nasiona marihuany

Psilocybe cubensis "Z-Strain" / żyto / dziewicza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
yo witam wszystkich !

Przede wszystkim po raz kolejny chciałem podziękować [MENTION=83336]Rush B[/MENTION] za printa zarodników !
Jest to moja pierwsza uprawa grzybów psylocybinowych także zobaczymy jak będzie :p

Przeczytałem dwie książki:
1. [FONT=&quot]The Psilocybin Mushroom Bible: The Definitive Guide to Growing and Using Magic Mushrooms[/FONT]
2. Magic mushroom grower's guide : Simple steps to bulk cultivation

A także dużo informacji z internetu.

Pierwsza przeszkoda, na którą się napotkałem to szybkowar. Otóż obie książki, jak i fora internetowe podają, że aby sterylizacja się udała, para wodna musi osiągnąć 126 chyba stopni C pod ciśnieniem 15 psi lub 1,1 bar. Wszystkie europejskie szybkowary są standaryzowane na 8-12 psi czy 0,4 - 0,8 bar mniej więcej. Nie chciałem zamawiać szybkowaru ze stanów XD także kupiłem turecki 15L, który ma dwa zawory: 0.55 bar i 1.1 bar. I tutaj sztuczka jest taka, że jak zablokujemy zawór roboczy to osiągamy 1.1 bar :D I para śmiga normalnie przez zawór bezpieczeństwa, sprawdzone, garnek nie wybuchł, żyto wysterylizowane a siedzę i to piszę także się nie bójcie ;3



Co jeszcze? Zrobiłem gloveboxa, niedużym kosztem i całkiem szybko. Oczywiście popękał mi plastik jak robiłem dziury nożem przy pierwszej dziurze, przy drugiej podgrzewałem nożyk do czerwoności i szło jak przez masło ;3










Glovebox taki służy do utrzymania jak najbardziej sterylnych warunków przy różnych operacjach, które w nim wykonujemy. (Np. robienie strzykawek z zarodnikami, zaszczepianie substratu, G2G transfery itp)

W owej skrzynce zrobiłem strzykawki z zarodnikami:





woda musi być zdemineralizowana, a wszystko z czego korzystasz musi być ofc sterylne :p
Ja używałem izopropu w sprayu ale można zrobić roztwór 1:10 domestos:woda.



Żyto moczyłem jakieś 16h, następnie zagotowałem i potem do spawnbagów i słoików. Do wody, w której moczyło się żyto dodawałem gips i zaparzoną kawę jako booster składników dla szybszego rozrostu grzybni.
Potem sterylizacja w szybkowarze, 2h z kawałkiem, ostygnięcie i zaszczepienie ( w gloveboxie ).

Pierwszy worek i 3 słoiki zaszczepione zostały w piątek 12.10, drugi worek i jeden słoik 14.10.

Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:









to były słoiki, a teraz worki - w których imo idzie szybciej i ładniej - może jest większa HR?










Z racji tego, że to pierwszy raz to jaram się jak sk***ysyn. Wgl nie sądziłem, że cokolwiek się zadzieje z tym żytkiem, a tu proszę. Śmiga aż miło.

Pozdrawiam serdecznie grzybiarze !
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Mysle ze tez bym podolal trudnoscią w hodowli grzybów, nawet ma printy w domu
jednak boje sie ze jak zaskocze znów z grzybkami to wiosna i latem mnie do domu nic nie ściągnie
bede latał po łakach i lasach ja za młodego :joker:

profesk projekt, oby do konca tak łądnie szło
te pojemnik z rekaiwcami mnie roz***ał, jak z filmu o kosmitach
powodzonka
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Qrwa pełna profeska ... idzie jak burza ! ja przy tobie to pełna amatorka xD
Powodzenia
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Qrwa pełna profeska ... idzie jak burza ! ja przy tobie to pełna amatorka xD
Powodzenia

profeska się zaczyna przy klonowaniu tkanki na agarze w szalkach petriego XDD
Ale to na razie Ty masz grzyby ;p Ja na razie 7kg żyta w szafie zamiast ubrań.
Dziękuję serdecznie, mam nadzieję, że wszystko pyknie ;)
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Dzień dobry ;)

krótki upik, żytko sobie elegancko zarasta, myślę, że jeszcze tydzień do pełnego zarośnięcia dwóch słoików i jednej torby.
22.10 zaszczepiłem jeszcze dwie torby z żytem xd dzisiaj już widziałem pierwsze oznaki grzybni, czyli wszystko planowo ;)
Minęło też mniej więcej 2 tygodnie i parę dni od pierwszych zaszczepień i idzie całkiem nieźle. żadnych syfów na razie nie widziałem.

Torby zarówno jak i słoiki jakoś parę dni temu zostały wstrząśnięte i w miarę możliwości połamane zostały duże kulki grzybni, a następnie przemieszane z nieskolonizowanym żytem w tychże torbach i słoikach - ma to na celu przyśpieszenie kolonizacji.
















Sorry, że te foty takie lekko niemrawe, ale duża kondensacja się dzieje na ściankach i średnio widać.

Pozdrawiam !
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
yo !

Sporo się zadziało ostatnimi czasy w tym projekcie, ale tu też trochę zamuliłem z różnych powodów.

Generalnie tak jak przypuszczałem, zrobiłem o wiele za dużo żyta, z którym koniec końców nie miałem co zrobić XD

Dwa słoiki w pełnie skolonizowane owocują sobie w tych słoikach, bekowo to wygląda, trochę szkoda bo już się nie da nic z tym zdziałać, także zostawiłem je w sumie dla zajawki.

Udało mi się dwa pełne skolonizowane worki z żytem przemieszać z substratem składającym się z obornika końskiego, wermikulitu i kokosu i ładnie to zarasta na razie.

Jeden worek jeszcze zarasta do końca, a w kolejnym zauważyłem infekcję, ale trzymam na razie chcę zobaczyć co za piekło się tam odbędzie -- mushroom fight!


Doobra, zacznę od kaszany:





wgl dziwne rzeczy się zadziały w tej torbie, najpierw dużo ziarenek zrobiło się po prostu czarnych jak węgiel, potem ta infekcja, ale grzybnia zarasta dalej.

tutaj kolejny prawie skolonizowany worek:





Ale nie podoba mi się ta grzybnia, nie ma takich ryzomorfów fajnych, wygląda w sumie jak śnieg.
Mam też taki problem, a mianowicie wydaje mi się, że za mocno namoczone żyto jest i zbiera się trochę wody na dnie worka i nie chce się to mega mokre żyto kolonizować.

tutaj te śmieszne owocujące słoiki:







ten jeden sk***iel to rośnie w oczach, może zrobi dziurę w pokrywce? xd

A teraz gwóźdź tej fotorelacji czyli tzw monotuba :p Tutaj też z***ałem oczywiście przez brak czasu i nie zrobiłem dokładnie wszystkiego jak trzeba było, a najwięcej pie****enia z pasteryzowaniem substratu. Proporcje miały być takie, że jest 40% żyta, a 60% substratu. U mnie jest z 70% procent żyta, a 30% substratu... Ale może przez to bardzo szybko zarasta.

Mieszałem w sobotę 17.11



teraz wygląda to tak:





sam pojemnik wygląda tak:



w sumie 6 otworów wentylacyjnych fi 50mm, po dwa na dole ok 9cm od dna na dłuższym boku i po jednym na najkrótszym najwyżej pokrywy jak się da. Otwory pozalepiane dwa razy taśmą 3M Micropore. Otwory btw polecam robić lutownicą, nie żadnymi wiertarkami bo pęka ten plastik ku**a okrutnie.

No i to by było na tyle, następny upik jak wydarzy się coś wartego pokazania !

Pozdrawiam krejzole ;3
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Trzymałeś słoiki kiedy ci zarastały z dostępem do światła że zaczęły ci owocować ??
u mnie też brak czasu i zaniedbałem swój projekt i narazie robię przerwę ale zapas grzybków jest ;)
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Malutkie piny pokazały się już w ciemności, jak to zauważyłem to stwierdziłem, że już ch*j i tak, nie da się raczej tego z niczym pomieszać i wystawiłem na parapet dla zajawki zobaczyć co się wydarzy po prostu. :3
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,616
Odznaki
8
Czekam na UP tego wydarzenia. Bo będę się uczył na twoje fr po powrocie do domu.
Pozdro.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Yo psychonauci !

Trochę się rzeczy zadziało, a mianowicie ścinam sukcesywnie te grzybki ze słoików :p









piękne są na żywo.

A w monotubie sytuacja wygląda tak:









ale niestety są zakażenia w dwóch miejscach :/



wycinam je i te miejsca obsypuję solą. Plan jest taki, żeby zebrać jak najwięcej grzybków ile się da i wyj***ć to wszystko na kompost :p
Taka walka z czasem, ale na szczęście grzybki rosną szybciej niż ta plecha także pewnie coś tam zbiorę.

Musiałem spie****ić coś na etapie pasteryzowania substratu zapewne. No ale nic to, jak na projekt alfa to i tak się cieszę, że wgl coś urosło xd live and learn.

Coś tam wrzucę jeszcze pewnie tutaj jak podrosną te grzybulce.

Pozdro!
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Dobry wieczór ;3

Nie myślałem, że tak szybko tu będę coś wrzucał, ale ci kosmici rosną jak po***ani. Naprawdę jestem w szoku jak to zapie****a. Generalnie kiedy na nie spojrzę to one są za każdym razem większe xD









ta druga plecha też idzie xD







Mam nadzieję, że się jakoś kapelusze zaraz zaczną rozkładać bo zostało 10cm do pokrywy :p

Pozdro !
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
i kolejny szybki upik xD Dzisiaj nastąpił połowiczny harvest z tuby, największych i najdorodniejszych kosmitów. W pojemniku coś tam sobie jeszcze zostało i dochodzi. Chyba nawet nieźle koniec końców to wyszło, na szczęście grzybki są szybsze od plechy :p

I taki mnie dzisiaj widok przywitał:







największe i najładniejsze :3



trafił się też jeden mutant, to ten po prawej po środku przy krańcu kartki, liczę na jakiegoś dobrego tripa po nim ;p

tutaj taka rodzinka:



a jeszcze tyle zostało:



także ciekawy jestem bardzo ile koniec końców zbiorę z tego ;3 szkoda tej plechy bo bym dziabnął jeszcze ze dwa flushe z tego ale nic to. Następnym razem będzie lepiej, obiecuję !

Pozdro!
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
To kiedy zapraszasz na grzybową?
z mojego doświadczenia dam tylko dobra rade nie jedz samych grzybów. Zrób wywar i wypij, moze troszke wiecej trzeba przyjąć ale nic na zoładku nie lezy i łatwiej tripa przyjąć.
Ja z łysiczkami robiłem tak ze zupa instant grzybowa do niej grzybki i masło. Pogotuj kilka minut na małym ogniu i wypij. Bedzie dobra jazda
aaaa i nie rób tego w domu czy w zamknietych pomieszczeniach, grzyby lubia wolne przestrzenie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół