nasiona marihuany

Green Dragon v2

Wyszukiwarka Forumowa:

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Hej... Nie mam już sił
Otóż zrobiłem nalewke raz jeszcze zadbalem o dekarboksylacje 125°C-45min cyk do spirytusiku podgrzalem elegancko, przez 35 min dwa razy, doczekałem jak przestygnie, no i przez sitko do docelowej butelki i dziś pije po 2 dniach i ooo tyle co nic A wrzuciłem tam 60g I trimm... powinienem teraz leżeć na ojomie, gdzie i w którym momencie popełniłem błąd?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka,
a dlaczego dekarboksylacja akurat w 125 stopniach? Robiłem wg tego przepisu z forum, temp ok 150 stopni i wszystko było git... tylko więcej tematu użyłem bo chciałem aby wyszła taka esencja hehe no i wyszła, kieliszeczek 25 kładł w tatarak każdego :p

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?26571-Green-Dragon-Zielony-Smok-nalewka-z-marihuany

Na jaką ilość te 60g zużyłeś?
Ciężko powiedzieć co mogło pójść nie tak. Jak robiłem swojego dragona to po podgrzaniu, jak już trochę ostygło to z wyczuciem mieszałem to w słoiku jeszcze.
Polecam potestować na mniejszych ilościach, ja robiłem na swoim bimberku. Im wyższy woltaż tym lepiej się to rozpuści.
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Uszanowanko

Dla czego 125°C już tłumacze. Wyczytałem na stronie RQS, że najlepiej będzie w 110°C- 60 min, a z racji tego, że mój piekarnik nie ma 110° włączyłem 125°C na 45 min

Ilość suszu 60g było na 1,25l alkoholu 1lspirytus 250ml wódzitsu, również robiłem z forum przepisowego.

A teraz ma bazie tej nalewki 60g- po części działało 25ml dało we znaki, ale zrobiłem to samo podgrzalem w słoiku I topki I listki z tą różnicą, iż maceruje teraz temat codziennie trzepie tym słoikiem jak pok***iony,dodałem też 10 cukierkow eukaliotusowych Ale to chyba o wiele za mało

-Czy może też być taka opcja, że nie ma narazie takiej mocy gdyż najzwyczajniej w świecie musi się odstać?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Myślę, że niepotrzebnie dodawana jest ta wódka. Przecież można ją sobie dodać później a lepiej temat rozpuszczać w większym stężeniu przy 1l spirytusu oraz 250ml wódki stężenie alkoholu spadło względem spirytu (95%) o ok 11%.
Trzymaj ją to przekonasz się czy nabierze mocy, może faktycznie nie wszystko się rozpuściło.
A jak wyglądał ten temat, który dałeś? Dużo żywicy było na nim?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Dąży do stężenia alkoholu 68%, najlepsze stężenie do maceracji - tak jest przyjęte w farmakognozji.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie znam się na farmakognozji natomiast mam doświadczenie w kwestii wyrobu RSO i nalewki o jakiej zostało wspomniane. Jeśli Ty [MENTION=87004]emceero[/MENTION] wiesz coś więcej to wytłumacz mi proszę dlaczego np. robiąc olej RSO nie rozcieńcza się alkoholu do 68%?
No i na czym polega "najlepszość" tego stężenia? Co, jeśli będzie wyższe?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie znam się na farmakognozji natomiast mam doświadczenie w kwestii wyrobu RSO i nalewki o jakiej zostało wspomniane. Jeśli Ty @emceero wiesz coś więcej to wytłumacz mi proszę dlaczego np. robiąc olej RSO nie rozcieńcza się alkoholu do 68%?
No i na czym polega "najlepszość" tego stężenia? Co, jeśli będzie wyższe?

Taki jest i hu, lata praktyki aptekarskiej wysnuł takie stężenie, a nie inne jest najlepsze do wytrawiania substancji bioaktywnych z surowców roślinnych... Chociaż dałbym sobie uciąć głowę, że 70-cio stopniowy.


/edit: a etanolu do rso się nie rozcieńcza z wodą, ponieważ woda (100*C) ma wyższą temperaturę wrzenia od etanolu (78,3*C) ? ;)/

/edit/edit:
2. NIE ZALEWAJ OWOCÓW ANI ZIÓŁ ZBYT MOCNYM SPIRYTUSEM
Gdyż zbyt silne stężenie alkoholu pozamyka ściany komórkowe roślin i te nie wyekstraktują dostatecznie. Nalewka będzie miała nijaki smak. Są wyjątki od tej reguły, ale śmiało możesz trzymać się zasady zalewania owoców 70% spirytusem, który osiąga się mieszając 95% spirytus z wódką 40% w stosunku 1:1 lub 390-400 ml wody (czystej źródlanej) z 1 l 95% spirytusu. Owoce zalewaj tak, aby były całkowicie zakryte przez ciecz, inaczej mogą zacząć brązowieć psując kolor, a czasami i smak nalewki.

https://bibliotekanalewek.pl/artykuly/porady/podstawy/nalewki-10-zasad/

Wystarczy użyć opcji szukaj :p
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Hymmm...
Gdyż zbyt silne stężenie alkoholu pozamyka ściany komórkowe roślin i te nie wyekstraktują dostatecznie. Nalewka będzie miała nijaki smak.

Ale nam zależy na kannabinoidach które są w żywicy, a ta rozpuszcza się tym lepiej im wyższy % alkoholu, za to wszystko co w komórkach roślinnych nie jest nam potrzebne, więc na nasze potrzeby 96% powinno być lepsze.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Hymmm...


Ale nam zależy na kannabinoidach które są w żywicy, a ta rozpuszcza się tym lepiej im wyższy % alkoholu, za to wszystko co w komórkach roślinnych nie jest nam potrzebne, więc na nasze potrzeby 96% powinno być lepsze.

Ja tu próbuję bronić racji farmakognostyka, tak mu wpoili do głowy i próbuję trzymać się jego toku myślenia.
Proszę mnie nie oceniać, nie znam się, ja tu tylko nabijam posty. ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja nikogo nie oceniam :p
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
/edit: a etanolu do rso się nie rozcieńcza z wodą, ponieważ woda (100*C) ma wyższą temperaturę wrzenia od etanolu (78,3*C) ? ;)/

Nie powiedziałem słowa o wodzie. Dodanie alkoholu o niższym stężeniu to też rozcieńczenie... błysnąłeś teraz Walduś.

Ja tu próbuję bronić racji farmakognostyka, tak mu wpoili do głowy i próbuję trzymać się jego toku myślenia

Nikt nie prosił o obronę tylko wyjaśnienie tego... ależ Ty lubisz sobie popie****ić, szkoda, że tak często bez sensu :*

ja tu tylko nabijam posty. ;)

Widzę ale nie rozumiem celu.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Hymmm...


Ale nam zależy na kannabinoidach które są w żywicy, a ta rozpuszcza się tym lepiej im wyższy % alkoholu, za to wszystko co w komórkach roślinnych nie jest nam potrzebne, więc na nasze potrzeby 96% powinno być lepsze.

70% to tak umownie, jasne że na nasze potrzeby może być wyższy. Trzeba by było przemyśłeć sprawę. A kanabinoidy są tylko w samej żywicy która jest goła, zawsze na wierzchu jest wszystko co nam potrzebne a nie za ścianami komórkowymi? Nie chodzi nam jeszcze o kwas THC który jest prekursorem THC? Może jakaś osmoza zachodzi lepiej przy takim stężeniu? Nie mam pojęcia i na razie nie będę robił z tego zagadnienia :freak2:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie powiedziałem słowa o wodzie. Dodanie alkoholu o niższym stężeniu to też rozcieńczenie... błysnąłeś teraz Walduś.
Waldus, a co innego jest w poza alkoholem, w w alkoholu o nizszym stezeniu, anizeli woda? ;)
Powietrze? Wonsik?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Ale jednocześnie bronisz tezy maceracji w 68/70%? Nadal logiczne. Nadwonsinian potasu IV
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ale jednocześnie bronisz tezy maceracji w 68/70%? Nadal logiczne. Nadwonsinian potasu IV

Zgodnie z aptekarska sztuka ~70 jest najlepsza do robienia nalewek, ogolnie rzecz pojmujac, nie do ***anego grindraguna, tylko do nalewek i tu bronie jego racji.

Do rso potrzebujemy dosyc lotnego rozpuszczalnika, typu czysty etanol, izopropanol, butan, nie wiem... eter? :p bo i tak bedziemy chcieli sie go pozbyc.

Natomiast nalewki spozywamy ze wzgledu na zawarty w nich alkohol plus rozpuszczone w nim substancje i taki najlepiej nadaje sie w stezeniu ~70%. Przy wiekszej ilosci stopni etanol scina bialko co wiaze sie z podraznieniem blon sluzowych.

Staram sie byc glosem rozsadku, bo naskoczyles na chlopaka i na mnie tez probujesz siasc. :]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół