nasiona marihuany

Szatan w płynie (młodzieżowa nalewka ~45% z chilli)

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,229
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka!
Wrzucam przepis na nalewkę z chilli na bazie bimberku. Wychodzi super, ciekawe słodko-korzenne nuty w smaku i zapachu z pikantnym finiszem <joint> Polecam na próbę zrobić mniejszą ilość i dopasować ostrość do osobistych preferencji.

Co potrzeba (proporcje na 1l gotowego trunku)?

  • Bimber lub spirytus - 0,5l (mój bimber ma ok 92-94%)
  • 2 papryczki chilli (jak ktoś ma mniejszą tolerancję to zalecam 1szt.)
  • 0,5 litra wody
  • 3 łyżki miodu
  • 3-4 goździki
  • szczypta gałki muszkatałowej
  • 2 szczypty cynamonu (ja daję w lasce bo robię 5l)
  • 2-3 szczypty kardamonu
  • 2 większe szczypty trawy cytrynowej (opcjonalnie)
  • pół łyżeczki cukru waniliowego (można pokusić się o wanilię)
  • trochę startej skórki cytryny (na drobnych oczkach, bez białej części!)
  • 4 ziarna ziela angielskiego
  • szczypta imbiru (dobrze się też sprawdzi świezo starty)
  • 2 szczypty sproszkowanego liścia limonki (nie wiem jak z dostępnością u nas, ja dostałem, można to pominąć)
  • Rodzynki (cienka warstwa na dno - opcjonalnie, robię tak pierwszy raz)


Wszystko od pkt 3-12 umieszczamy w jednym garze, podgrzewamy powoli doprowadzając do wrzenia. Gotujemy 3-4 minutki, mieszamy. Odstawiamy do ostygnięcia. Przedtem polecam spróbować i doprawić wg uznania. Sam roztwór powinien być dość słodki bo dolejemy mocy i dodamy papryczek. Ta słodycz później zostanie zbalansowana.

Jak już nasza zaprawa ostygnie mieszamy ją z bimbrem. Papryczki myjemy, usuwamy zielone części tj ogonki. Nożem robimy nacięcie wzdłuż papryczki, wrzucamy je do naszej nalewki. Odstawiamy na 2-3tyg i mieszamy co dzień/dwa. Następnie zlewamy do butelek filtrując przez gazę. Jeśli komuś zależy na wyklarowaniu, będzie musiał się pobawić - spora dawka miodu sprawia, że staje się to trochę czasochłonne. Ja dla wyglądu zlewam wraz z papryczką, którą płuczę pod wodą przed wrzuceniem do butelki.



Właśnie czekam aż mi wszystko ostygnie i będę mieszał, więc ostatnią fotkę wrzucę potem!





 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,761
Jak zmieszasz 0,5l etanolu i 0,5l wody, to nie otrzymasz 1l. Zjawisko kontrakcji zachodzi Delicjuszu. :zjarany:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,229
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Pij, nie pie**ol <peace>
Oczywiście, wyjdzie niecały litr ZuliscoCzepialisco ;) zaokrągliłem to i pomijam takie marginalne wartości.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,761
Pij, nie pie**ol <peace>
Oczywiście, wyjdzie niecały litr ZuliscoCzepialisco ;) zaokrągliłem to i pomijam takie marginalne wartości.
'Żul to czepialski ciul'
Marginalne? Hmm... ch*j tam, lej na drugą nóżkę. :sunny:
 
L

Lord of Old School

Guest
Polej łyche bo piź**i ostro :D
Ps. Kozacki przepis!
Yo
Za malolata dawałem goździki do patykiem pisane czapa jak hujxD
 
G

grohot

Guest
I kolejna inspiracja;]. Spróbuje z ciekawości z 0,5L spirytusu.
Ja właśnie skończyłem cedzić likier malinowy i nalewkę z kwiatu akacji:).
Pozwolę sobie zaspamować--->


 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,229
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Ładnie grohot! Własnie podsunąłeś mi pomysł, żeby tą ostrość połączyć właśnie z malinką... ale to poczekam na przyszły rok i świeży temat :)
Próbuj i nie zrażaj się słodkością zaprawy - aby Ci "korzenność" odpowiadała i próbuj potem już po wymieszaniu i odstaniu.

U mnie się moczy. Jeszcze 11 dni i będę zlewał po raz pierwszy.



 
Ostatnia edycja:
G

grohot

Guest
Może wyjść fantastyczny temat z takiego połączenia. Maliny same w sobie dobrze rozgrzewają a jeszcze połączyć je z chilli myślę, że może z tego zrobić się niezły lek na przeziębienie:D

Dzięki za wskazówki, może poczekam i zamiast na spirytusie zrobię to na bimbrze z jabłek bo zacier już nastawiony:D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,229
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Dziś zlewam temacik znad osadu, kilka dni temu odcedzony. Papryczek nie zostawiałem bo chcę spróbować teraz uzyskać w miarę przyzwoitą klarowność. Wieczorkiem spróbuję drina z sokiem jabłkowym. Oczywiście już mała degustacja była - jest dobrze! Super temat na jesień/zimę ;)

 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,229
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Hejo Bracie,
papryczki to jakieś tajskie chilli. Można użyć każdej, ale z umiarem.
Wczoraj zrobiłem sobie drinka z sokiem jabłkowym - super połączenie. Jak najlepsza szarlotka w płynie z dodatkiem papryczki :) Polecam to połączenie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół