nasiona marihuany

[AF][3x14W][0.09m2] - AK47 AUTO Pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

MŁODY_GROWER_99

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
36
Buchów
0
gowno prawda nie trzeba wcale wielkich pieniedzy aby cos posadzic

Wiesz co może masz rację, ale jednak kilka stówek pęknie mimo wszystko, żeby to miało ręce i nogi. Jeżeli zrobić by boxa np. z pc, to wiadomo, że będzie w miare tanio. Ale ja myślałem już o czymś większym bardziej dopieszczonym.
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Młody grower, uzbieraj od mamy kieszonkowe co Ci daje do szkoły, zbij boxa i po kłopocie, bo sądząc po nicku "99" oznacza rok urodzenia :crazy:

śledzę fotorelacje bo lubię małe projekty :)
sam aktualnie coś mam i niedługo wystartuje też z relacją jak zacznie się flo, bo weg nudny jest, a na razie wszystko idzie dobrze.
powodzenia!
 

MŁODY_GROWER_99

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
36
Buchów
0
Młody grower, uzbieraj od mamy kieszonkowe co Ci daje do szkoły, zbij boxa i po kłopocie, bo sądząc po nicku "99" oznacza rok urodzenia :crazy:

śledzę fotorelacje bo lubię małe projekty :)
sam aktualnie coś mam i niedługo wystartuje też z relacją jak zacznie się flo, bo weg nudny jest, a na razie wszystko idzie dobrze.
powodzenia!

Dzięki za rady, kieszonkowego już dawno nie dostaje, ale jak jest zapał to i sposób zawsze jakiś się znajdzie. Startuj chętnie pooglądam jak opiekujesz się roślinkami. POWODZENIA! :crazy:
 

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Też się podpinam do obserwujących, ciekawe co ci z tego wyjdzie :harvest:.

Do prowadzącego, zamiast keramzytu dodaj trochę perlitu, jeżeli chcesz mieć lepszy drenaż i przepływ powietrza.

Dla początkujących tutaj mam poradę, poczytajcie o kokosie, jakbym wcześniej miał tę wiedzę to wgl nie używałbym ziemi w poprzednich uprawach. Oszczędza miejsce i ułatwia podlewanie, ale bez CAL-MAG się nie obejdzie i dobrze by było zacząć od nawozów organicznych, nie musicie się wtedy srać o pH wody a nieźle dają radę. Ja korzystam już 3 uprawę z tego samego zestawu BIOTABS, ale myślę że ze spokojem wystarczy buteleczka orgatrexu z tabletką na każde 5L ziemi, u mnie się sprawdza :spalony:.

MŁODY_GROWER_99
Ja też wolałem kupić na start coś porządnego, tylko nie wydawaj zbyt dużo siana bo jak nie chwycisz zajawki to będzie ci szkoda hajsu który wydałeś. Ja mam boxa 35x35x70 z 2x30W LED i wykręcam z tego na SCROGu ~50g z powyższymi odżywkami :smoking:.
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
ale rozumiecie po co ew daje sie ten keramzyt na gore ?? on nie ma wilgotnosc podnosic w boksie

on ma zapobiegac nadmiernemu przesuszaniu wierzchniej warstwy ..jak go nie ma to nie masz tam korzeni na 10cm bo sucho tym samym slabsza bryle korzeniowa ,tym samym ......itd.

no no , jak masz nawilzacz to wydaje mi sie ze ciezko przesuszyc wierzchnia warstwe - chyba ze pyrka ino ino albo rzadko podlewasz - tak czy inaczej ja tam roznicy specjalnej nie widze, ale masz racje na ogolny poziom wilgotnosci w boxie nie wplynie. Mam jeszcze ziemie z ostatniej uprawy - sprawdze na ilu CM jest bryla korzeniowa bo 10cm to wydaje mi sie gruba przesada ale kto wie ... kto wie... :freak: tak czy inaczej calosc trzyma sie kupy po wyjsciu z donicy wiec chyba jednak ta bryla jest dosc wysoko.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,179
Buchów
9,518
Odznaki
11
T
zamiast keramzytu dodaj trochę perlitu, jeżeli chcesz mieć lepszy drenaż i przepływ powietrza.

tak,perlit do mieszanki ziemi w tym celu jak najbardziej -keramzyt ew. spod i gora


no no , jak masz nawilzacz to wydaje mi sie ze ciezko przesuszyc wierzchnia warstwe - chyba ze pyrka ino ino albo rzadko podlewasz - tak czy inaczej ja tam roznicy specjalnej nie widze,..

nawilzacz nic nie da,nawet jak na ful nastawisz albo dwa wstwisz

najbardziej schnie na weg,indu kiedy ziemia jest wystawiona na najwieksze cieplo od lampy i powiew wiatraka..pozniej w 'cieniu' juz duzo mniej
- dlatego polecam jesli chcesz miec wiecej korzenia i utrzymac dluzej wilgoc w donicy..tanio i bezproblemowo-posypujesz,zapominasz :)


- no ale jasne - i bez tego urosnie i nie jest to esencja udanej uprawy tylko jeden z pomniejszych skladnikow ..jeden daje drugi nie -jak z nawozami ;)


powodzenia graspra22 w projekcie
 

MŁODY_GROWER_99

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
36
Buchów
0
Też się podpinam do obserwujących, ciekawe co ci z tego wyjdzie :harvest:.


MŁODY_GROWER_99
Ja też wolałem kupić na start coś porządnego, tylko nie wydawaj zbyt dużo siana bo jak nie chwycisz zajawki to będzie ci szkoda hajsu który wydałeś. Ja mam boxa 35x35x70 z 2x30W LED i wykręcam z tego na SCROGu ~50g z powyższymi odżywkami :smoking:.

Wiem właśnie jak już będę miał fundusz dobrze to przemyśle, bo jednak trzeba złapać to zajawkę, żeby łączyć przyjemne z pożytecznym.
No wiesz ale sam BOX i lampy to 30 % wydatków. A właśnie mam takiego pytanko, może bardzo głupie ale nurtuje mnie dłuższy czas. Czy wszyscy ludzie zdający fotolerację siedzą za granicą ? :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,879
Odznaki
4
Czy wszyscy ludzie zdający fotolerację siedzą za granicą ? :D

No a gdzie jak nie za granicą? Ty chciałeś zakładać relkę będąc w Polsce? Przecież to jest tam nielegalne.

BTW na temat wydatków na boxa i skomplikowanych obliczeń, że oświetlenie i box to 30% wydatków zapraszam do odpowiednich tematów w dziale "początkujący" i nie śmiecić koledze w fotorelacji
 

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
No a gdzie jak nie za granicą? Ty chciałeś zakładać relkę będąc w Polsce? Przecież to jest tam nielegalne.

BTW na temat wydatków na boxa i skomplikowanych obliczeń, że oświetlenie i box to 30% wydatków zapraszam do odpowiednich tematów w dziale "początkujący" i nie śmiecić koledze w fotorelacji

Nie śmiecę, odpowiadam na pytania i podpowiadam jak umiem, ale fakt że podział na tematy sugeruje żeby rozmawiać tam na konkretny temat, Młody napisałem ci prywatnie szybką std. wycene boxa i jego użytkowania (jednak nie wysłałem bo nie masz uprawnień albo zablokowałeś opcję albo mnie nie dodałeś do znajomych).
 
Ostatnia edycja:

graspra22

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2018
Postów
118
Buchów
15
Dzień 14

Witam obserwatorów wątku, uptade dzień 14. Chyba ostatni na weg'u bo sałata trochę mało interesująca ;)
Mam nadzieję i widzę, że rozwija się prawidłowo, dziś dostałą 1/2 dawki nawozy z NK 3-2, codziennie zraszam powierzchnie ziemi dla zwilgocenia jej.

 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
bardzo elegancki box :) bedziesz dokładał światła?
 

graspra22

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2018
Postów
118
Buchów
15
bardzo elegancki box :) bedziesz dokładał światła?
Światła starcza, 4500lm na 0.09m2 optymalnie a więc nie. Co do elegancji box'a... wiem mogło by być lepiej ale nie wygląda źle ;) Roślinka się nie wyciąga więc oznak braku światła brak koleszko
 

Kris94

New member
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
2
Buchów
0
Też zabieram się za uprawę tej dziewczynki ale narazie zaczekam i zobaczę co tobie wyjdzie , trzymam kciuki ;-)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół