nasiona marihuany

Projekt growroom

Wyszukiwarka Forumowa:

Aamon

New member
Rejestracja
Paź 3, 2018
Postów
2
Buchów
0
Witam
Zaczynam bódowę growroomu więc zwracam się z prośbą o pomoc w optymalizacji mojego projektu.
displayimage.php
[/url][/IMG]
Wymiary mojego pomieszczenia to:
5.3m x 2.7m = 14.3m^2
5.3m x 2.7m x 2.3m = 32.9m^3
1. Oświetlenie
Według moich wylicheń na pokrycie 14.3m^2 potrzebuje 715500 lumenów co przeklada się na niecale 5 lamp HPS 1000W (150000 lumenów jedna), ewentualnie 7 paneli Led 400W. W tym momencie jestem skłonny wybrać lampy HPS + MH ze względu na niższą cenę niż LED. Moje opcje to:
a) 5 x HPS 1000W
b) 3 x HPS 1000W + 2 x MH 1000W
c) Panele LED 7 x 400W
2. Wentylacja
Pomieszczenie znajduje się w piwnicy i ma dostęp do szybu kominowego który będzie użyty do odprowadzania powietrza. Do dostarczania powietrza przygotuje dodatkowy otwór prowadzący na zewnątrz. Aby przefiltrować i usunąć powietrze z pomieszczenia mam zamiar użyć wentylatora wyciągającego o mocy 420-800m^3/h (z regulatorem obrotów) oraz filtr węglowy 700-900^m3. Dostarczaniem świeżego powietrza zajmie się wentylator o mocy 550m^3/h a całość zostanie wymieszana za pomocą 4-5 wentylatorów oscylacyjnych. Jedynym z problemów może być ciepło produkowane przez lampy Czy taka wentylacja jest w stanie sobie z tym poradzić?
3. Folia reflexyjna
Folia Diamond to dla mnie oczywisty wybór jeżeli chodzi o ściany i sufit, ale czy moge ją sobie rozłożyć jako dywan?
4. Nawodnienie
Uprawa Hydroponiczna, gdzie rośliny będą znajdowały się w doniczka do których będzie stale doprowadzana woda z odrzywkami. Za pomocą grawitacji woda będzie wracac do zbiornika umieszczonego w inym pomieszczeniu.
5. Rośliny
Pełnosezonowe czy automaty?. Zdecydowanie wolał bym uprawiać większe rośliny niż ich ogromną ilość. Więc, zaplanowalem posadzić 10 roślinek w trybie pelnosezonowym, ale liczba ta zostanie najprawdopodobniej zmniejszona do 8 ze względu na małą ilość miejsca pomiędzy roślinami. Chętnie wysłucham propozycji na temat optymalnej ilości roślin które mogę uprawiać.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Zacznij czytać to forum od podstaw.
wyciąg za słaby, ilość roślin tez mała jak na tą powierzchnie, jesli ma to być komercja , a zakładam że tak
zacznij czytać o oglądać fotorelacje , lub zacząć uprawe od 1m2 na początek.
pozdr
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
ja dodam tylko, ze jesli komercha to zainwestuj w ledy.
 

Aamon

New member
Rejestracja
Paź 3, 2018
Postów
2
Buchów
0
Po wstępnym zapoznaniu się z tematem wentylacji popełniłem błąd i nie dodałem ciepła produkowanego przez lampy.
Jeśli moje wyliczenia są poprawne to moc wyciągu powinna być na poziomie 4000 - 5000m^3/h.
Nie wiem jednak jak to wyliczyć w przypadku kiedy zamiast HPS miał bym zamiar zastosować LED.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Powiem Ci tak kolego, jeśli chcesz robić to na HPS to przygotuj się na ogromną ilość prądu (chyba, że to nie problem) i kosztów z tym związanych. Tyle lamp będzie produkować od chu*a ciepła więc nie licz w ogóle na to, że sam wyciąg Ci to ogarnie. W zasadzie ten wyciąg powinien spełniać tylko rolę wymiany powietrza - co też będzie problematyczne, zwłaszcza w zimę, jeśli chcesz pobierać tony powietrza zimnego z zewnątrz. Regulację temperatury w takim wypadku musiałyby spełniać co najmniej dwie jednostki A/C 3,5kW lub więcej każda. A przy takim set-upie, praktycznie bez sensu jest nie używać CO2, którego też byś musiał mieć całkiem duże ilości, co oczywiście jest do ogarnięcia. Lamp bym też raczej użył 600W z lepszym rozmieszczeniem niż jednostek 1000W. A jak nie HPSy to mocne LEDy, zaoszczędzisz wtedy na prądzie, ale nie na zakupie, chyba, że zrobisz samemu.

Da się ogarnąć, ale raczej bez limitu gotówki na start. I jeśli nie uprawiałeś nigdy nic wcześniej to raczej będzie ciężko.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Lepiej użyć 600tek, około 15% wydajniejsze w stosunku lumen/watt + mniej się grzeją więc w twoim przypadku(dość niskie pomieszczenie) będzie łatwiej...
To nie jest tak duża ilość lamp żeby nie dało się ogarnąć temperatury samym wyciągiem, ale dla świętego spokoju i lepszej stabilności warunków inwestycja w odbłyśniki wentylowane będzie dobrym pomysłem. Zimą żeby nie zasysać mroźnego powietrza bezpośrednio do pomieszczenia wlot poprowadził bym przez kilka lamp które je ogrzeją do optymalnej temperatury, na lato wystarczyło by odłączyć przewód wentylacyjny od wlotu powietrza... Pomyślał bym też nad podzieleniem pomieszczenia na 2 sekcje działające naprzemiennie, tj gdy podczas cyklu 12/12 w jednej jest noc to w drugiej dzień. Wtedy warunki będą stabilniejsze, szczególnie zimą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół