nasiona marihuany

Green Dragon v2

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Naskoczyłem? Ty delikates jesteś. Po prostu pytałem bo może o czymś nie wiem - bez żadnych ukrytych przekazów.
Temat jest o green dragonie a nie nalewkach siostry anastazji - tam można bronić tych racji, tutaj nie ma sensu bo nie o tym mowa. Ja rozumiem o tym, że nalewki spożywamy ze względu na alkohol itd. ale w green dragonie rozchodzi się głównie o rozpuszczenie substancji, alkohol jest jedynie nośnikiem. Substancje te najlepiej rozpuszczą się jednak przy wyższym steżeniu.

A na Ciebie staram się siąść od zawsze bo lubię jak się złościsz hehe

Amen :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Naskoczyłem? Ty delikates jesteś. Po prostu pytałem bo może o czymś nie wiem - bez żadnych ukrytych przekazów.
Temat jest o green dragonie a nie nalewkach siostry anastazji - tam można bronić tych racji, tutaj nie ma sensu bo nie o tym mowa. Ja rozumiem o tym, że nalewki spożywamy ze względu na alkohol itd. ale w green dragonie rozchodzi się głównie o rozpuszczenie substancji, alkohol jest jedynie nośnikiem. Substancje te najlepiej rozpuszczą się jednak przy wyższym steżeniu.

A na Ciebie staram się siąść od zawsze bo lubię jak się złościsz hehe

Amen :)

Nie wiem jak Ty, ale ja tam lubie to poczatkowe alkoholowe ***niecie po szociku greendragona, umila to czekanie na wlasciwa faze. :p
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
A kanabinoidy są tylko w samej żywicy która jest goła, zawsze na wierzchu jest wszystko co nam potrzebne a nie za ścianami komórkowymi?QUOTE]

Tylko w trichomach są syntezowane kannabinoidy, a te są tylko na powierzchni.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
No ale wiesz przecież że THC i jego pochodne to metabolity wtórne które są wykorzystywane do syntezy innych składników np. w tym słynnym tutaj cyklu Krebsa czy innych jak inne związki które są protoplastami. Także wychodziło by że migrują po roślinie. Chyba że się mylę i pełnią funkcję np. odstraszającą owady czy grzyby i są syntetyzowane na zewnątrz rośliny. Może jeszcze funkcja magazynowania rośliny?Bo przecież musi gdzieś gromadzić substancję które nie wyparują. Ni to żebym szukał dziury w całym, ale widzę że można podyskutować.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
No ale wiesz przecież że THC i jego pochodne to metabolity wtórne które są wykorzystywane do syntezy innych składników np. w tym słynnym tutaj cyklu Krebsa czy innych jak inne związki które są protoplastami. Także wychodziło by że migrują po roślinie. Chyba że się mylę i pełnią funkcję np. odstraszającą owady czy grzyby i są syntetyzowane na zewnątrz rośliny. Może jeszcze funkcja magazynowania rośliny?Bo przecież musi gdzieś gromadzić substancję które nie wyparują. Ni to żebym szukał dziury w całym, ale widzę że można podyskutować.

Tak, thc jest metabolitem wtórnym i ma funkcję obronną. Ale raczej produkowane jest z metabolitów pierwotnych przy udziale produktów nieszczęsnego cyklu kwasu cytrynowego (ATP/NADPH/energii?)
wiki napisał:
Like most pharmacologically-active secondary metabolites of plants, THC is a lipid found in cannabis, assumed to be involved in the plant's self-defense, putatively against insect predation, ultraviolet light, and environmental stress.

W moim odczuciu thc jestsyntezowane stricte w trichomach, które są tworami epidermy. Także , tak jak Śmieszek mówi, można się wyj***ć na wytrawianie wewnętrznych partii roślin. Ale jakbyś chciał wytrawiać coś zgłębi to śmiało możesz używać tej siedemdziesiątki, przynajmniej ja stosuję takie stężenie.


Btw. zapłacili Ci chociaż przyzwoicie za tą reklamę seedshopu? :sunny:
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Tak temat miał bardzo dużo thriomów, bardzo dobra jakość topów, 7+/10 skala. Dziś wziąłem 100ml, żeby raz na zawsze zweryfikowąć, i tak rozrobiłem 100ml/400ml sprita, i wypiłem 2 kieliszki, no i działo się, jeden pacjent po 75 embrion na wersalce, także chyba jak na razie działa, i powiem, że tak chciałem otrzymać idealny woltarz do maceracji. Myślicie, ze mógłbym na tym etapie, dodać 2-3 mango? Widziałem, ze ktoś taką naleweczkę majstrował i chciałbym spróbować :D
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Dobra fajnie typie jara mnie Twoja reklama i w ogóle

Ale w tym poście chciałbym dowiedzieć się jakiś ciekawostek/patentów na green dragona

Np czy po upływie 2msc mogę zlac ostatecznie filtrując ją? Czego można dodać by smak był lepszy? Bo mam w planach wrzucić 2 paczki cukierków eukaliotusowych by nadać smak podobny do "Jägermeistra". Albo czy może da się podnieść klarownosc naszego trunku bez utraty THC?
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
A ta papryczka to ma jakieś praktyczne zastosowanie? Znaczy wiem, że kapsaicyna I rozgrzewa więc może z chilli szybciej by się wchłaniała
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
W celu wyklarowania roztworu używam bibuły do sączenia rozmiar 3.

Do nalewki nie używam żadnych dodatków, jednakże dla przykrycia smaku chlorofilu, robię sobie pysznego drineczka - 25ml nalewki, 175ml mleka, pół łyżeczki brązowego cukru i szczypta cynamonu (wedle uznania - możesz dać więcej). Smakuje jak klasyczne malibu, dla fazy możesz wsadzić parasolkę do drineczka. ;)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Siema. Ja też robię co roku Green Dragona-w zeszłym sezonie z grzesiowego HKxDB trafiło sie miotłowate feno i nie wiedziałem co z tym zrobić. Na 3L bimbru 86% dałem ok 90-100g dekarboksylowanego w 100 stopniach suszu. Dekarboksylacja ze 3 godziny a potem zalane bimbrem i ze 2 miechy w piwnicy w ciemnej butelce stało. Potem zlane ze słojado butli i tyle. Jak Delavega pisał 25 ml i chłop 120 kg jarający codziennie od zawsze, siedział pół nocy pod szpitalem i nie mógł się zdecydować czy wejść czy może go puści i nie będzie potrzeby interwencji lekarza. Ogólnie moc porażająca. Wedłóg tego przepisu robiłem nalewkę już kilka razy i zawsze wyrywała z butów.
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
No moja też ku**a miota dnia na dzień powerupa dostaje bez kitu, za 2 msc to łyżeczka i sztywny :D Byłem dzis skosic krzaczory wiec tego trymu i topów zostanie mi od sk***ysyna wiec pewnie w balon do wina będę musiał lądować podkład i lać spiryt, A co do drineczka to na pewno ztestuje
 

GreenLifeStyle

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2014
Postów
531
Buchów
10
Hej... Nie mam już sił
Otóż zrobiłem nalewke raz jeszcze zadbalem o dekarboksylacje 125°C-45min cyk do spirytusiku podgrzalem elegancko, przez 35 min dwa razy, doczekałem jak przestygnie, no i przez sitko do docelowej butelki i dziś pije po 2 dniach i ooo tyle co nic A wrzuciłem tam 60g I trimm... powinienem teraz leżeć na ojomie, gdzie i w którym momencie popełniłem błąd?

Jak wy czytacie ten przepis lool , to ma być tak : piekarnik rozgrzany do 160C i na 5minut susz do piekarnika "PODGRZEWANIE PRZEZ 5m JEST DEKARBOKSYLACJĄ ! A jak ty podgrzewałeś w piekarniku 45m no to sory cale Thc uwolniłeś do atmosfery, to tak samo jak byś zioło w vaporyzerze podgrzewał 45m i wzioł kilka buchow i dziwił sie ze nie klepie, Dajcie sobie spokuj z podgrzewaniem spirytusu jest wystarczająco mocny no chyba ze chcecie wiecej chlorofilu rozpuscic, mi zrobienie GreenDragona zajmuje dosłownie 15m , przed włorzeniem do piekarnika ziolo powinno byc dobrze wysuszone i rozdrobnione suche jek pieprz

Tip: Jak otwierasz piekarnik po 5m wylatuje ogromna chmura postaraj się wciągnąc jak najwięcej :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół