nasiona marihuany

Chiński panel 1200w

Wyszukiwarka Forumowa:

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
Siemaneczko, chciałbym zapytać was czy ten panel będzie odpowiedni do namioty 1.44m2

Nie wklejamy linków do portali aukcyjnych !! Regulamin !!

Model 1200w, mam jeszcze inny model chińczyka 300w i jakieś ufo które też dorzucę, co myślicie? :)

Apropo, pierwszy mój post :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Siemaneczko, chciałbym zapytać was czy ten panel będzie odpowiedni do namioty 1.44m2



Model 1200w, mam jeszcze inny model chińczyka 300w i jakieś ufo które też dorzucę, co myślicie? :)

A jaką prawdziwą moc ma ten panel? bo mi to wygląda.....

sekundę ile ledów

s-l1600~0.jpg


wygląda na 120 ledów - niech każdy żre te 3 waty [czerwone mniej]
moc na oko pi razy drzwi: 360

- pewnie jest to max koło ~~ 300 - na oko sporo białych ledów w nim jest- o ile ten obrazek jest tym panelem:

zmieniają się foty jak się wybiera mniejszą moc w liście.

Zakładam, że to jest fota wyżej wymienionego panelu:

w takim wypadku - stawiałbym, że aby dostarczyć znośną ilość światła na 1,44 m2 trzeba by więcej niż jeden - zapewne w okolicy przynajmniej dwu takich - tym bardziej, że na super wydajny panel to nie wygląda.

Apropo, pierwszy mój post :D

;) przygotuj się na zniknięcie linka do ebaja

ps: ten inny model chińczyka ma 300W czy także ma podaną jakąś wartość - a sam żre mniej?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
Jest niby 120 ledów, każdy double chip. Mam ten panel już na miejscu, mam też licznik wat ile pobiera z gniazdka, lecz nie wiem czym się kierować a panel nie wiem czy pobiera więcej jak 200w
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Jest niby 120 ledów, każdy double chip. Mam ten panel już na miejscu, mam też licznik wat ile pobiera z gniazdka, lecz nie wiem czym się kierować a panel nie wiem czy pobiera więcej jak 200w

Pisze to w specyfikacji?
chwilka stoi jak BYK :)

Specifications:
Condition: 100% Brand New
Material: Aluminum + Metal + Glass
Shell Color: White
Power: 600W/1000W/1200W
Actual Power: 60W/110W/120W

Voltage: AC85-265V
Light Source: LED(Double Led Chips)
LED Quantity: 60pcs(36Red + 8Blue + 8White + 8Sodium)

Actual power 120W - tego 1200W -> diody puszczone na 350mA i raczej nie double - inaczej te diody musiały by być puszczone bardzo nisko. Podają jako moc nie realną 10x większą od prawdziwej.
Ja bym sobie darował ten panel - po takiej reklamie

Dwa takie na tę powierzchnie to mało ... jeśli to na 120W
4 minimum pewnie z 6 aby było oki.<lol>

kolorystycznie 120pcs(68Red + 16Blue + 12White + 24Sodium)
co to znaczy sodium? żółte? ciepło białe OCB???
 

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
Nie rozumiem zbytnio, jeżeli pobiera 120w to dlaczego sprzedał go jako 1200w? dodam że obecnie są podłączone 3 lampy w tym jedna ta 1200, 300 i ufo nie jestem pewny ile konkretnie. Co zrobić z tym 1200w? w sumie chińska 300w która też jest podłączona pobiera zbliżoną ilość prądu co ten 1200w ale ten 1200 ma dużo więcej ledów, widać że chłodzenie też jest lepsze.

---------- Post Zaktualizowany 19:12 ---------- Data pierwszego postu 18:59 ----------

Ta 300w żre podobną ilość prądu jak ten 1200
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Nie rozumiem zbytnio, jeżeli pobiera 120w to dlaczego sprzedał go jako 1200w?

Reklama - oferuje coś opisane jako 1200W co by się lepiej sprzedało. Po tych informacjach które podaje nie można ocenić ile to naprawdę jest warte. Nie ma podstawowej informacji takiej jak np: sprawność mikromol z wata a moc realna jest ukryta - niby jest podana ale w "zakamarkach" - do tego jest taka, że dziwi skoro diody mają być dwuchipowe.

dodam że obecnie są podłączone 3 lampy w tym jedna ta 1200, 300 i ufo nie jestem pewny ile konkretnie.

Masz możliwość aby sprawdzić ile mają mocy naprawdę - są proste mierniki podłączane pod wtyczkę.

Co zrobić z tym 1200w?

Skoro go już masz to używaj ;)

w sumie chińska 300w która też jest podłączona pobiera zbliżoną ilość prądu co ten 1200w ale ten 1200 ma dużo więcej ledów, widać że chłodzenie też jest lepsze.

Sprawdziłeś ile prądu pobiera?
popatrz na ten wątek: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=222674 ludzie sprawdzają ile naprawdę mocy ciągną chińskie panele - zazwyczaj jest to mniej niż w specyfikacji.

Ten 1200 będący niby 120W ( cholera wie ile ma naprawdę bo czytając specyfikacje trudno to rozgryźć czy koło 600 co by przy 2 chipowych diodach grało z ich ilością - czy 120 jak w opisie actual wats) - ten 1200 opisowy może być lepszej klasy od tego chińczyka 300W który także prawdopodobnie nie wiadomo ile ma wat:

popatrz na tę stronę: https://fluence.science/ inne panele nie chińskie i wszystkie dane które powinny sie znaleźć są i są podane w jasny i zrozumiały sposób

https://fluence.science/store/spydr-series/spydrx/
PPF: 810 ľmol/s
Efficacy: 2.5 ľmol/J
Input Power: 330W

prosto krótko i jasno: Tyle, że to jedne z najlepszych jeśli nie najlepsze panele na rynku - nie mają czego ukrywać - raczej się chwalą.

Ta 300w żre podobną ilość prądu jak ten 1200

Jak sprawdziłeś? masz miernik?
 

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
Wszystkie 3 panele obecnie pobierają 350w, co w takim razie, zostawic ten 1200w i tak jak jest? czy dorzucic cos do tego?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Wszystkie 3 panele obecnie pobierają 350w,

Jak sprawdziłeś? - więc wszystkie panele które masz mają podane nieprawdziwe dane jeśli chodzi o moc?

co w takim razie, zostawic ten 1200w i tak jak jest? czy dorzucic cos do tego?

1.44 m2
odpalając wszystko -> Masz 243W/m2 - na ledach o nieokreślonej sprawności. Szału nie ma można by czegoś jeszcze dodać. Wygląda raczej na minimum przy którym uprawa ma jeszcze sens.
Te ledy mogą mieć sprawność gorszą od lamp sodowych - nie wiadomo jaką osiągają sprawność umol/J - może w granicach 1 ledwie. Chińczyki są nieobliczalne tym bardziej noname.

Jakie plony z tej powierzchni dotąd osiągałeś?
Weg pewnie wyglądał ok. Tylko podczas kwitnienia szczyty zbyt dorodne nie były?
Mam racje?
 

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
Nie próbowałem jeszcze tej kompilacji, więc taka wskazówka może od bardziej zaawansowanych growerów, mam 90w UFO 300w panel i 1200w ten panel, razem pobierają ~330w powiedzmy, dobierać coś do tego czy to wystarczy na tą powierzchnie? Box 120x120x200. Mam dwa takie boxy i planowałem zrobić to x2, ale skoro ta lampa to szajs postaram się zadbać o coś innego, mam jeszcze około 2-3 tygodnie, macie coś godnego z chińskich ledów? Coś wartego uwagi?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Nie próbowałem jeszcze tej kompilacji, więc taka wskazówka może od bardziej zaawansowanych growerów, mam 90w UFO 300w panel i 1200w ten panel, razem pobierają ~330w

Biorąc pod uwagę zupełnie nieokreśloną sprawność tych paneli masz IMO oświetlenie wystarczające może na 1m2 : zakładając ładne w miarę szczyty.
Moje zdanie, pewnie znajdziesz przeciwne :]

powiedzmy, dobierać coś do tego czy to wystarczy na tą powierzchnie? Box 120x120x200.

Moim zdaniem za mało. Dać się da pod tym uprawiać w tym boksie - ale nie spodziewałbym się grubych szczytów. Weg przebiegnie ok. Kwitnienie moim zdaniem już nie.
Uprawę przeprowadzisz to się sam przekonasz jakie plony z m2 wyciągniesz pod tym oświetleniem.

Mam dwa takie boxy i planowałem zrobić to x2, ale skoro ta lampa to szajs

"Szajs" jakich wiele na rynku - da się pod tym uprawiać - nie należy się spodziewać cudów.

120W noname IMO w sam raz do boksa: 0,3 m2 no do 0,4 - nie oczekiwałbym pod nim dobrych rezultatów na większej powierzchni.

postaram się zadbać o coś innego, mam jeszcze około 2-3 tygodnie, macie coś godnego z chińskich ledów? Coś wartego uwagi?

Tak jak Ci odpowiedziano up: ;)
HPS 600W do tego boxa jest w sam raz. I raczej nie jest bezcenny.

Chińskich ledów godnych polecenia - są lepsze i gorsze - ale na podstawie obrazków i ofert ja np: nie podejmuje się oceniać jakości.

Te brandowane mogę być nieco lepsze - ale nie muszą.
Poszukaj fotorelacji pod jakimiś na forum - może na tej podstawie ;]

ps: Może byś zbudował sobie panel na białych porządnych COB? Sensowna alternatywa dla HPS i chińskiej tandety, budowa raczej łatwa - koszty do przełknięcia i przewidywalna jakość ustrojstwa.
 
Ostatnia edycja:

Rablit

Member
Rejestracja
Paź 18, 2018
Postów
11
Buchów
0
HPS niestety odpada a brałem go pod uwage przed lampami LED ze względu na ciepło w pomieszczeniu, co do COBów to gdzie najlepiej je znaleść w dość korzystnych cenach? Patrzyłem na oryginalne CREE i są dość drogie, jakaś tania alternatywa? Na elektronice trochę się znam, może jest jakaś chińska alternatywa COBów? Gdzie je szukać? Może jakiś sklep w UK? I ile takich COBów musiałbym użyć na jeden taki namiot? Orientowałem się na temat składania tego i nie będę mieć z tym problemu, radiatory mogę kupić od chłodzenia processorów, gdzie znaleść COBy w dobrych cenach ew. chińska sprawdzona alternatywa która wyjdzie lepiej budżetowo? Dzięki wszystkim :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
HPS niestety odpada

Jak wolisz.

co do COBów to gdzie najlepiej je znaleść w dość korzystnych cenach?

Ludzie biorą głównie z chińskich serwisów aukcyjnych.

Patrzyłem na oryginalne CREE i są dość drogie, jakaś tania alternatywa?

Citizen (tańsze) lub cree - ludziska innych nie używają. Nie ma taniej chińskiej alternatywy - a jeśłi coś jest to ma połowę sprawności - coś za coś albo cena albo sprawność.
Możesz poszukać jeszcze diod Nichia ( są w miarę ale ich nikt nie używał na forum - nie pamiętam cen dawno sie tym nie interesowałem)

Na elektronice trochę się znam, może jest jakaś chińska alternatywa COBów?

Nie ma taniej chińskiej alternatywy. Inaczej tak jak już pisałem - chińskie ledy COB mają słabe sprawności.

Może jakiś sklep w UK?

Nie znam sklepów w UK - może polski:
https://www.maritex.com.pl/led/diody_mocy_led_cree.html

I ile takich COBów musiałbym użyć na jeden taki namiot?

Na bardzo dobrych COB puszczonych nie za wysoko - około 400W powinno "jako tako" wystarczyć na taki namiot - może bez szału ale wystarczy. Przy białych diodach jest raczej tendencja do pakowania wysokich strumieni i wzrostu plonu z powierzchni. Przy czym moja opinia co do potrzebnej mocy niekoniecznie zgadzać się będzie z tym co ludzie ;) robią.

Ile COB - a to zależy których - i z jaką mocą puszczonych - ja się w obliczaniu i składaniu paneli nie specjalizuje.

Orientowałem się na temat składania tego i nie będę mieć z tym problemu, radiatory mogę kupić od chłodzenia processorów, gdzie znaleść COBy w dobrych cenach ew. chińska sprawdzona alternatywa która wyjdzie lepiej budżetowo? Dzięki wszystkim :)

Nie wolisz radiatorów typu "laga" co by zbudować coś w tym stylu:

cob-panel.jpg


skoro się orientowałeś znasz na pewno te tematy:

[DIY] Zbuduj SAM ! 150W COB Citizen Clu046 za 500zł.
https://www.forum.haszysz.com/showt...Zbuduj-SAM-!-150W-COB-Citizen-Clu046-za-500zł

i ten: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?116080-LED-Cree-COB-Panel-3x-CXB3590CD-3500K

Cięgle ciągnie Cie w stronę chińszczyzny: Albo wysoka sprawność i w miarę niewielka moc na powierzchnie - albo chińskie noname i zdecydowanie więcej mocy na powierzchnie - możesz budować na chińszczyźnie - tylko nie spodziewaj się po niej sprawności. Może kiedyś chińszczyzna dojdzie jakością do Cree - ale na pewno jeszcze nie teraz.

na forum jest multum tematów o COB popatrz:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?126592-CREE-CXB359-czy-CITIZEN-CLU048-1812C4

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?137194-CITIZEN-CLU-058-V6-i-MEANWELL-HLG

etc - są także ludzie którzy budują - Jak poprosisz to pewnie Ci ktoś pomoże w budowie i wyborze diod.

te są ok: https://www.tme.eu/pl/details/clu05...y-biale-cob/citizen/clu058-1825c4-273h5m3-f1/

możesz także się zainteresować tym: Quantum Boards

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=335184

https://horticulturelightinggroup.com/collections/all/products/quantum-boards?variant=27684088712

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg


21.jpg

22.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół