nasiona marihuany

Nawozy

Wyszukiwarka Forumowa:

Xxvv

Member
Rejestracja
Paź 2, 2018
Postów
8
Buchów
0
Siema, mógłby mi ktoś doradzić czy dobrze wybrałem nawozy. Pierwszy raz szukam czegoś organicznego i wybór padł na firmę biobizz. Na początek na wege planuje dać root juice i bio-heaven, potem w drugim tygodniu wjedzie bio-grow. Gdy panny zaczną kwitnąć daje cały mix bio-grow, bio-bloom, top-max, bio-heaven i tak do końca zwiększając dawki wg tabeli. Do każdego mixu odżywek będę dodawał także hesi super vit. Dodatkowo w 5,6,7 i ewentualnie 8 tygodniu atami bio bloombastic, zaczynając od połowy dawki. Tydzień przed ścinka flawless finish, pytanie czy tylko raz ten flawless? Czy to wystarczy czy jest czegoś za dużo? Zastanawiam się jeszcze nad mikroryza oraz nitrozyme do psikania roślin. Dajcie znać co myślicie, pozdro
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
lece juz trzecia uprawe z całym zestawem od biobiza i ci powiem że nie sugeruj sie tabelka. Na początku daj root juice i bio haven ale dopier jak beda czwarte liscie wyłzazic. póżniej nawoź nie cześciej niz raz na tydzien. Bo u mnie sytuacja wygladała ze np podlewam 2-3 razy w tygodniu i jak dawałe do kazdego podlania to sie przenawozi. Musisz pamietać ze organika działa z lekkim opóźnieniem. Więc jak znasz rosliny i wiesz ze np najwiekszy przyrost masy zielonej jest po przełaczeniu przewaznie na faze flo a w auto w 3-4 tyg zycia to tydzien wczesniej dajesz im wedlug zalecenie bio grow itd. Poźniej obserwuj rosliny i myśl. Nie na ślepo z tabelki. ogladaj liscie i lodygi czego im brakuje itd. Czy są niedobory czy tez moze koncówki juz sie przepalają i maja za duzo. Pozniej w fazie flo masz kolejny moment do wyczucia kiedy roslina bedzie potrzebowała wiecej nawozów na flo bedzie to mement kiedy rosliny sie zatrzymaja ze wzrostem zaczna pojawiac sie poączki przewaznie juz roslina nie potrzebuje w tej fazie tyle azotu który sugeruje tablla (bio-grow) wiec ucz sie , czytaj rosliny i z tabela nie czesciej niz raz na tyg.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
bioheven - nie kupuj, zaoszedzisz kasy, organiczne nawóz na kwitnienie - astvit, sprawdz kolego
 

Xxvv

Member
Rejestracja
Paź 2, 2018
Postów
8
Buchów
0
i co myslisz na temat tych nawozów? Czyli nie stosować nic przez okolo pierwszy tydzien? Mam też ziemię biobizz all-mix, więc trochę pożywki będą miały. Jeżeli mówisz, że dopiero od 3-4 partii listków, to w tym samym czasie polecieć z LSD?
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
nic nie stosować w pierwszym tygodniu. A jak masz all mixa to kup ziemie do kiłkowania i pikowania roślin i najpierw małe doniczki 0,5-1l i pozniej przesadz po około 10-14 dniach. albo mozesz tez wydrążyc otwór w przygotowanej donicy z all mixem i dac troche takiej w srodek i posadzic rosline. Kiedys miałem canna proflesional ziemie i wlasnie sadzosnki kiepsko sie rozwijały te ziemie mocno sa napakowane wartosciami odrzywczymi co za tym idzie maja wieksze stezenia soli ec a mała roslinka moze tego nie ogarnać. Jak masz biobizz all mix to w gole z nawozami w całej uprawie to ja bym ci radził podlac kilka razy tylko i napewno bedzie lepiej niz jak bedziesz przeginał :) a pierwsze tygodnie 3-4 to nic nie musisz lac. Możesz tylko stymulatory typu na korzenie root czy top max na kwitnienie pozniej itd.
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Mam cały żestaw z tabeli bez tych dodatkowych co wymieniłeś, zaczynam podlewać po tygodniu a i nawet po dwóch , ziemia z ogrodowego albo Lidla ( rosną jak poebane ) pestki moczę 24-36h w wodzie i wrzucam na centymetr w ziemi do docelowych doniczek , ładnie wyskakują , jak zaczynałem to bawiłem się w przesadzanie i kiełkowanie na wacie itp ale dłużej to u mnie trwało i nie wszystkie szły łeb w łeb hehe
 

Xxvv

Member
Rejestracja
Paź 2, 2018
Postów
8
Buchów
0
Mam tacki do kiełkowania, więc będzie dobrze z tą ziemia. Witaminy zacznę stosować od 2-3 podlania, resztę sobie odpuszczę na tydzień i zacznę root juicy z bio heaven. Potem po 3-4 tygodniach reszta. Dzięki za każdą cenna informację. Z fartem
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
naprawde kolego z all mixem uwazaj z nawozami dobrze by porosły nawet i bez. Ważna jest w organice wilgotność gleby zeby nie przelać i zeby nie przesuszyć bo zabijesz mikroby które produkują papu dla roslinki
 

Xxvv

Member
Rejestracja
Paź 2, 2018
Postów
8
Buchów
0
Czy mogę wsadzić tacki do kiełkowania w ziemię? Tacki to eazy plug, wykielkowalem nasiona i wsadziłem do tacek, wszystko będzie ok?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół