nasiona marihuany

Problem z doborem filtra pod wentyl 90m3/h

Wyszukiwarka Forumowa:
A

amator19

Guest
Witam. Na ten moment mam sobie jednego krzaczka na outdoorze w 4 tygodniu flo (Tak wiem późno) i tu właśnie pojawia się mój problem z ryzykiem pleśni i potrzeba przeniesienia go do domu, jak wiadomo idzie zima to i coś by się zdało zrobić nowego ale mam problem bo mam taki oto wiatrak jak na zdjęciu (na wyciąg) ale mimo że szukałem trzy dni nic nie znalazłem na temat tego wiatraka.... A dokładniej to jaka ma moc/przepustowość czy jak to sie tam nazywa. Może ktoś ma taki sam w jakimś swoim montowany box-ie albo chociaż wie jak znaleźć info o nim? Bo pod hasłami vent-axa f100s3 jaki i f100s3 nic nie znalazłem a bez filtra u mnie to już ni rusz, no a nie wiem jaki i czy WGL jakoś filtr uciagnie a z przyczyn osobistych budżet na nowego boxa mam mocno ograniczony co by nie powiedzieć że nie mam go WGL i na wiatrak typowy mocny kanałowy mnie nie stać na ten moment (brakuje mi tylko filtra do skompletowania boxa z tym wiatrakiem).. Po prostu nie mam pojęcia jaki filtr do takiego wiatraka dobrać i czy jakiś WGL uciagnie (w ostateczności filtr samorobka choć wolał bym kupny bo to jednak pewnosc ze bedzie trybil ladnie no ale ta nieznana moc, a nie mam czasu na eksperymenty bo pogoda się psuje i nie chce żeby mojego podworlowego krzaczka pleśń zaatakowala wiec potrzebuję box-a na wczoraj) węgiel lub mata nie jest aż taki drogi znowu a te wiatraki w UK jest to jednak mimo wszystko jedna z lepszych firm wiatraków (chyba),wiadomo że to nie fypowu do grow-u ale nie mam hajsu na taki póki co (wiatrak zajumany z budowy), patrzyłem nawet na stronie producenta ale też nic nie znalazłem z takimi numerami u nich [FONT=&quot]�� Jutro jeszcze chce napisać do producenta ale nóż widelec się ktoś trafi kto mi pomoże? Albo po prostu w ciemno polecieć? Tylko muszę całkowicie praktycznie zniwelować zapach no i ehh :/ Sam nie wiem co robić[/FONT]
EDIT: A JUŻ NIE TYLE O DOBÓR FILTRA POD MOC CHODZI W SUMIE CO O FAKT ŻE JUŻ RAZ PRZEZ ZA SŁABY WYCIĄG MUSIAŁEM LEMON HAZE WHITE WIDOW I ROYAL DWARF-A OD RQS ŚCIĄĆ WCZEŚNIEJ PRZEZ PLECHE BO MIAŁEM ZA SŁABY WIATRAK I NIE CHCIAŁ BYM PRZECHODZIĆ PRZEZ TA TRAUMĘ ZNOWU ZWŁASZCZA ŻE I TAK CHYBA OUTDOOROWA NARZECZONA CZEKA TO SAMO :(

Nie pozwólmy umrzeć mojej pięknej Pani :( :) Link do tematu z nią https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138183-Da-radę-się-obejść-bez-pleśni-czy-ciężko
 
Ostatnia edycja:

WIARUS

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2018
Postów
36
Buchów
0
BASICS Slim Line Range

Provides required performance of 54mł/h (15l/s) - bathrooms and 216mł/h (60l/s) -
 
A

amator19

Guest
Czyli że on niby by miał albo 54m3/h albo 216m3/h? Dobrze to zrozumiałem? Co prawda właśnie napisałem do producenta do każdego możliwego działu gdzie był mail podany no ale....
 
A

amator19

Guest
To kup silniejszy, często i gęsto jak się parasz czymś to musisz zainwestować trochę grosza coby wynieść z hobby jakiś wymierny zysk. ;)

a z przyczyn osobistych budżet na nowego boxa mam mocno ograniczony co by nie powiedzieć że nie mam go WGL i na wiatrak typowy mocny kanałowy mnie nie stać na ten moment (brakuje mi tylko filtra do skompletowania boxa z tym wiatrakiem).
Tak tylko ;] Jeden pracuje bo nie ma co jeść, drugi kradnie bo jest głodny, trzeci pracuje i kradnie bo chce dużo, a ja nie pracuje jak napisałem ze względów osobistych co prawda zdarzy się czasem jakiś zastrzyk gotówki ale z tym to różnie, czasami raz w miesiący, czasami dwa a czasami raz na trzy, także tego. No ale cóż (mieszkam w UK, nie emigracja a banicja, i pewnego pięknego dnia mój jedyny dokument jaki miałem z którym mogłem iść do pracy został zniszczony właśnie w AGENCJI PRACY jak poszedłem szukać pracy) a więc nie pracuje bo nie mam jak, kraść nie mam zamiaru bo i tak już dosyć rodzina przeze mnie przez te 2-3 lata łez wylała jak widzieli 3 razy w miesiącu po godzinie, a poza tym zacznij czytać wszystko i ze zrozumieniem bo jak byś to zrobił to byś zrozumiał że to jak miałem za słaby to było wcześniej gdzie miałem box-a z szafki i jedynie z wiatrakiem komputerowym na wyciągu w środku trzy panienki i bez filtra( akurat o tym jaki tam miałem wiatrak nie wspomniałem ale wiem co wtedy z***ałem i nie chcę tego zrobić ponownie, w sumie wtedy wystarczyło by żebym dołożył jeszcze jeden komputorowy na wyciąg i by dało radę, dało by radę bo sąsiadowi oddałem bo przypał z zapachem był i tatusiek się obawiał a mieszkanie sandwell-owskie i jemu ładnie elegancko doszły też 3 krzaki) i teraz chcąc sobie zmontować box-a mam taki wiatrak jak na zdjęciu i napewno jest mocniejszy od komputerowego bo po przyłożeniu tego a komputerowego do popielniczki komputerowy ( https://www.avadirect.com/R121225SL-120mm-Black-Case-Fan-4-Pin-Molex-Power-Connector/Product/1891959 ) o taki jest mocniejszy o tyle że ten komputerowy kiepy rusza z 5 cm od a ten który tu wrzuciłem z 15-20 cm. Tylko nie wiem jak się w sumie mają te Airflow: 54.16 CFM te CFM do m3/h? To że amator to nie znaczy że głupi i jak by mnie było na ten moment stać to bym nie pisał tu o pytanie jaki to wiatrak itp itd tylko poszedł do grow shopu kupił jakiś 200-300 m3/h z regulatorem i miał wy***ane... Także proszę Cie ziomek tego typu mądrości zostaw dla siebie...


EDIT: Więc producent odpisał w miarę szybko także jeśli mi się uda to jest szansa jeszcze moją panią z dworu wrzucić. Ale do rzeczy.
Good morning,
Unfortunately we do not have the RPM of the motor
The sound data is 38 DBA @ 3m
The fan can move 90 Metres cubed per hour
Czyli do najcichszych nie należy, ale to akurat nie jest dla mnie problem (ewentualnie później pomyślę o jakimś wyciszeniu), a wydajność ma 90m3/h. Tak więc tu moje pytanie. Czy jakiś filtr kupny do tego wiatraka dostanę? Wiadomo że zależy mi na jak najmniejszej ilości tego cudownego dla mnie (nie dla ''lokatorów'') zapaszku. Tak szczerze filt/wentyl to jedyne z takich podstaw z czym mam problem w doborze i liczę na waszą pomoc. Jeśli wiatrak ma 90m3/h to czy filtr musi mieć np 120m3/h czy wręcz przeciwnie i np musi mieć 70m3/h powiedzmy? W ostateczności jak nie dam rady dopasować kupnego to chciałbym zrobić sam ten https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?23368-Filtr-w%C4%99glowy-by-Z%C5%82ota-R%C4%85czka/page2 wydaje się być optymalnym rozwiązaniem i finansowo by była bajka dla mnie bo bym musiał tylko węgiel dokupić i mógł bym zacząć robić, no ale nie wiem czy da radę taki filtr przefiltrować wszystko na takim wiatraku, czy jednak może uda mi się jakiś dopasować kupny? Ewentualnie czy z maty węglowej do okapu do takiego wiatraka da radę wszystko przefiltrować taka mata czy będzie czuć?
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Eee, banita, żołnierz przeklęty i dał sobie zniszczyć dowód w agencji pracy. :yeahh:
 
A

amator19

Guest
Nie żołnierz a generał jak już ;] ��Nie kawałek plastiku a oczy są moją wizytówką i siłą siłą tak wielką że niektórzy aż się boją o tym myśleć gdy są sami w domu <lol> ;] :yeahh: <piwofuck>:zjarany::pl: Jakieś porady co do filtra? Tak? To słucham. Nie to też fajnie i zwijam stąd już bo w sumie to co chciałem to sie dowiedziałem. Ooo chyba stop smok czeba czeba....
 
Ostatnia edycja:
A

amator19

Guest
Panowie dziś chce zamówić filtr i tu moje pytanie bo nie za bardzo ogarniam dział "wentylacji/filtracji". Widziałem filtry od 150 m3/h do 200m3/h w cenach takich na jakie mogę sobie pozwolić. I teraz do wiatraka 90m3/h lepiej wziąść 150m3/h czyli o połowę mocniejszy czy lepiej dwa razy mocniejszy jakieś 200 m3/h a moze po srodku i 170m3/h?
 
D

DarkMessiah

Guest
Panowie dziś chce zamówić filtr i tu moje pytanie bo nie za bardzo ogarniam dział "wentylacji/filtracji". Widziałem filtry od 150 m3/h do 200m3/h w cenach takich na jakie mogę sobie pozwolić. I teraz do wiatraka 90m3/h lepiej wziąść 150m3/h czyli o połowę mocniejszy czy lepiej dwa razy mocniejszy jakieś 200 m3/h a moze po srodku i 170m3/h?

Filtr ma mieć większa przepustowość od mocy wentylatora czy kupisz 200 czy 100 filtr a wentylator 90 to już bez różnicy.
 
A

amator19

Guest
Aha. Czaję. Po prostu chciałem się upewnić że nie będzie za duży ani za mały. Dzięki wielkie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół