nasiona marihuany

NEW GAME #4 [Tangilope, Bruce Banner #3, G13 Haze, Haze Berry][0,25m2][LED 0-158W COB]

Wyszukiwarka Forumowa:

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
jak juz przeznaczałeś donioczke na "podziałke" to było jej nie dziurawić.
Spoko zobaczym ten eksperyment , krzymam kciuki :)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Szybki upik <lol>

Mamy 26 dzień, roślinki powoli wybijaja w górę, powoli im też zwiększam dawki wody podczas podlewania i często zraszam wodą, wjechał nowy mieszający ale o tym następnym razem ;)
Jeden Bruce Banner traci kolor ale to chyba z przesuszenia, teraz z obfitszym podlewaniem powinno być ok.
Przestawię też chyba tylnie doniczki, żeby mieć lepszy dostęp do każdej rośliny ale to też w następnym up'ie ;)

Tak wygladają po 7 dniach od ostatniego up'a:



Pozdro i do następnego ;)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Siemka

Wracam z garścią informacji.
Od ostatniego upa roślinki wystrzeliły, dlatego mam dla was zdjęcie z wczoraj, czyli 4 dni później.
Mamy dziś 31 dzień wegetacji (zdjęcia z 30 dnia wegetacji).
Moc lampy wczoraj zwiększyłem z 90W do 120W (włączając diody).
Wjechał nowy mieszak wentylator Secret Jardin Monkey Fan 20W - za***iście wieje :D Powiesiłem go na dachu i wieje centralnie w dół - robi niezły twister :D Poprzedni ledwo się kręcił i był głośny. Teraz powinna być niska wilgotność na flo :D
Podlewam co kilka dni, raz wodą, raz wodą z nawozami - ph zmniejszam octem. Przy uprawie #2 regulowałem ph i byłem zadowolony puchnięciem ale przy uprawie #3 nie regulowałem i byłem zawiedziony trochę, więc od teraz będę dbał o ph - teraz 6,3 ustawiam a później będzie 6,5.
Czasami też pryskam wodą z fish-mix i dolistnie je koksuję :D
Postanowiłem pokazać je, bo jestem pod wrażeniem, jak mi one wystrzeliły w ciągu tych 4 dni. Jedna White Walker pokazał już nawet preflowery.
Wentylator główny póki co w trybie 1h pracy i 0,5h przerwy, dzięki czewmy w obecnym okresie wegetacji zwiekszam wilgotność w boxie do 60-80% (podczas wyłączonej pracy wenta).

A tak apropo. Mój mutant - tzw. czterolistna koniczyna - Tengilope?

Został przeze mnie ucięty 3 tygodnie temu.

Dzień później zauważyłem 3 stożek, który wyrósł z uciętej łodygi - mutant się zregenerował?

A teraz tak wygłąda moja mutantka Tengilope :D


A teraz reszta bohaterów:



https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pid=999942




Jechcze chwilka i przełączam światło na 12/12 i jednocześnie zwiększę moc lampy do 150W, żeby ograniczyć wyciąganie się ich.

Dziekuję za uwagę <lol>

Zapomiałem wspomnieć, że zamieniłem miejscami Tengilope i G13 (te na górze po lewej) z Bruce Banner #3 (te na górze po prawej) i obróciłem doniczki tak, że teraz wszystie mają identyczne ułożenie doniczek i lepiej teraz mi się podlewa :) Teraz mneij więcej tak są ułożone:


Także ten - do następnego! <coolpalacz>
 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Siemka

Mamy dziś 36 dzień życia i jednocześnie ostatni dzień wegetacji ;) Troche przedłużyłem ją - najwyżej będe łamał :D Ale do marca powinienem się uwinąć, więc spoko ;)
Od jutra będzie świecic światełko 12/12 a moc lampy zwiększyłem do max 158W. Wyciągający też bedzie od teraz działał nonstop.


Widac różnicę w 6 dniach odstępu :)




Od jutra indukcja i lecimy z tematem :D

Miłego weekendu!
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Za bardzo poszły w gorę, bedziesz łamał
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Szybki Update :p
(39d-3ind)

White Walker od Holy Seeds Bank, który już koło 4 tyg. weg pokazał sam preflowery; ten sam, którego [MENTION=83500]Pestkomania[/MENTION] dawała w wakacje w ramach OS (Ja się nawet nie zgłaszałem do OS) - drugiego dnia (wczoraj) indukcji zakwitł :D Spieszno mu hihi pewnie przez geny :p
On jedyny liscie najbardziej sativowe ma (tzn. cienkie).




Po ja spadam i wracam za tydzień, kiedy reszta zakwitnie :p
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Szybki Update
(42d-6ind)

Żarówka na dole czuła się samotna, więc zatrudniłem jego kolegów i teraz wszyscy razem pracują "w dole".

Na dole - Żarówki 3000k 18W+3*24W=90W - ale zużycie 70W.
Na górze mamy 158W - 8W(wiatraczki)=150W zużycia.
Łacznie mamy 220W mocy świetlnej <lol>

Temperatura w dzień na połowie wysokości oscyluje w okolicy 27,5C a w nocy chyba koło 23C.



Roślinki jeszcze indukują i może nie będe musiał ich łamać :sunny:
Lampę mogę jeszcze podnieść około 10cm


Pozdro
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18

Update
(48d-1flo)

W końcu! W końcu indukcja się skończyła i od dzis liczę im okres kwitnienia.
White Walker jedynie zaliczył falstart i powiedzmy, że ma +10 dni kwitnienia.
Ogólnie mamy też dziś 48 dzień życia panienek!
80 dni kwitnienia wypadnie 1 marca, więc z czasem stoję bardzo dobrze :)

Po dodaniu żarówek na dole liście przestały mi żółknąć a White Walker zaczął też tworzyć kwiaty przy ziemi.
Muszę też je obecnie podlewać co 2 dni - raz wodą z nawozami, raz samą wodą - ph w okolicy 6,5. Wczoraj je podlałem zestawem Biobizz wg 4 tyg., więc powoli zwiększam ilość Bio-Bloom i innych..
Temperatura w dzień w okolicy 26-28C a w nocy w okolicy 24C.
Lampę umieściłem maksymalnie przy suficie - wisi na drażku.
Wentylator mieszajacy poszedł na tylnią ścianę i wisi na tylnej poprzeczce.

Tangilope od DNA Genetics rośnie najlepiej - to ten, który przerósł mi lampę (paczaj zdjęcia na dole) i też ten, który był czterolistna koniczyna, któremu potem po ucięciu łodygi wyrósł mu z niej nowy stożek wzrostu - ten mutant rósł mi na 3 topy ale jeden z nich został w tyle i się zatrzymał, więc finalnie ma 2 wysokie łodygi.
Roślinki od ziemi licząc mają średnio 85cm wysokości (Tangilope +15cm). Wierzchołki topów mają średnio 15cm od lampy.
Tangilope prawdopodobnie połamię i zniżę do reszty ale poczekam do jutra, kiedy beda miały suszę i będą mniej podatne na złamania podczas superscroping.

Kończe już, bo żona krzyczy :p

Poniżej fotki - trzymajcie piwo :D









White Walker:





Pozdro i do nastepnego :)
 

chłopzmazur

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
144
Buchów
32
Ale się zrobiło się gęsto. Będziesz je naginał, łamał czy zostawiasz tak jak są?
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Ale się zrobiło się gęsto. Będziesz je naginał, łamał czy zostawiasz tak jak są?

Taki był mój zamysł, żeby było gesto ;]
Dziś już je połamałem i troche poprzestawiałem najwyzsze topy w taki sposób, że na bokach są te najwyższe, w środku zrobiła się luka i w ta lukę przeciągnałem te topy, które przestały rosnać na wysokosci połowy tych wysokich.
Tangilope dziś dotknął sufitu (jeszcze mocno rośnie - w końcu ma podobno 80% sativy), więc jego tez połamałem i zniżyłem do poziomu innych ;] Jeśli dalej bedzie rósł - znów go połamię.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Nie chcę Ci tu źle wróżyć kolego ale w takiej gęstwinie to w późnym flo rozglądając się za pieśnią co by nie wyszła. Dużo krzaków, mały przewiew i duża wilgotność... Idealne warunki dla grzyba. Powodzenia.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Nie chcę Ci tu źle wróżyć kolego ale w takiej gęstwinie to w późnym flo rozglądając się za pieśnią co by nie wyszła. Dużo krzaków, mały przewiew i duża wilgotność... Idealne warunki dla grzyba. Powodzenia.

Nie chcę Ci tu źle wróżyć kolego ale w takiej gęstwinie to w późnym flo rozglądając się za pieśnią co by nie wyszła. Dużo krzaków, mały przewiew i duża wilgotność... Idealne warunki dla grzyba. Powodzenia.

Kiedy mi ładnie resztę obsypie kwiatami, tak jak White Walker - zrobię lekkiego fryzjera, i popryskam miedzianem (i tytanitem przy okazji).
Mogę jeszcze skierować went mieszający w dół - ten mój nowy Secret jardin 20w robi niezłą robotę, trochę taki termoobieg robi się w boxie hihi
Cieszę się też, że nie mam oznak przenawożenia - roślinki z apetytem przyjmują nawozy co drugie podlanie, muszę tylko pamiętać podlewać co 2 dni, bo żarówki na dole wysuszają ziemię ale z drugiej strony korzenie co drugi dzień dostają dawkę świeżego powietrza :p
Wczoraj roślinki dostały po 750ml wody na łepka, wcześniej dostawały po 625ml. Dodałem też mikoryzę Great White (0,43g na roslinkę) - niech sobie pobuszuje w ziemi :p
 

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Super!

Idą świetnie ale busz to ty masz z a duży i polecam fryzjera ale mógłbyś go zrobić wcześniej.
Dodatkowo polecam wygolić ze 3-4 piętra od dołu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół