nasiona marihuany

50W220V COB [0.12m2] 2xAuto White Widow

Wyszukiwarka Forumowa:

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema, siema!

Wystartowałem z kolejnym projektem to wstawię tu parę zdjęć z cyklu życia naszej ulubionej rośliny :) Pozostałem w dziale mikro, mój setup:

- box 35x35x90
- światło COB 2x25W podłączany bezpośrednio pod 220V barwy ciepłej 3500K
- ziemia do wykiełkowania to plargon Light mix, następnie ziemia do kwiatów balkonowych
- pestki 2xauto white widow (przynajmniej tak były opisane) :)
- nawozy - chciałbym polecieć na Biozizzie grow+flo ale jak będą braki to będę reagował mineralnymi.


A więc miałem dwie pestki auto white widow, pestki miały już ponad 4 lata, trzymane w lodówce, wykiełkowały ładnie w Lightmixie, gdzie rosły jakieś 11 dni, do czasu aż pojawiły się niedobory wapnia i magnezu, zaczęły blaknąć i w tym czasie przesadziłam je do doniczek docelowych z ziemią do roślina balkonowych, dostały oprysk z CalMagu i teraz jest wszystko git. Jadę na chińskich Cobach 2x25W 220V ale tym razem nie żadne "full spectrum" a barwa 3500K - ładnie to wygląda, jeżeli będą braki światła na flo to dorzucę jeszcze 50W.

COBy


tydzień od wyjścia pestek z ziemi:




i dzisiaj (19 dzień od wyjścia z ziemi)






Pozdro!
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Będę zaglądał co się dzieje bo sam właśnie odciołem diody 30w i 50w na jednym radiatorze pozostawiając żarówko ledy w samotności. No ciekawe czy warto było :freak2: Owocnych zbiorów
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Będę zaglądał co się dzieje bo sam właśnie odciołem diody 30w i 50w na jednym radiatorze pozostawiając żarówko ledy w samotności. No ciekawe czy warto było :freak2: Owocnych zbiorów

No zobaczymy jak to wyjdzie, wcześniej też leciałem na chińskich COBach ale "full spetrum", źle nie było ale wydaje mi się, że na tych - 3500K jet lepiej, chociaż może to też kwestia doświadczenia.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema!

Dzisiaj dziewczyny pokazały chęć kwitnienia, postanowiłem więc zrobić update.

Jest to 23 dzień od wyjścia z ziemi i 1 kwitnienia. Zamieniłem jednego coba 25W 3500K na 50W full spectrum, czyli obecnie świeci im 75W i tak już zostanie. Na tej mniejszej pojawiły się oprócz cipek jajca, chyba z 6, wyciąłem je i zobaczymy co będzie dalej, jak będą się pokazywać to pójdzie do pieca i zostanie jeden krzak z boxie. Problemy z brakami Ca i Mg zniknęły po trzech opryskach, zostały blizny na liściach ale nie wiem czy nie przesadziłem z Calmagiem bo dziewczyny zrobiły się bardzo zielone a w sumie Calmag ma sporo azotu w sobie.

W boxie:




Ta po lewej właśnie, mniejsza pokazała jajca, na obu widać blizny po brakach wapnia i magnezu:


Większa:


i mniejsza:


pierwsze kwiaty, czy jak to się tam nazywa :)




Do zobaczenia za tydzień, papatki :)
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
No no ładnie. Będę obserwować. Daj znać czy czy po wycięciu jajec jest już ok : D
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Yo, yO!

Minął tydzień, to pokażę co się dzieje w boxie. Dzisiaj minął 30 dzień od wyjścia z ziemi oraz 8 kwitnienia. Dziewczyny ładnie poszły do góry ale zahamowały już wzrost, jedna była dosłownie 3 cm wyższa i na niej zastosowałem SC aby wyrównać szczyty (dodatkowo przypaliła się od leda). Dostały porcję nawozów P+K, generalnie chyba wszystko jest ok? Nowe jajca się nie pokazują. Dużo piją bo litr wody co drugi dzień. Profilaktycznie dostały też oprysk z Topsinu.

Tak to wygląda w boxie:


A tak poza nim:


Ta, która miała zrobiony delikatny SC i popaliła się od leda:


















Pozdro!!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
YoYo!

Szybki, niedzielny update! 38dzień życia oraz 15 kwitnienia. Jest ok. Musze uskuteczniać supercropping, bo dziewczyny jeszcze nie wyhamowały ze wzrostem i ciągle rosną. Już mają około 60-70cm bez doniczek. Dostają wodę oraz nawozy na kwitnienie co drugi dzień.























Pozdro!
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
naginaj chłopie, naginaj.... albo je łam :freak2:
jeszcze sporo pojdą w górę.
Dlaczego nie zastosowałeś treningu LST w tak małym boxie?
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
naginaj chłopie, naginaj.... albo je łam :freak2:
jeszcze sporo pojdą w górę.
Dlaczego nie zastosowałeś treningu LST w tak małym boxie?

Bo to moja pierwsza przygoda z automatami. Żyłem w przeświadczeniu, że auto=mały karzeł :) a tu taka niespodzianka :) Jakby zacząć z LST to na pewno było by bardziej estetycznie i przyjemniej dla oka.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema,

dzisiaj robiłem porządek w boxie to przy okazji robię też aktualizację.

Jest to 44 dzień życia oraz 21 dzień kwitnienia. Na moje nieszczęście krzaki nadal rosną i już całkowicie nie mam miejsca. Jedna panna dostała po dupie i widać wypalanie chlorofilu, dlatego dzisiaj jeszcze podniosłem lampe o 2-3cm i to już całkowicie koniec wysokości. Dodatkowo jeden topek nie wytrzymał SC i odpadł podczas wyciągania z boxa, dlatego już ich nie będe ruszał aż do ścinki. Dzisiaj dostały oprysk z CalMagu, przy następnym podlaniu dostaną nawóz do kwitnących bo ostatnie 3 podlania to tylko woda była. Jak dla mnie to chińskie coby naprawdę dają radę, jestem ciekaw wyniku końcowego z tych 70Wat, mam nadzieję że już do końca obedzie się bez strat :).

U***any top, wcześniej dobrze się trzymał po SC ale podczas wyciągania z boxa musiałem gdzieś nim zaczepić... szkoda.



Leda już wyżej się nie da


Widać też braki popalenia przez lampe








Zaczyna szronić (i mega je**ć :))








Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema,
kolejny tydzień, kolejny up. Jest to 51 dzień życia oraz 28 kwitnienia. Jedna panna ewidentnie przoduje. Ma większe kwiatostany, inne liście oraz tak jakby chętniej korzysta z nawozów, bo ta po lewej jest przenawożona azotem, chociaż nie dostała nawozów dużo. Od teraz ta po lewej będzie jechała na samej wodzie. Możliwe jest pomylenie pestek... albo nie wiem co. Do końca jeszcze ze trzy tygodnie więc mam nadzieję, że wszystko się jeszcze naprostuje. Tak czy siak, na poje potrzeby palenia mi wystarczy :)



Ta ładniejsza :) musiałem podwiązać bo się uginała pod ciężarem kwiatów.


I tak trochę mniej ładna, nie da dużego plonu, chociaż mam nadzieję że jeszcze się to zmieni.


Ale za to obie oblewają się ładnie żywicą, trichomy już mleczna, ale jeszcze sporo napuchną.






W boxie ledwo się mieszczą



Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema, chyba jest to już jeden z ostatnich updateów :)

Dziś mija 59 dzień życia roślin oraz 36 dzień kwitnienia, teoretycznie jeszcze jakieś 11 dni życia zostało ;). Ta, która ładniej kwitła, kwitnie jeszcze ładniej :), ta słabsza delikatnie zwiększa masę topów ale jednak jest daleko w tyle jeżeli chodzi o przyszły plon (chyba nadmiar azotu wychodzi). Jesień już jest.

Tak to w boxie wygląda (z czego jeden krzak praktycznie robi robotę :))




Poza boxem:


Widać zdecydowaną przewagę tej po lewej:










Ta z mniejszą wagą, naprawdę nie wiem skąd te różnice.






Pozdro!
 

MŁODY_GROWER_99

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2018
Postów
36
Buchów
0
SIEMA! Myślę że nie jest zle co prawda mogłeś wcześniej zrobić trening LST albo dać chociaż siatkę rośliny, wtedy nie poszły by tak w górę.
Ale dziwię się że ci nie popaliło krzaczków, bo naprawdę są dość blisko lampy. Jedna roślinka dużo większa sam zastanawiam się dlaczego, może jeszcze spuchnię i powiększy masę swoich topów.

Czekam z niecierpliwością na finał obyś doprowadził projekt do końca, bo jest naprawdę dobrze.POZDRAWIAM!:smokee::spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół