nasiona marihuany

Pakowanie próżniowe.

Wyszukiwarka Forumowa:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Witajcie! Natura mnie w tym roku szczodrze obdarzyla na tyle ze postanowilem kupic pakowarke próżniowa i w zwiazku z tym chciałem Was zapytac o długość suszenia przed pakowaniem. Dzisiaj spakowałem ostatnią partię ale nie do konca jestem przekonany czy dobrze zrobiłem... ziolko bylo suche ale gdy naciskalem topka to "sprężynowal" nie kruszyl się. Bylo tego prawie 1,5kg wiec sie troche martwię zeby plecha nie zgarnęła 1/3 moich plonów. Czy jest jakis próg wilgotnosci do ktorego polesn sie nie rozwija? Niby tworzy sie proznia wiec tez przystopuje ewentualna pleśn ale na pewno 100% powietrza sie nie wyssalo.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Łodyga w środku topów powinna pękać( łamać się) z trzaskiem.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
To nie masz powodów do obaw :)
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
No ja tak do końca się tym nie kieruję. Suszę zioło do tego momentu właśnie jak łodyga się przełamuje, ale jak zamknę w słoiku na 2 dni, to czuć w dotyku, że jeszcze wilgoć ze środka wychodzi.

Dlatego proponowałbym przed zamknięciem próżniowo, curować chociaż kilka dni w np.słoikach, codzienne otwierać i potrząsać i sprawdzać stan.
Szkoda by było.. ;)
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
No ja tak do końca się tym nie kieruję. Suszę zioło do tego momentu właśnie jak łodyga się przełamuje, ale jak zamknę w słoiku na 2 dni, to czuć w dotyku, że jeszcze wilgoć ze środka wychodzi.

Dlatego proponowałbym przed zamknięciem próżniowo, curować chociaż kilka dni w np.słoikach, codzienne otwierać i potrząsać i sprawdzać stan.
Szkoda by było.. ;)

Ok, zgadza sie tylko skąd wziąć sloiki na 4kg?
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Przecież to nie musi być jeden słoik, może też być beczka podobno
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Amerykanskie firmy curruja w beczkach, albo takich olbrzymich plastikiwych pojemnikach curver jak na zabawki itp
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Spoko też się spisują wiadra z castoramy .
 

frontside

Member
Rejestracja
Sie 28, 2018
Postów
6
Buchów
0
Możesz też na początku zgrzewać bez odsysania powietrza, otwierać co jakiś czas i obserwować. Jeżeli nie będzie niepokojących objawów, zgrzej ponownie z opcją odsysania.
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Ja tylko używam zgrzewarki. Przed spakowane trzymam wszystko w slojach przynajmniej 2-3tyg. Dzięki temu mam pewność, że wszystko jest dosuszone i bez wilgoci tak jak trzeba
Jak narazie nie mam problemu z plesnia a troszkę już tego popakowalem heh
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Ja mam z lidla SilverCrest cos okolo 100zl. Narazie daje raze i pierwszy sezon przeżyła. A stowka nie majątek wiec jak padnie nie bedzie dużego żalu.
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Tylko profi cook. Kolejny sezon daje radę i wali do tego jeszcze żywność :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół