nasiona marihuany

Olej konopny metodą DHO

Wyszukiwarka Forumowa:
D

Drziolo

Guest
Mam pytanie czy przy ekstrakcji oleju, mogę wykorzystać [h=1]Eter dietylowy 99,9% czystości?[/h]
Mam wątpliwość bo wszędzie widzę że używa się Eteru ale zamkniętego w opakowanie ciśnieniowym Dexso DME.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Mam pytanie czy przy ekstrakcji oleju, mogę wykorzystać Eter dietylowy 99,9% czystości?

Można twój wybór - ale to drogi i trudno dostępny rozpuszczalnik. Sam z siebie jest dragiem. Na soxchlecie ? Czy metodą na zimno ? Samo płukanie/maceracja w słoikach - przesączenie na zimno????
W temperaturze pokojowej jest to ciecz - metodą dedykowaną do eteru metylowego tego nie zrobisz - mógłbyś ewentualnie przesączyć to za zimno.

imo z ciekłych w tem pokojowej rozpuszczalników lepszy byłby eter naftowy - będący eterem jedynie z nazwy - bo to po prostu benzyna lekka. Która ma się do propan butanu jak eter dietylowy do eteru dimetylowego.

Mam wątpliwość bo wszędzie widzę że używa się Eteru ale zamkniętego w opakowanie ciśnieniowym Dexso DME.

to inny eter: Dexso DME zawiera czysty eter dimetylowy 99,99% - w temp pokojowej jest gazem ma temperaturę wrzenia poniżej zera - ekstrakcja tym przypomina ekstrakcje propan butanem. Polarny jest - przez co rozpuszcza więcej polarnych związków niż propan butan.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół