nasiona marihuany

Aerofarm / 80 watt

Wyszukiwarka Forumowa:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jak to cudo ma 45 litrów ? Pompka 360L/h trochę mało ale z kolei nie mogę doszukać się wielkości boxa.
Z ilością substratu bywa tak że chyba lepiej mieć więcej, mniejsze wachania parametrów no i potem rośliny chlają dużo wody, jest więcej "miejsca" na metabolity i inne związki i np. skoki pH nie doprowadzą do tego że jakiś związek stanie się toksyczny dla rośliny. W mniejszym musisz być blisko i często sprawdzać wszystko, częściej wymieniać ale za to łatwiej. Rośliny i tak zapie****ają i robią dżungle w mgnieniu oka.

Także to już musisz indywidualnie pod system sobie rozkminić. Ja i tak się wygłupiłem że do takiego boxa DWC, ale nie żałuję bo jak teraz pier***ę się z tymi perlitami i kokosami to mnie jasny ch$#%@$% strzela. Dokup na Flo pompkę i porozdzielaj na parę kamyków
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Dzień 14.

dzięki @emceero popatrzę jak to będzie się rozwijało ( jak sie będzie rozwijało oczywiście ). Wiesz, pytałem sie o tą ilość substratu bo zastanawiałem sie o te korzenie, które są w wodzie, a której temperatura przekracza czasami nawet 26 stopni, stąd zastanawiałem się czy nie lepiej mniejsza ilość wody, aby mniejsza ilość korzenia była w niej przez cały czas. Wiesz o czym jeszcze myślałem, myślałem, żeby zrobić może takie koszyczki do których by się układały te korzenie, a które byłyby oczywiście ponad wodą.może to by nie był taki głupi pomysł ? Końcem końców, wszystko i tak jest spryskiwane pozywką o tej samej temperaturze, ale korzenie nie byłyby w wodzie non stop. Może być tak, że błądzę i to nic nie zmienia ... nie wiem, takie przemyślenia , czy można coś zrobić lepiej ...

Parę zdjęć z dzisiaj

ph 5.8 - idealnie mi to leci jak narazie, nie mam żadnych wahań ph



Zauważyłem, że spada mi trochę EC. Zaczęły żreć, więc dodałem trochę nawozów aby podnieść zasolenie substratu z ustawionego na 1.5 ( spadło przez noc do 1.4 ) do 1.6, gdzie producent zaleca na dany czas górną wartość 1.8

Tutaj zdjęcie wzystkiego z dzisiaj :)



pozdro !
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jeśli chodzi o koszyki to naprawdę nie mam pojęcia na razie ( bo niedługo planuję wstawić sprężarkę, zrobić dyszę dwuczynnikowe i nebulizować pożywkę do wielkości poniżej 3 mikonów (czyli jakaś dynaponika :). Co do tej temperatury to :

1. Jak masz tą pompkę dokupioną to zapewne trzymasz ją w boxie i zaciąga ciepłe powietrze. Ja wystawiłem ją na parapet w bloku przy odszczelnionych, a nawet i nie oknach, zaciągała mi zimne powietrze temp. na koniec świecenia nie przekroczyła 24 stopni gdzie było prawie lato (właśnie wtedy zauważyłem spowolniony rozwój. Sour Kush od [MENTION=57187]BOOM[/MENTION]-a tolerował najlepiej do 22 stopni.

2. Popatrz na właściwości fizykochemiczne wody to stwierdzisz raczej że jak będzie więcej to jej "pojemność cieplna" spowoduje że większa ilość będzie się mniej i wolniej nagrzewać !!!! Dlatego też zapodałem taki zbiornik jaki może widziałeś. Podejrzewam że można by było wyciągnąć całkiem sporo z 1 litrowego reza - ale właśnie wahania parametrów w tym i temperatury.

Co do koszyków to ja bym kombinował żeby były raczej spryskiwane, jeśli ten zestaw jest na tyle wydajny że ma to sens jako aeroponika. Ale tym sposobem zapewne zmniejszysz ilość wody w zbiorniku i już wiesz co to znaczy.

Jak masz pompkę wewnątrz boxa to wystaw i przeprowadź testy
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Yo !

Temperatura pożywki dzisiaj spadła do 21 stopni, wczoraj było 22,23... Dodałem więcej wody jest ok 35 litrów substratu, ale to również dlatego, że jest zimniej na dworzu, dużo zimniej w domu, nareszcie jesień nadeszła... - w sumie nigdy tak się nie cieszyłem z tego powodu. Nigdy nie myślałem, że człowiek polubi jesień, deszcz i wiatr i obniżenie temperatury na dworzu... Z tym automatycznie obniżyła mi się temperatura w boksie. ph 5.8 ec 1.6

Zaczynają się oczywiście powoli problemy i nie mam pojęcia co to jest. Te 3 pierwsze zdjęcia to może być jakieś zarażenie wirusowe, tego nigdy sie nie dowiem, bo te oczywiście są bardzo trudne do zdiagnozowania, 4 fotografia ? Jakieś sugestie ? Proszę o pomoc.









dziękuje i pozdrawiam was :)
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Moja sugestia jest zawysokie ec pożywki.

Skąd ta myśl [MENTION=77424]Dark[/MENTION]Mesiah ? - pytam bo ja nigdy nie robiłem uprawy bez glebowej i nie wiedziałem, że masz w niej doświadczenie Dark. Proszę powiedz mi skąd to wywnioskowałeś ? Zarąbiście by było, jakbyś sie nie mylił !!! pozdro
 
D

DarkMessiah

Guest
Ja robiłem uprawę w coco i tam ec tez jest ważne. 1.6 to ty na flo możesz mieć a nie dla takich małych pyrtkow. Pozdro
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Ja robiłem uprawę w coco i tam ec tez jest ważne. 1.6 to ty na flo możesz mieć a nie dla takich małych pyrtkow. Pozdro

Niby tak, ale producent zalecał 1.2 do 1.8 ja mam 1.6. mam nadzieję że masz rację bo to mini problem
[MENTION=75896]De'ath[/MENTION] - proszę pomóż mi i powiedz co myślisz [MENTION=87004]emceero[/MENTION] [MENTION=78183]dnx[/MENTION] [MENTION=87911]fazogastor[/MENTION] [MENTION=77868]Grandfather[/MENTION]

dziękuję
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Jak dla mnie to są ewidentnie popalone! Producent ci napisał od do nie wie jaka odmianę wsadzisz :freak:. Trzymaj się 1-1.4 jak narazie.
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Jak dla mnie to są ewidentnie popalone! Producent ci napisał od do nie wie jaka odmianę wsadzisz :freak:. Trzymaj się 1-1.4 jak narazie.

yo !

ec = 1.3, ph = 5.8, temp pożywki 21 ... oby to wszystko zadziałało dzięki Dark

up. ec 1.2 jest, zaniżyłem jeszcze o 0.1
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
No i chyba fosfor zrobił się już toksyczny, zrób flusha z parę godzin i ustaw od 0.8 i obserwuj. Jak zniżasz to pomału rób wszystko, pH o 0.5 co parę godzin
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
No i chyba fosfor zrobił się już toksyczny, zrób flusha z parę godzin i ustaw od 0.8 i obserwuj. Jak zniżasz to pomału rób wszystko, pH o 0.5 co parę godzin

ec do 0.8 a pH 5.3 - takie niskie PH ???
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ec sobie możesz takie cyknąć i pomału podnosić obsrewując roślinę, pH jak uważasz w granicach 5,5 - 6,0. Chodziło mi o to że jak zmieniasz parametry to rób to pomału i cały czas obserwuj rozwój. Moja pierwsza w eksperymancie lubiła niskie pH 5,5 a w drugiej już 6.0. Pozwól czasem w za jakiś tydzień dwa jak trochę ogarniesz i pH stanie się stabilniejsze skoczyć do 6.4 na krótko - obiecuję Ci że będą szczęsliwe i też ci to okażą<lol>
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
Ec sobie możesz takie cyknąć i pomału podnosić obsrewując roślinę, pH jak uważasz w granicach 5,5 - 6,0. Chodziło mi o to że jak zmieniasz parametry to rób to pomału i cały czas obserwuj rozwój. Moja pierwsza w eksperymancie lubiła niskie pH 5,5 a w drugiej już 6.0. Pozwól czasem w za jakiś tydzień dwa jak trochę ogarniesz i pH stanie się stabilniejsze skoczyć do 6.4 na krótko - obiecuję Ci że będą szczęsliwe i też ci to okażą<lol>

Ja mam b. stabilne pH, nie mam żadnych skoków pH, jest tak jak ustawiłem 5.8 - z tym akurat nie miałem żadnego problemu, jak wrócę to zniżę to ec do 0.8 , teraz jesCze w robocie jestem, a z tym pH pokombinuje jak się wszystko nie sypnie , no zobaczymy . W sumie dobrze, że tak jest bo się więcej uczę, a tak jakby poleciało jak w ziemii to flaki z olejem
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Miej tylko wszystko przygotowane, nie ma przepsoś, zabraknie czegoś jak u mnie 01.01.2018 i Ch$%34uj Wielki bo sklepy zamknięte a tu niedobór.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół