nasiona marihuany

Budowa Led 1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Hej wam

Odpalam nowy projekt na 1m2 i postanowiłem strzelić sobie Leda i mam problem z jego złożeniem.

Mam 2 diody Citizen clu058 ver. 6 i do tego zasilacz HLG 320H-54B.

Diody ładnie na swoim miejscu przykręcone do radiatora 70cm i zatrzymałem się na podłączeniu pod nie zasilacza HLG.

Z zasilacza wychodzą 2 kable dwuzyłowe jak na zdjęciu poniżej:
1.jpg


Podpowie ktoś jak to podłączyć pod diody? Mam wykorzystać jeden kabel na jedną diodę i drugi na drugą?

Pod tym linkiem jest dokumentacja techniczna po angielsku:
https://www.tme.eu/pl/Document/4e4269a1fbe11dbe8fddc796907e7ef7/HLG-320H-SPEC.PDF

Pokusiło mnie żeby przyoszczędzić i nie kupować gotowca a tak jestem z uprawą już ponad tydzień do tyłu :zjarany:
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Masz tam dwa kabelki dim+dim- do potencjometru oraz
V +out, V- out do równoległego połączenia diod.

Nie doświetlisz tym równo m2

Niech mod przeniesie to do odpowoedniego działu.


[MENTION=89121]G.C[/MENTION] raportuj proszę takie posty, ułatwisz życie ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
D

DarkMessiah

Guest
Ten zailacz da radę uciągnąć tylko 1 diodę. On daje napięcie 54v tylko
 

CrimeR

Active member
Rejestracja
Sie 11, 2018
Postów
26
Buchów
0
Zbudowałem sobie lampę z 8 żarówek LED cool white 15W każda, przymocowane do plastikowego zakrycia do pudełka samli z IKEA, jak myślicie dadzą radę?
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Ten zailacz da radę uciągnąć tylko 1 diodę. On daje napięcie 54v tylko
To jest zasilacz stało napięciowy, jak polączy RÓWNOLEGLE nie szeregowo to będzie śmigać,na każdej diodzie będzie 54 v
Cały sport polega na tym że jak przerwie się obwód jednej diody to reszta dostaje w prezencie dodatkowe amperki które mogą doprowadzić do przeciążenia pozostałych jeśli nie zmniejszy się mocy potencjometrem.
 
D

DarkMessiah

Guest
[MENTION=89121]G.C[/MENTION] A widzisz nie doczytalem a jest jak byk napisane duzymi literami hehe slepy juz jestem :freak: Ale ten zasilacz ma 5.95A a clu58 max 5.75A.
jezeli ten zailacz jest stalo pradowy i stalo napieciowy to jak dobrze mysle jak go da na 100% przy 2 diodach to one beda ciagly 728W? Hmmm... ciekawe klipsy.
 
Ostatnia edycja:

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Dark
Ten zasilacz daje 54 v a potencjometrem regulujesz amperki które z siebie wypluwa.

Przykład
-połączenie równoległe
-2x clu 058

Jeśli ustawisz zasilacz na 4 amperki to na każdą diodę będzie przypadać 2A co daje 108wat na clu

Analogicznie w tym przypadku jeśli ustawisz zasilacz na maxa to wypluwa 320 wat co daje po 160 w na diodę
 

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Hello

Składam lampę na 1m2 bo denerwowały mnie temp. na HPSie.
Wyrzygałem kupe hajsu na graty i w głównej roli jest MW HLG 320H-54B i 2 diody CLU058.
Problem polega na tym że panel nie świeci po podłączeniu wszystkiego równolegle.
Podłączyłem wszystko jak na zdjęciu poniżej:




Tu się z***ać chyba nie dało a diody nic nie reagują, nic nie świeci jak ruszam potencjometrem (sprawdzałem dwa różne potencjometry 100k0h). Możliwe żeby na TME sprzedali niesprawny zasilacz?

Jest możliwość żeby jakoś inaczej sprawdzić czy zasilacz jest sprawny?
 
D

DarkMessiah

Guest
Mozesz sprawdzic miernikiem lub podlaczyc jedna diode ale ze skrecony potencjometrem do polowy bo ten zasilacz ma wiecej Amperow niz Cob



tak powinny byc podlaczone

Untitled~0.png



albo juz spaliles diody :crazy:
 

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Mozesz sprawdzic miernikiem lub podlaczyc jedna diode ale ze skrecony potencjometrem do polowy bo ten zasilacz ma wiecej Amperow niz Cob



tak powinny byc podlaczone

Untitled~0.png



albo juz spaliles diody :crazy:




Tak miałem podłączone :)

Mam jeszcze jedną diode i podłącze ją ze zjechanym potencjometrem sprawdzę to jutro bo dzisiaj mnie już chu..j strzela. Wszystko ładnie podłączone rusrki termo pozakładane cyk do gniadka i zdziwienie, gały na diody i ch*j mnie strzela :)

Jutro zdam raport.


EEEEDDDIIITTT

Nie wytrzymałbym jak bym nie sprawdził bo przez cały dzień w robocie by mnie z ciekawości ch*j strzelał.

Podłączyłem jedną nową diode pod zasilacz tak jak w schemacie i ... i ch*j zero reakcji. Potencjometr dla spradzianu był na minimum i nawet przekręcając go czy w jedną mańke czy drugą nic się nie dzieje. Pozostaje mi sprawdzić miernikiem czy na wyjściu na diode na kablach jest napięcie (czy natężenie? chu*a się znam). Kupiłem nówkę z tme zasilacz - ciekaw jestem czy nie dostałem jakiegoś uszkodzonego...
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
a ty masz holdery czy lutowales wszystko ? Zawsze im mozesz odeslac na gwarancje jak nie ma nic spalonego tylko sprawdz dobrze najlepej miernikiem ten zasilacz. Nie powinno sie podlaczac rownolegle ledow. Mozesz jeszcze wymienic na hlg 320 c2800B
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
a ty masz holdery czy lutowales wszystko ? Zawsze im mozesz odeslac na gwarancje jak nie ma nic spalonego tylko sprawdz dobrze najlepej miernikiem ten zasilacz. Nie powinno sie podlaczac rownolegle ledow. Mozesz jeszcze wymienic na hlg 320 c2800B

A nie piwinno być :
dim + --> + --> - --> + --> - --> - dim
??
 
D

DarkMessiah

Guest
Zgubiłem się. Nie do końca rozumiem [MENTION=73516]JOS[/MENTION]
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Zgubiłem się. Nie do końca rozumiem [MENTION=73516]JOS[/MENTION]

... że diody łączymy z zasilacza PLUS do PLUS do MINUS do PLUS do MINUS do MINUS zasilacza , ja tak każdy panel łacze tzn coby , czy cree.
zresztą za 20 min. sprawdze , bo może dobrze nie pamiętam. :freak:
 
D

DarkMessiah

Guest
On se kupił inny zasilacz my mamy stalonapieciowe i je się łączy szeregowo tutaj kolega se zapodał stalopradowy + stalonapieciowy i inaczej tego się nie da podpiąć jak rownolegle.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół