do innego boxa do innych roślinek pod inne oświetlenie ale nadal byłby relacjonowany w ten fotorelacji. Btw. miała być full chemia w tej fotorelacji, a zrobiła się trochę organiczna bo już moje robaczki żyją sobie w puszkach i póki co mają się dobrze.
Narazie żadnego nawozu nie użyłem, tylko dwa razy dodałem wcześniej do podlania humus active - to nie jest nawóz.

Dziś dzień 28, ostatni vega i się zaczyna pierwszy flow jutro :)


Ten co był spowolniony przez PH


Zdrowy


Zastanawiam się czy zostać na tej organice bo jeszcze żadnego pochodzenia mineralnego specyfiku nie użyłem, ALE ktoś mi tam z weteranów mówił, że uprawiał organicznie w puszcze mj to 60/70 dnia nie dożyła bo mu życie już nie żyło w puszcze ~ coś takiego.
Co o tym myslicie? Mam jechać z tymi mineralnymi nawozami co wypisałem w pierwszym poście czy organicznie?
Pozdro
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION], myślisz, że ściągnięcie tych oprawek dużo zmieni? To tylko cztery żarówki, jest o co walczyć?
 

CorAngar

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
135
Buchów
0
Fajnie się zapowiada Twoja relka, Będę obserwował :D Z Fartem
 
U

Usunięty 65798

Guest
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] Światła jest nadmiar z tymi oprawkami, już przerabiałem ten temat z ich zdejmowaniem to żarówkę zniszczyłem, są za kruche dla mnie, zostaje przy tym co jest ;p

Wracając do mojego pytania to co teraz nagle nikt nie uprawiał w puszcze i nie wie czy organika przejdzie w puszcze? Zaraz głody mogą wywalić rośliny więc będę już czegoś musiał użyć.

Foto mojej tajemniczej hybrydy aby było na czym zawiesić oko ;)



Zostaw bucha jak się spodobała :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Lumeny przy ledach się nie liczą, ważny jest PAR czy tam PPFD które bankowo tracisz przez tą osłonkę.
Światła nigdy dosyć jak to mówio stare wyjadacze.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Ja ostatnio ściągałem klosze z ledów i bez większych problemów a różnica w ilości światła jak dla mnie jest widoczna gołym okiem.

Ściągałem w taki sposób, że ostry, porządny nóż wkładałem między klosz a tą właściwą część żarówki, parę ruchów i pyk, klosz odskakiwał. Oczywiście nie szpicem w klosz tylko tą częścią noża co kroisz chleb, syr czy co tam jeszcze kroisz.

Pozdro !
 
D

DarkMessiah

Guest
sprawdzilem ile masz wattow i faktycznie nie trza mu sciagac oprawek :) jedna zalowke wymontowac sciganac oprawke i bedzie tez cacy :D ale to jego ogrodek niech robi jak mu wygodniej
 
U

Usunięty 65798

Guest
Jest lipa, przez ostatnie dwa tygodnie nic nie ruszyły się krzaki, a co najwyżej tylko im się pogorszyło :/ coś z***ałem i nie wiem co...
Nie za bardzo chce marnować czasu na "stojące" panny więc postanowiłem je przesadzić do większych donic 0,5l -> 5,7l gdzie została dodana nowa świeża ziemia, mykoryza biopon posypana i polane root juice, humus up oraz active. Zostały akacze wrzucone do innego boxa 60x70x130h [cm] do innych panien, gdzie światełkiem jest mars hydro 300w oddalony o 60 cm i jest ustawiony na 20/4. Zatem je zreweguje aż trochę podrosną, korzenie wypełnią donice i znowu przerzuce na flow...
A w związku, że pestki były konkursowe od [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION] i miały rosnąć w puszkach to muszę zostać zdyskwalifikowany bo nie podołałem zadaniu :c ale na pocieszenie poprowadzę ich dalszy żywot w tej fotorelacji o ile im się poprawi :p Widocznie uprawa w puszce nie jest mi pisana <lol2>



 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół