nasiona marihuany

Aerofarm / 80 watt

Wyszukiwarka Forumowa:

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Aerofarm / 80 watt
pierwsza uprawa aero-hydro

Cel uprawy: nauczyć się i zrozumieć, że tutaj nie ma ziemi i że to jest łatwe a nie trudne.
Tutaj mam powietrze ...., mam ph i ec... - rzeczy, z którymi nie miałem w ogóle do czynienia w organice, kiedyś tam przy mineralnej uprawie. Nagle o zasolenie patrzę na miernik a nie na ślady na donicy itp. Jest to dla mnie coś nowego i interesującego.

Tutaj widzimy system z resztą.
Jest kontrola obrotów wentylatora. Jest miernik, są odżywki. Mam ph down i butelki z płynami do buforowania i sterownik leda, led jest z regulacją mocy od 80 watt do 240 watt, kiedyś myslałem że jest od 150 ????
Temperatura pożywki 25 stopni.

Nasiona - automaty jakies Bubblegum chyba jak dobrze pamiętam... Mam lepszą genetykę, którą mam nadzieję tutaj wysieję ( a jak nie to oddam ), ale muszę to najpierw sprawdzić na byle czym - jak to rośnie i z czym to się je.

Wiecie ocb.

Ok to parę fotografii z tego co jest do tej pory.



Nasiona poszły do wody w czwartek zeszłego tygodnia, w niedzielę jakoś wykiełkowały z wełny i małe 2,3 centymetrowe posżły do systemu, we wtorek. Przyjmijmy więc dzień 5 dzisiaj od wyjścia z wełny.

Trochę nie wiedziałem co z tego będzie - takie małe zaraz do systemu ??? Ale jakoś sie udało i jest ok. Narazie idzie ok - a przynajmniej tak mi się wydaje, zobaczymy jak bedzie dalej.

ph 5.8, odżywki 0.5 ml na litr dałem na początku, ale zauważyłem, że ec jest 1.0 a jednak producent radzi trochę niższe na pierwsze korzenie, także zlałem wody z odżywką i dodałem samej wody kranowej z wyregulowanym ph 5.8 , teraz ec jest 0.6 - czyli górna granica producenta na pierwsze korzenie.




pozdro i do usłyszenia !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Co to za system i jakie ma parametry rozpylania migielki jak moge spytac? Nie uwazasz ze sa zbyt blisko siebie?
 

RAYAN

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2015
Postów
520
Buchów
0
no mogłes je po rogach rozstawić ale chyba na ostatniej roslinie koncepcja ci sie zmieniła i postanowiłeś zrobić 2 ciasno :)
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
system GHE aerofarm 45 litrów. Nie wiem jakie są parametry mgiełki, tam w sumie nie ma takiej typowej mgiełki, to raczej 2 irygatory, to mała pompka 6.5 watt - 600 l / h. Troche mało miejsca jest, to fakt. Wiem, że może być problem ilości korzenia do substratu, ale zobaczymy jak to pójdzie. Główne założenie tego co tutaj widzicie, to zrozumienie istoty uprawy bez użycia ziemi, kokosa, perlitu itp. mediów, które w jakiś mniejszym lub wiekszym stopniu utrzymują roślinę. Nie zależy mi na plonie, ani na paleniu bo nie pale ani nie sprzedaję, ale lubię uprawiać a aeroponiki nigdy jeszcze nie robiłem ani żadnej innej uprawy bez glebowej. Fajnie byłoby nauczyć się czegoś nowego i wywiązać z zobowiązań według pewnych ludzi jeżeli wszystko pójdzie mi tutaj jak potrzeba. Zobaczymy jak będzie.

pozdro.
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Dzień 5 - piątek



Dzień 8 - to z dzisiaj jest



Podoba mi sie ta uprawa, bo mogę wyciągnąć koszyczek i obejrzeć jak to wygląda spod spodu, od strony tzw. kuchni. Korzenie roślinek wyglądają śmiesznie, ten najwiekszy ma ok 20 cm.








Ph - 5.8
Ec - 1.0
Temperatura substratu 25-26 stopni. Wiem, że optymalna powinna być 19-20, chciałem nawet kupić chłodziarkę do pożywki, ale mówią ludzie, że jak pożywka jest odpowiednio natleniona to są uprawy gdzie siegają temperatury pożywki do 35 stopni i roslina rosnie prawidłowo. Nie wiem, zobaczymy jak będzie, nie mogę nic powiedzieć jeszcze ( i podejrzewam, że po tej jednej uprawie, jak sie uda wszystko, też nie wiele będę mógł ) na ten moment jest ok.

pozdro !
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Spoko , ciekawe co Ci wyjdzie z tego. Sam lubie bardzo hydroponike i jak sczaisz temat to fajne uprawy leca.
Ten system to bardziej hydroponiczny niz aero masz . Uwazaj z ta temp pozywki bo teraz moze to nie problem ale jak bedzie dosc gesto korzeni pod woda to moze pythium polozyc w chwile uprawe. Chodzi w niej wlasnie o rozpuszczalosc tlenu .
Te roslinki bardzo blisko siebie na moje oko i bedzie problem w pozniejszych fazach ale ponaginasz i pojda bokami. ;)
Wrzuc zdjecie srodka zbiornika jak bys mogl
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Yo DNX, dzieki !

Dokupiłem właśnie dużą pompkę napowietrzającą. W ostateczności, jak będzie problem to będę przewiercał się przez strop ( to wynajmowana chata, w której jest już parę bubli, tu przez ścianę tam przez szafy z jednego pokoju do drugiego itp, także się nie martwię wiele o to, zaklei sie gipsem jak będę się wyprowadzał ) i stamtąd poprowadzę wentylację do środka systemu aby chłodzić wodę w ten sposób, albo kupie tą chłodziarkę - to jest już ostateczność, nie chcę za wiele elektryczności zużywać.

Najbardziej właśnie boję się jakiejś choroby korzenia w tej uprawie, wirusa - bo one są wszędzie.

Zauważyłem, że dużo ludzi diagnozując problemy swoich roślin szuka rozwiązania w niedoborach pierwiastków, w nadmiarach... Zaraz tysiące ludzi sie pojawia i za nimi rad: daj więcej npk, magnez, wapń itp., a symptomy nie mijają... Ludzie patrzą na roślinę i widza jakieś przebarwienia, mutacje liści, przekrecane liście w lewo w prawo i myślą zaraz, że to są niedobory. Przebarwienia liści w momencie kiedy nie są całkowite, nie pokrywają całkowicie liścia to są duże szanse , że to własnie jest infekcja wirusa. Wiruse sa przenoszone przez kontakt: palce, nożyczki itp, przenoszą je owady... I tego się najbardziej boję, że sam mogę zarazić tą uprawę jakimś wirusem, sprzątając np. ogród po znajomych, którzy pala tytoń i przenosząc np. wirusa mozaiki tytoniu na moja uprawę. Silna roślina sobie poradzi, ale silne rośliny rosną w idealnych warunkach, których ja nie mam. No zobaczymy - jest więcej pytań w mojej głowie teraz niż odpowiedzi :)

parę fotografii z wnętrza systemu.







Tutaj miernik ph, ec i temperatury i pompa wody



pozdro !
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Dzień 10

Wydaje mi się, że te rośliny rosną b. szybko. Doszedł do nich 5 automat, chyba jakiś White Russian ???
Muszę się nauczyć tej uprawy własnie w takim przypadku gdzie jest ich 5, musze się nauczyć z wszystkimi koszyczkami. Tutaj nie chodzi mi żeby wsadzić jedną roślinę i zrobić to z jedną. Muszę się nauczyć zrobić to z 5. Musi być ciężko, bo tylko wtedy człowiek się rozwija. Może wszystko się popsuć, może nic nie wyjść, różnie może być... Ale nie chodzi by zrobić to z jedną ( gdzie prawdopodobniej jest lżej )... Ja muszę to zrobić z całym setupem 5 roślin. White Russian ( jeżeli to napewno on ? ) hardcore'owo poszedł do systemu z ec1.0 jak tylko wykiełkował. Mówią ludzie, że ec 0.3-0.6 na pierwsze korzenie, ale nie mogę się z nim tutaj za wiele bawić, albo idzie jak reszta albo wypada z gry.




...Rozmawiałem dzisiaj z kumplem i się mnie pytał o odpowiednią ilość światła na powierzchnię 0.8m2, pytał czy 600w hps na 0.8m2 to za dużo ??? Na 0.8 m2 możecie nawet dać 2 x 400 watt = 800watt, ale tylko wtedy jeżeli będziecie potrafili poradzić sobie z ciepłem jakie 2 x 400 watt daje. Ludzie mówią, że 600w jest optymalnie na 1 m2, ale to nie prawda. Słońce jest odpowiednikiem kilku tysięcy watt na m2... My nawet nie zbliżamy się do tej mocy jaką daje roślinie słońce..., to dlaczego ludzie zastanawiają się ile mogą dać lamp na 0.8 m2 czy 1 m2 ? Kiedyś robiłem 275 watt na 0.36 m2 i wysokości 140 cm i ludzie mówili: że to za dużo, że za ciepło, bo ponad 30 stopni było, itp... że po co i dlaczego ? itp... i że to będzie problem ... Ale to nie jest prawda, to żaden problem nie jest tylko w przypadku, kiedy zapewnimy w takim setupie odpowiednią wentylację. Tak samo jak na 0.8 m2... Na 3 metrach można spokojnie wstawić 3600 watt, ale znowu pojawia sie problem chłodzenia tych lamp oraz wentylacji pomieszczenia. Najlepsza odpowiedzia na to pytanie ile można wstawić lamp, jest : można wstawić tyle lamp ile się chce* ale tylko pod warunkiem, że zapewni się temu systemowi odpowiednie chłodzenie a pomieszczeniu wentylację.

Pozdro !
 
D

DarkMessiah

Guest
A nie lepiej dać roślinie tyle ile naprawdę będzie potrzebowała do zdrowego funkcjonowania? Po co przepłacać na 0.36 275w jak można to zrobić na 100-150wattach?
 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Trzeba patrzec pod katem tego, ile mozna wyciagnac z danej powierzchni.Po ch*j ladowac 800W do boxa 0,81m2, jak w zyciu nie zbierzesz g/w, bo Ci ograniczona przestrzen na to nie pozwoli.600W, to jest max dla takiego boxa, jesli ma chociaz te 180cm wysokosci, chociaz ja bym bral na jego miejscu 400W.
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
[MENTION=7378]cheton[/MENTION] - to nie chodzi o to ile on weźmie, ale jakie są trendy w ludzkim myśleniu - że 1 m2 to musi być 600 watt, 2 m musi być 1200, bo to jest nie prawda i może być wieksza moc lampy, ale z odpowiednia wentylacją - i tylko o to chodzi w powyższym poście. Ja nie mówie teraz o ilości plonu na watt, ale o tym, że ludzie błędnie myślą mówiąc, że 1 m2 to musi być 600watt. Może być więcej, ale z odpowiednią wentylacją.

Nie wiem [MENTION=77424]Dark[/MENTION]Express czy nie lepiej ? ... na out nikt nie robi parawanu albo nakrycia, żeby roślina dostała mniej bo dostaje akurat więcej... - no jedna sativka na 1 m2 dostaje kilka tysięcy watt... Także nie wiem czy nie lepiej te 150 na 0.36m2 ?... patrząc i licząc na plon - wiem, że z 275 watt na 0.36m2 dostanę więcej niż 150watt ( mówimy tutaj oczywiście o hps )
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
no to pakuj 600W+ mocny went w 0,8m2 i popaczymy co z tego wyjdzie
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Przy 800w i mocnym cobie na takiej powierzchni masz karlowate planty i opozniony wzrost oraz ogolny rozwoj rosliny, wszystko spowodowane zbyt mocnym natezeniem swiatla. Spectrum slonca nie jest porownywalne z zadnym sztucznym zrodlem.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,365
Odznaki
1
no to pakuj 600W+ mocny went w 0,8m2 i popaczymy co z tego wyjdzie

Hehe, dokładnie, albo lepiej 1200W :crazy:

A o tym słońcu, to rozumiem, że tak samo ono świeci na Islandii i w Nigeriii i w obu tych miejscach takie same plony zbiorę?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Na Islandii beda bardziej oszronione :freak:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół