nasiona marihuany

Bardzo duży hałas wentylacji

Wyszukiwarka Forumowa:

qwerty1122

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
31
Buchów
0
Witam. Złożyłem całego boxa wszystko ładnie pięknie ale nie spodziewałem się, że to będzie aż tak hałasować.

Zasilacz mam cyfrowy więc on nie wydaje dzwieku, jedynie wentylator vents tt 125 220-280m3 Dodam że włączyłem go na pierwszym biegu (co wystarcza jeśli chodzi o temp) ale to i tak zbyt głośno.
I teraz pytanie czy ja to wszystko mam dobrze połączone? Tzn jest filtr węglowy flat, 10cm przewodu, wentyl, 30cm przewodu, cool tube, i dalej poza box. Tego nie słychać tam gdzie wylatuje powietrze tylko tak jakby szum zaraz za wentylatorem. Tam jest odrazu mocne zagięcie tej rury w dół do cool tube. Obkładać to wełną czy tylko ten tłumik coś pomaga? Przewód wentylacyjny ma iść prosto czy jak najwięcej zakrętów?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wywal ten kawałek przewodu wentylacyjnego między filtrem a wentylatorem. Każdy zakręt generuje dodatkowy hałas, ale jak masz tam cool tubę to tego nie unikniesz.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Dokładnie tak, wtedy filtr powinien bardziej tłumić hałas wentylatora z tej jednej strony. Bo teraz ten hałas wydobywa się z tego kawałka przewodu wentylacyjnego. Oczywiście nie wyciszy to wentylacji całkiem, ale kilka decybeli to zawsze coś :)
 

qwerty1122

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
31
Buchów
0
Dokładnie tak, wtedy filtr powinien bardziej tłumić hałas wentylatora z tej jednej strony. Bo teraz ten hałas wydobywa się z tego kawałka przewodu wentylacyjnego. Oczywiście nie wyciszy to wentylacji całkiem, ale kilka decybeli to zawsze coś :)

Zrobiłem tak jak napisałeś. Faktycznie odrobinę pomogło, jednak największy hałas jest zaraz przy wylocie powietrza z wentyla (ostro zagięty przewód w dół do cool tube) Ja rozumiem, że to zawsze będzie coś słychać ale żeby przy zamkniętej bardzo szczelnej szafie był taki hałas? Nawet odrobina światła z niej nie wychodzi ale buczy/szumi jak wściekła.
 

WIARUS

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2018
Postów
36
Buchów
0
nowy zakup wentylatorka polecam WENTYLATOR KANAŁOWY AXIAL-QUIET 100 DUO BLACK ORCHID

Wentylatory osiowo kanałowe Black Orchid posiadają najwyższą wydajność w swojej klasie przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Wentylatory są małe i bardzo elastyczne w montażu. Idealne do montowania bezpośrednio na filtr węglowy lub w rękawach namiotu. Obudowa i wirnik są wykonane z wysokiej jakości trwałego tworzywa sztucznego. Czop wydechowy jest wyposażony w specjalnie zaprojektowane prostowniki przepływu powietrza w celu zmniejszenia turbulencji powietrza, poziomu hałasu i zwiększenia ciśnienia powietrza. Konstrukcja wirnika wentylatora zwiększa efektywność i zapewnia cichą pracę wentylatora. Stopień ochrony IP X4.

Cechy:

- 100mm średnicy

- Quietline Axial-quiet LINE 100 k DUO ma smukły profil do montażu w ciasnych miejscach

- Dwustopniowa regulacja

- wysoka wydajność 100 m3/h na pierwszym stopniu i 180 m3/h na drugim stopniu

- bardzo cichy wirnik osiowy

- głośność 22dBA na pierwszym stopniu i 25dBA na drugim stopniu
 

qwerty1122

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
31
Buchów
0
nowy zakup wentylatorka polecam WENTYLATOR KANAŁOWY AXIAL-QUIET 100 DUO BLACK ORCHID

Tyle, że on na drugim biegu wydaje tyle samo db hałasu co mój na pierwszym. I przepustowość niższa. Poza tym przyłącze nie te (125mm ja mam wszystko). Mój jest tej samej firmy Black orchid mixed flo 125. To nie sam wentyl tylko rury gówniane kupiłem i teraz mam. Kupię ten tłumik (jaki nie wiem możecie doradzić) i przewód izolowany, maksymalnie wyprostuje obieg powietrza i zobaczymy.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Sam niedawno skladalem boxa i tez bylem w szoku jak sprawdzilem jaki halas robia te wentylatory (dobrze ze sprawdzilem przed zakupem). Jesli chcesz trzymac boxa w czesci mieszkalnej domu\mieszkania, to oswietlenie hps+adekwatna wentylacja nie ma racji bytu. LED + cichutki wentylator kanalowy i mozna trzymac spory box przy lozku w sypialni.

Jesli ten halas to byc albo nie byc, to moze uda Ci sie zwrocic went i swiatlo do sklepu i zrobic to na ledzie.
 

qwerty1122

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
31
Buchów
0
Jesli ten halas to byc albo nie byc, to moze uda Ci sie zwrocic went i swiatlo do sklepu i zrobic to na ledzie.

Nie no bez przesady żadne tam być albo nie być ? choćby wyło jak silnik odrzutowy to będzie ale chcę trochę zmniejszyć te efekty uboczne na tyle ile się da. Dałem wentyl pionowo więc nie ma zakrętu zaraz za nim, tylko w dół do cool tube po linii prostej. Napchalem waty przy wylocie, box cały sylikonem osmarkałem i jest nieco lepiej. Przewód izolowany musi być cały i jeden tłumik zaraz za wentylem.
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Zakładając sam przewód wentylacyjny izolowany dużo byś zyskał na spadku głośności, Jak dałeś jeszcze dodatkowo tłumik to juz raczej nic wiecej nie zdziałasz
 

luczez

New member
Rejestracja
Wrz 19, 2018
Postów
3
Buchów
0
Obstawiam, ze tlumik nic nie pomoze, postaraj sie jak najbardziej sztywno przymocować wentylator bo moze wpada w rezonans
 

qwerty1122

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
31
Buchów
0
Obstawiam, ze tlumik nic nie pomoze, postaraj sie jak najbardziej sztywno przymocować wentylator bo moze wpada w rezonans

I to jest myśl! Ja mam to wszystko na sznurkach przymocowane. Filtr opiera się o ścianę boxa (szafy) połączony z wentylatorem taśma srebrną. Spróbuję to dać by luźno wisiało wtedy drgania nie będą przeniesione na szafę, wentyl wsadzę w karton w którym go przysłali, całe to obloze wełną mineralną, dalej cały wylot aż do cool tube też obwine wełną i okleję taśmą.

Może nawet przy samym wylocie z wentylatora włożyć trochę waty do środka kanalu?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół