nasiona marihuany

Te same warunki, a jedna choruje?

Wyszukiwarka Forumowa:
B

Berecik

Guest
Haszyszopedia -> dział choroby i niedobory przetrzepany calutki. Jedyne co wyglądało podobnie do moich objawów to złe ph gleby, z tym, że uprawiam 100% organicznie, żadnych dodatków mineralnych. Tylko, że nie jestem pewien tej ziemi, którą kupiłem.. Compo "BIO" w nazwie, ale BIO BIO. Przy przesadzaniu sypałem mikoryze od Bioponu - uniwersalną oraz dostały dopiero 1 podlanie z biohumusem Ekodarkopolu, żeby poruszyć mikrożycie w glebie. Wiecie co to dokładniej jest i jak zaradzić? Na razie plamy wyszły tylko na pierwotnym liściu (jednym), tym jednopalczastym oraz na wiatraku z drugiego piętra. Reszta liści jest wyjątkowo zdrowa, tak jak reszta roślin, bo mam jeszcze 2 w szafce, ale nie mają żadnych oznak chorób.






<peace>
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
a nie doszlo do przesueszenia gleby ? jesli nie to znaczy ze masz malo zyjaca glebe i ma problemy z ph
 
B

Berecik

Guest
a nie doszlo do przesueszenia gleby ? jesli nie to znaczy ze masz malo zyjaca glebe i ma problemy z ph

Właściwie to doszło :D Celowo ją lekko przesuszam z powodu ziemiórek, ale nie do stopnia w którym planty by padały, one nawet nie są nigdy oklapnięte. To może być powód? Masz na myśli, że schnie roślina, czy o co chodzi?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
no moze byc to takim malym problemem u siebie takie same plamki na plantach mialem jak ziemie przesuszylem i zycie nie mialo jeszcze tylko sily zeby unies kazde ph naniesione na nia ,ale podlalem bactrexem od biotabs dalej nie regulujac ph i 2 dni nic wiecej nowego nie zauwazylem zeby sie pogarszalo
 
B

Berecik

Guest
no moze byc to takim malym problemem u siebie takie same plamki na plantach mialem jak ziemie przesuszylem i zycie nie mialo jeszcze tylko sily zeby unies kazde ph naniesione na nia ,ale podlalem bactrexem od biotabs dalej nie regulujac ph i 2 dni nic wiecej nowego nie zauwazylem zeby sie pogarszalo

Czytałem 2 razy zanim zrozumiałem, chyba było buchane dzisiaj porządnie ? <coolpalacz>
Tak czy inaczej, to co mówisz raczej ma sens..

Podlane dzisiaj obficie 0,25l Oazy z biedrony - 50/50 z biohumusem, będę czekał na skutek. Zobaczymy co dalej.
Jak na razie tylko gorzej, słońce wstało i na górnych liściach też plamki, co prawda 2 naprawdę małe plameczki bym powiedział, no nic, na razie czekam.

Jeśli ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, to chętnie poczytam.

Peace <peace>
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ha bys mnie teraz widzial haha czy te oczy moga klamac
aa pomysł chcesz juz ci daje czekaj nawet tak uleczony ci cos wymyśle ,pryskaleś zraszaczem napedzanym wodorem i ci wypalilo dziurki bo woda dziala l jak lupa he haha
 
B

Berecik

Guest
ha bys mnie teraz widzial haha czy te oczy moga klamac
aa pomysł chcesz juz ci daje czekaj nawet tak uleczony ci cos wymyśle ,pryskaleś zraszaczem napedzanym wodorem i ci wypalilo dziurki bo woda dziala l jak lupa he haha

uho667 ? czy to Ty? <lol>

W sumie to bardzo prawdopodobne, że od nawilżacza te plamy, tak jak i może to być złe ph(u konkurencji tak mówią też).

Sprawdzał ktoś ph Oazy z Biedry? Chyba czas na paskowy miernik, a myślałem, że uniknę tego z organiczną uprawą.

PS. Jeden plancik tak zapie****a do góry, że nie wiem co z nim robić :sunny: Łamanie chyba będzie grane u mnie.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
to sie nic nie dzieje ,to zniknie to takie jakby docieranko w podlozu ja takie rzeczy mialem a nawilzacza nie uzywam , leje kranowke i rosna zdrowo pa na moje kwiatki narazie sama woda idzie

ziemia all mix 1 l kolo 25 dni w nich byly , potem wyszedl glod dostaly w 20 dni bac grow i bloom bac jakies 2 ml na 1l wody ,1 l wody starczyl na 8 plantow , 3 dni pozniej poszly do 15l donczek - ziemia all mix 50 /50 keramzyt jedna tabletka biotabs dalem ,i woda z bactrexem i orgatrexem ,teraz maja chyba 35 dni i od 10 dni sama woda









jak przesuszylem 2 doniczki takie same plamy mialem szkoda ze nie robilem fotek
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół