nasiona marihuany

Wino z rabarbaru bez zbędnego pitolenia, balon 15l

Wyszukiwarka Forumowa:

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Siemanko!
Nadeszła jesień, rabarbarbaru pod dostatkiem w ogródku, a więc pora zrobić z niego winko!
Co prawda rabarbar zebrałem kilka tygodni temu, ale to nie ma znaczenia!
A więc w jaki sposób zrobić takie winko?
W najprostszy! Wystarczy posiekać rabarbar w malutkie plasterki, uprzednio odcinając liście! Następnie należy włożyć posiekany barabar do zamrażalnika, dzięki temu nas produkt odda nam dużoo soku!
Po 2 dniach możemy rozmrozić, po rozmrożeniu wrzucamy rabarbar do balona, na to cukier i dolewamy wody pod czubek balona, zostawiając miejsce na pianę. Przy takiej ilości nie warto bawić się w rozpuszczanie cukru w gorącej wodzie, po dodaniu odpowiedniej ilości wody cukier się rozpuści..
Na sam koniec dodajemy drożdże, uprzednio je nawadniając lub robiąc matkę drożdżową.
Ja użyłem Bayanusów z racji tego że jestem leniwym grubasiem i nie chciało mi się jechać do sklepu po drożdże do wina czerwonego...

Stosunek cukier rabarbar to 1:1
W moim przypadku na 3 kg rabarbaru było to 3 kg cukru w balonie o pojemności 15l
Całość zatykamy rurką z korkiem i voila!(wuala!)
Pachnie przeeecudownie, zobaczymy za miesiąc jak sprawy pójdą w moim zimnym pokoju..


Pozdro!:jaraczz:
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Witajcie ponownie!
Nie minęła doba a już winko pracuje, czuć CO2 a rurka pracuje jak szalona! :thumright:


Kapcie na zimę już przygotowane ;)
Peace!
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Tak to dzisiaj wygląda, wulkan..


Następny up po zakończeniu fermentacji burzliwej!
Pozdro!:jaraczz:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół