nasiona marihuany

NEW GAME #4 [Tangilope, Bruce Banner #3, G13 Haze, Haze Berry][0,25m2][LED 0-158W COB]

Wyszukiwarka Forumowa:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
sao_iii.jpg

WITAM SERDECZNIE -IDZIEMY NA KOLEJNA WYPRAWĘ PO FANTY
Za niezgodą mojej żonki rozpoczynam nową przygodę :DSzybką przygodę, bo muszą ją ukończyć do marca ;]

Bohaterzy:
3x Tangilope (DNA Genetics)
3x Bruce Banner #3 (Anesia Seeds)
2x G13 Haze (Barney's Farm)
2x Haze Berry (Royal Queen Seeds)

Teren:
Box
50x50x140; 0,25m2 (Herbgarden)


Broń:
Lampa Led Cob 0-158W (QKWIN, 2x 3590(moc/żużycie 94,2W) + 32 diody(moc/zużycie regulowana: 11-65W))

Magiczne przedmioty:
ziemia BioBizz Light MixEazy Plug do kiełkowania
donice 9l lub 11l wentylowane (ręcznie zrobione dziurki wiertarką - polecam takie donice)
wentylator cyrkulacyjny: Monkey Fan 19cm 13w (coś słabo kreci - chyba musze wymienić hmm..)
wentylator wyciągający: Wentylator kanałowy ML 100/300 max 315 m3/h (218/251/315 m3/h
)

Magiczne potiony:
nawozy Biobizz (Root-Juice, Bio-Grow, Fish-Mix, Bio-Bloom, Top-Max, Bio-Heaven, Acti-Vera, Alg-A-Mic)
nawozy Plagron (pk 13-14, Bio Supermix)
mikoryza Biopon uniweralna
mikoryza Great White
Cal-Mag Xtra od Sensi
Tytanit

Techniki walki:
trening wuja bena
może superscropping


Plan działania:
Mam czas do marca, więc będzie dużo dziewczynek - po dwie na donicę 11l. Tym razem bez wydziwnień typu rewegetacja itp. Tylko szybka akcja -Wpadamy do jamy, nawalamy w gobliny i uciekamy z fantami w marcu :D

Wczoraj pestki trafiły do eazy plugów - teraz czekam, aż wykiełkują :) Planuję pozostawić 7-8 kwiatków.

Bohaterzy:


Trening przed piekielna jamą :D


Zapraszam do oglądania i życzcie mi szczęścia :)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
:sunny:

Nie wiem co tam planujesz za szybką akcję do marca, ale powodzenia! :D

- od marca już nie będę mógł uprawiać moje hobby, dużo się w życiu zmienia i na jakiś czas będzie trzeba zniknąć z zapasami :p
- moje dziewczę w ogóle nie pozwoliło mi na nową uprawę, więc im wcześniej skończę, tym lepiej :-D
- tym razem od samego początku w głównym boxie. Wcześniej roślinki wegowałem chyba ponad miesiąc w szklarence pod żarówkami led. Wg mnie rosły wtedy o 30% wolniej, bo były cały czas w kubkach 200ml.
- tym razem zrobię jedno cięcie, poprzednim razem były 2 cięcia
- rewegetacja spowodowała mi duże opóźnienia ostatnim razem :p

Także mając na myśli szybką akcję - po prostu będę się starał nie przedłużać specjalnie uprawy i nie eksperymentować :-D

Dzięki [MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] za kciuki
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Pierwsze dwa Tangilope pokazały główki :)
Minęło równo 48h :)

Czekamy na reszte moich bohaterów :p
Dzięki za lajki <lol>
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Jak chcesz zmieścić 10 krzaków w takim boxie ? Bo nie czaje :/
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
04tra.jpg

Moja w tym głowa :-D
Z 10 roślinek zostanie 7-8. Po dwie na donicę 11l - każda na 4 topy/odrosty.

Korzenie nie będą mialy ciasno ? Hmmm? Cóż siadam na fotelu i opserwuje twoja fotorelacje z zaciekawieniem.powodzenia :spalony:
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Po dwie na donicę 11l - każda na 4 topy/odrosty.

A jaki w tym sens? Rośliny się krzaczy i trenuje na boki jak jest miejsce i chcemy je wypełnić, a tutaj ścisk na maksa, a Ty każdą na 4 chcesz krzaczyć? Będą topy grubości kciuka.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Damy radę :)
Wcześniej miałem 4 roślinki że średnim wegiem (31dni), ostatnim razem miałem 3 roślinki z dluuuugim wegiem (55dni)a teraz przetestuję 7-8 roślinek z krótkim wegiem.
Planuję na 4 odrosty ale może się okazać, że będzie ich 3 zamiast 4.
Chcę też upchać po 2 roślinki w 11l donicy, czyli po 5,5l ziemi będą miały każda , żeby też sprawdzić - jak im się będzie u mnie podobać przy takiej ilości ziemi.

Najpierw też będę je trenował (korzenie) w kubkach 200ml a z kubków przesadzę do docelowych donic :p
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Stary, jak chcesz się uwinąć do marca to zostaw z tych krzaków jakieś cztery indyje, dwa tygodnie waga i flo. To, że masz tam na***ane krzaków nie znaczy, że będziesz miał z nich większy plon. Nie wyważaj otwartych drzwi :)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Jeszcze się okaże, ile tych krzaków zostawię :p

Wczoraj przesadziłem kostki do kubków 0,2l - dwie pierwsze Tangilope :) Świeci nad nimi żarówka 20W 6000k. Jedna z nich taka niemrawa ale dziś rano już trochę się podniosła.



Pod kostką podsypałem mikoryzą Biopon i Great White a przy łodydze nad kostką mikoryzą Great White :) Kubki podlalem też po 10ml wody :)
Reszta dopiero wychodzi z kostek/ziemi.

Ostatni mój póki co growlog, więc będę was często spamował zdjęciami :-D
 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Siama wszystkim
Oglądając serial Hounting of the Hill House from Netflix postanowiłem zamieścić post :-Dt
Szczególnie siema tym, którzy od dawna mnie obserwują i których ja obserwuję :)
A ponieważ moje przeziębie leczę właśnie cytrynówką - myślę, że to dobry moment na aktualizację :


Wracając do tematu - jedna Tengilope umarła widocznie z powodów genetycznych a reszta rośnie ładnie.

Na obecny moment mqmy:
2x Tangilope
2x Bruce Banner #3
2x Haze Barry
1x G13 Haze

Jeszcze czekam aż inne wstaną ale mamy już moje minimum :-D

26października)a2 dni temu) uważam za pierwszy (1) dzień wegetacji.

Poniżej fotka z wczoraj, czyli z drugiego dnia :)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Siemka, czas na szybką aktualizację ;)

Malutkie mają dziś 4 dzień.

Finalnie takie odmiany mi rosną:
2x Tangilope (DNA Genetics) [kupne]
2x Bruce Banner #3 (Anesia Seeds) [kupne]
1x G13 Haze (Barney's Farm) [gratis]
2x Haze Berry (Royal Queen Seeds) [gratis]
1x White Walker (Holly Seeds Bank) [jedna taką pestke w międzyczasie dałem do kostki na wszelki wypadek][gratis]

Jeden Tangilope umarł mi a G13 i Bruce nie wykiełkował ale ponieważ część z nich było gratisami - nie rozpaczam :)
Zapomniałem powiedzieć, że ww. pestki są od [MENTION=83500]Pestkomania[/MENTION]. Dzięki Wam za gratisy. Pozytywnie mnie zaskoczyliscie darmowymi pestkami i innymi akcesoriami :) Kupione kilka miesięcy temu, kiedy była jakas promocja ;)


Do dzisiaj świeciłem diodami, które mam w lampie QKWIN - 32 diody: 10W Bridgelux double 5w chip leds - świeciły 24h i były ustawione na max, czyli na 70W.
Przy okazji pokaze lampę:

Hybryda dwóch(2) cobów 3590 (moc/żużycie 90W) i 32-óch diod: 10W Bridgelux double 5w chip leds (moc/zużycie regulowana: 11-65W, chłodzenie(wentylatory).
Dzisiaj dokupiłem sobie programator analogowy z interwałem 30min, żeby podłączyć go do lampy (poprzedni inny model z interwałem 15min czasem się zacinał) i dzięki temu teraz ustawiłem sobie oświetlenie na 18/6 (dzień:5:00-23:00 noc: 23:00-5:00). Zmieniłem też rodzaj oświetlenia i teraz świece moimi cobami 3590 w lampie o mocy 90W. Lampe trzymam ok. 40cm nad szczytami. Być może zwiększe odstep, jeśli będzie za gorąco. Będę też ją podnosił wraz ze zrostem roślinek ;)

Żeby utrzymywać wysoką wilgotność bez nawilżacza - Wlewam wodę na dno boxa. dużooo wody i póki co steruję czasem pracy wentylatora wyciągajacego - 1h przerwy i 30min pracy i tak ciągle na zmianę. Temperaturę na diodach miałem 26C a teraz na cobie mam 29C a wilgotność skacze miedzy 50-75%. W razie potrzeby (wzrost temperatury) będę zmniejszał przerwy w pracy wentylatora, aż finalnie ustawiego, żeby pracował 24h)

W planach (w najbliższych dniach) też mam doprowadzenie świeżego powietrza rurą. Na początku mojej przygody z boxem tak miałem, potem zrezygnowałem i powietrze było zaciągane z szafy ale ponieważ nowa lampa generuje więcej ciepła niz poprzednia - któregoś dnia ponownie zamontuję rurę, która będzie wchodziła do boxa przez tylnią ścianę a świeże powietrze będzie zaciagane z za szafy.


Poniżej jedna fotka z przesadzania. Ładny korzonek ;)


A teraz moje maleństwa:

Na górze dwa po lewej to 2x Bruce Banner #3 (Anesia Seeds). Liście długie i wąskie.
Na dole dwa po lewej to 2x Tangilope (DNA Genetics) Liście długie i szerokie.
Na dole dwa po prawej to 2x Haze Berry (Royal Queen Seeds) Liscie niezbyt długie, szerokie i pofałdowane.
Na górze drógi od prawej to 1x G13 Haze (Barney's Farm) Liscie długie i średnio-szerokie.
Na górze pierwszy po prawej to 1x White Walker (Holly Seeds Bank). Ten to dopiero rośnie - nie mam zdania nt. lisci :p ale jego wiek srównałem do 4 dni jak reszty.


Także do zobaczenia po świętach <coolpalacz>
 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18

Siemka

Dziś roślinki mają 9 dzień. Wczoraj z 8 dnia robione zdjęcia. Zauważyłem, że dużo osób ma roślinki w podobnym wieku, co moje - przez te puszkiny :D

Pierwszy tangilope postanowił zmutować i postanowił być czterolistną koniczyną, bo pozbawił siebie stożka wzrostu ale hormony poszły na boki - sukę postanowiłem wczoraj uciąć i sobie tak teraz rośnie. Reszta ładnie pnie do przodu i nie widzę żadnych niepokojacych zmian. Wczoraj tez podlałem je woda z dosypką mikoryzy Great White <lol>


Koniczyna przed operacją:

Koniczyna po operacji:


Pozdro i do następnego :joker:
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
po mojemu to błąd z tak szybkim cieciem. Teraz długi czas będzie się zbierać zanim ruszy. Ja nigdy nie tnę takich maleństw.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół