nasiona marihuany

Dac im szansę czy kosz?

Wyszukiwarka Forumowa:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Siema. Mam problem z siewkami. Odmiana Critical Hog od TH seeds. Siewki ze zdjęcia mają juz jakoś 11-12 dni a wyglądają jak na drugi dzień po wyjściu z ziemi. Kiełki wyszły szybko i z ziemi też wyskoczyły szybko ale potem stanęły i tak jest do dziś a i zaczynają żółknąć a podlewane odstaną wodą a i korzenie wychodza już dołem doniczki nawet w tych większych. Ziemia to plagron Light mix jakaś resztka. Te większe obok to kiełkowane w Biobizie lightmiksie ze 2-3 dni później Cali Indica od Sensi i im nic nie dolega.
20180915_081403.jpg




20180915_081407.jpg


I tu pytanie-czy coś z nich będzie czy sie nie je**ć z nimi i wrzucać coś nowego? Ogólnie nie miałem podobnej sytuacji jeszcze. Może być tak że coś z tą ziemią Plagrona jest nie tak?
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
block przez ph ziemi ?
jakie ph ziemi /wody masz ?
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Odstana woda ma ph ok 7.5 a ziemia plagrona standardowo więc nie wiem ocb zwłaszcza że wcześniej robłem zawsze tak samo i wszystko było ok. Zobacz na te większe są podlewane tą samą wodą i nie mam zastrzeżeń co do nich. Jak coś nie gra to ta ziemia-resztka z worka-starczyło tylko na te 5 doniczek-reszta poszła wiosną dla papryk które idą wzorowo już ze 3 razy zbierałem z nich plony.
 
Ostatnia edycja:

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
ja bym zostawił, tylko podstawił cos by były równo z tamtymi...chyba ze masz inne sionka
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Sionek mam w ch*j i ciut więc to nie problem. Po prostu pierwszy raz zdażyło mi sie coś takiego i szukam przyczyny. Dam im jeszcze trochę czasu w takim razie i zobaczymy czy się ogarną. Wrzuciłem już do wody inne pestki żeby nie było opóźnienia w razie co. A jak tym fochy przejdą to sie coś wymyśli. A te większe poszły już w odpowiednie donice do innego boxa. Może jeszcze ktoś mądrzejszy w tym temacie ode mnie dorzuciłby swoje 3 grosze w tej sprawie? Piszta co uważata. Pozdro.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Ziemia to plagron Light mix jakaś resztka. Te większe obok to kiełkowane w Biobizie lightmiksie ze 2-3 dni później Cali Indica od Sensi i im nic nie dolega.


Może problem tkwi w tej "resztce ziemi" przesadz do większych doniczek dając tego Bio Bizza na których pozostałe planty idą, powinny odbić . . .
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Spoko tak zrobie i je przesadzę tylko w wieksze doniczki muszę się zaopatrzyć bo z takich zawsze już w docelowe przerzucam i dam i czas zwłaszcza że czas mnie nie goni. Dam im z 10 dni i zobaczymy bo korzenie ładne bielutkie i poprzerastały już te małe doniczki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół