nasiona marihuany

Pomoc z boxem

Wyszukiwarka Forumowa:

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Witam wszystkich. Przepraszam za brak polskich znakow. Jestem zielony jezeli chodzi o indoor. Przeczytalem sporo informacji i pogubilem sie z tym wszystkim. Opisze jak to wyglada. Mam szafe, rozsuwana. Moge przeznaczyc jeden przedzial szafy na boxa. Tzn wstawic do tego przedzialu boxa. Wymiary szafy od srodka to 77,5 dlugosci i 48 glebokosci. Wysokosc w sumie dowolna. Myslalem o kupieniu boxa/namiotu ale nie moge nic znalezc w takich dziwnych wymiarach wiec bede musial zrobic. Co do calej reszty.. Mieszkam w budynku w ktorym sciany i podloga sa drewniane. Wszystko bardzo slychac (u sasiada na dole). Zalezy mi zeby to wszystko bylo jak najbardziej CICHE. Najlepiej bezszelestne w miare mozliwosci. I oczywisxie zeby zbyt mocno nie pachnialo. Planuje tam trzymac 2-4 rosliny w zaleznosci ile wejdzie.

Oswietlenie
Myslalem o hps150 lub 250 z balastem cyfrowym. (Rozumiem ze takowy nie wydaje zadnego dzwieku jak pracuje??).

Rozwazalem rowniez ledy 300w ale maja chlodzenie na wiatrakach czyli bedzie glosniej niz hps? Widzialem takie z chlodzeniem pasywnym ale znalazlem tylko takie za 500+ funtow?

Wentylacja. Chodzi o to zeby bylo jak najciszej. Myslalem o chlodzeniu wiatrakami komputerowymi dobrych firm typu be quiet pub wiatrakami z linkow ponizej poniewaz wentylatory chodza glosno (nie az tak glosno jak sie wyciszy. Ale nadal bedzie slychac wiec za glosno). Przez ta podloge i sciany naprawde mocno slychac.. Znalazlem boxy gotowe do kupienia na yt. Nie chce ich kupowac bo cena kosmiczna ale czerpie pomysly z nich. Pod koniec posta zapodam kilka linkow.. Zapodam rowniez link do firmy z ktorej biora wiatraki. W tych boxach kolesie podlaczaja takie wiatraki do filtrow weglowych. Zrobic wlot pasywny a u gory 2-3 takie wiatraki na filtrach?

Na filmach maja ledy lub hps 150 doswietlony po bokach swietlowkami. Duzo to daje? A moze hps 150 doswietlac czyms innym?? Myslalem tez o hps 250 z cooltube z dwoma takimi wiatraczkami ale nie wiem czy dadza sobie rade z cooltube na 250? I czy utrzymam temp w takim boxie? Za rok wroce do pl to w szafie w wakacje bedzie za cieplo? Lepiej 150 i swietlowki czy cos?

Chcialem chyba pytac o cos jeszcze ale wypadlo mi teraz z glowy. Dopisze potem jak sie przypomni. Ogolnie kasa na boxa nie gra za bardzo roli. Tzn nie chce wydac 1000 funtow ale tez nie musze jakos oszczedzac. Chce zapewnic hak najlepsze warunki przy jak najcichszej pracy i jak najmniejszym zapachu. Linki nizej. Co radzicie? Dobre warunki i przedewszystkim CICHO.

https://m.youtube.com/watch?v=Df-5o_h9Pmg

https://m.youtube.com/watch?v=QJggLxQlsxM

https://www.acinfinity.com/quiet-cabinet-fans/



Bede bardzo bardzo wdzieczny za pomoc. Piszcie jak wy byscie to zrobili. Pozdrawiam Polske :)
 

Sintrabajo

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
75
Buchów
0
Ja osobiście zrobił bym tak
- Ledy wyjdą taniej z prądem głośność nie powinna być większa niż 50 decybeli i to w dość tanich ledach w lepszych co zarazem droższych nie powinno być powyżej 30db
Ledy wydzielają mniej ciepła którego nadmiar byś musiał wyprowadzić z boxa co zarazem idzie z głośnością (mniej wentylatorów)
Szafę okleić mylarem
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Ok to kilka pytan. Czy znasz jakies dosyc tanie ledy z chlodzeniem pasywnym?
Jezeli nie czy mozesz mi doradzic jakie ledy kupic? Z drozszych i cichszych?
Czy moge zastosowac taka wentylacje o jakiej pisalem? Wiatraczki + filtr? Jakie? 120mm? Doradzilbys jakie filtry kupic? Na tych filmach z yt maja 2 filtry. Czy lepiej zastosowac 2/tak jak tam czy np 3 i zwolnic im obroty zeby bylo ciszej?
Jakiej wysokosci box do ledow? (Planuje reg z krotkim weg). Czy ledy warto czyms doswietlac? Aha i kupowac 300w led? Dzieki wielkie za pomoc wiem ze to sporo debilnych pytan ale jak to mowia kto pyta nie bladzi. A natlok info w necie jest ogromny

A moze mocniejsze ledy niz 300? 400? Szafa jak wroce do pl bedzie miala wymiary 50x90

Znalazlem cos takiego. Nie wiem czy sa tansze aukcje poki co chodzi o model. Chlodzenie pasywne. 0db. Cos takiego zda egzamin?
https://m.ebay.co.uk/itm/Mars-Hydro...007644&hash=item3d7141c054:g:WtIAAOSwzU1bfSF2
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Czyli taka sama szafa jak moja :p


Poczatkowo zrobilem tam boxa z plyt osb o wymiarach +/- 3cm 40x80x80h



Gdzie wchodzily 3 roliny w donicach 7L

Swiatlo byl taki 'panelik' z zarowek



Filtr weglowy 150-165m3/h - w polaczeniu z wentem ponizej. Totalny brak zapachui
Wlot pasywny
Wyciagajacy Wentylator TD SILENT 100m3/h - Przy przymknietej szafie (3cm luzu) z odleglosci 2m slychac leciutki szum w nocy. W dzien cisza :D




A potem mysle tak.. miejsca w gore sporo wiec podziele to na pol :D



Zmienilem doniczki na 5,7L - teraz wchodza 4 czyli mamy razem 8 doniczek.
Zrobiłem drugi podobny 'panelik'
Wlot nadal ten sam tylko, ze w przegrodzie boxa zrobilem 4 otwory podobne wielkoscia do jajka :D
Filtr zostal tak samo jak był.

Teraz z pomoca fachowcow z froum zmienilem swiatło na diody cree w obu boxach.
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?137472-Panel-LED/page5




Nie ma za co :D

Edit. Tylko ledy koleszko, przy clf miałem temp 32C. Teraz utrzymuje sie caly czas 26C.
Chyba, ze cooltube zalozysz tylko wtedy nie bd miejsca na 2 boxy (o ile bys chcial :D)
 
Ostatnia edycja:

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Dzieki stary! Fajnie to wyglada u ciebie :D ciekawi mnie tylko jak glosny ten szum jest. Masz tlumik? Masz regulator obrotow? Jakby mu troche zmniejszyc obroty to cyrkulacja powietrza bedzie wystarczajaca? Jestes mi w stanie poradzic czy ten led ktory wybralem nadaje sie czy napisac na forum o oswietleniu? Ma chlodzenie pasywne ale jakis taki ksztalt ma dziwny? Wiekazosc jest plaska. Nie wiem czy rovi to roznice. I czy swiatlo dobre. Jaka moc lampy masz? 300? Dzieki wielkie pomogles mocno:) Masz jakas fotorelacje z grow? Lub zdjecia z harvestu? Pozdro!

Aha. Sxiany boxa uszczelniles silikonem? Zwyklym lazienkowym czy jakims akwarystycznym czy cos?

Widze ze tez sa jakies lampy o nazwie ledison?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Jak nie chcesz zeby bylo czuć to filtr węglowy, jak filtr to tylko na wentylatorze kanałowym - a on z całego boxa jest najgłośniejszy, jeżeli chcesz go dodatkowo wyciszyć to polecam Ci zastosowac przewód wentylacyjny izolowany. Sprawdzony spadek głośności o ponad 10dB na kilku m takiego przewodu ;)
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Mhm. No oki dzieki wielkie. Czyli z tych boxow z yt do ktorych linki podalem czuc zapach? Tam w nich wentylacja jest na wiatraczkach i filtrach.
Napisales ze na przewodzie izolowanym jest spory spadek glosnosci. A czy jak podlaczyc bezposrednio wszystko ze soba tj filtr tlumiki i went bez uzywania przewodu wentylacyjnego to nie jest ciszej?

Czy takie oswietlenie do mojego boxa sie nada czy powinienem celowac w panel cob wlasnej produkcji? Nie chodzi o kase a o to zeby dobrze wszystko roslo.

https://www.mars-hydro.com/hpcall/n...b-300w-waterpoof-no-noise-mars-hydro-for-sale
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Przy 3 lub 4 roślinkach filtry z maty weglowej można sobie wsadzic. Sztuczki z kawa, zabijaczami zapachu i odświerzaczami powietrza też bym darował. NIestety bedzie czuc zapach bez dobrego filtra. A do dobrego filtra potrzeba dobry wentylator, aby był w stanie przetłoczyć powietrze. (Zastanów się również, gdzie checsz taki filtr zamontować, chociaż z tego co widzę, nie będziesz wychodził z instalacjami poza box/szafę).

NIestety z tymi wentylatorami to ciężka sprawa... Kumpel kupił za***iście cichy.. przynajmniej tak go zachwalał, kiedy jeszcze nie zamontował. po pierwszym uruchomieniu chuczy jak szyb wentylacyjny w TESCO :D

ps. zastanów się również nad szczelnością swojej szafki, tj.
- czy nie przebija swiatło (szparami lub powierzchnia)
- szczelność jednoczesnie pamietajac o wlocie i wylocie powietrza (cokolwiek by go nie tłoczyło) - podobno są twardziele co całkowicie izoluja boxa od świata i produkują wew. CO2, ale moze ktos inny sie wypowie w tym temacie.

hps 150w na pewno podniesie temperature, trudno powiedziec o ile, ale na pewno wiecej niż LEDY :)
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Super dzieki wielkie.
W sumie to myslalem nad zamontowaniem wentylatora nad boxem.. A jaka to roznica? Chodzi ci o to ze box tez troche wyciszy go? Co ty na to jak bym podlaczyl wszystko razem bez przewodu izolowanego? Tzn bez jakiegokolwiek? Np filtr tlumik wentylator tlumik? I do tego zrobil na wentylator skrzynke z wygluszeniem? Mam dzis q planie zamowic wentylator i musze wiedziec co zamawiac;)
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Wentylator dobierz do filtra a filtr do liczby roslin i kubatury boxa.
niektóre filtry, poza weglem aktywnym, mają filtr wstepny - takie filtry powinno instalować się****wew. boxa, dla optymalnej wydajności. stad pytanie o lokalizacje filtra.
Nie wiem jaki masz plan na tlumiki i skrzynki wygłuszające, ale brzmi ciekawie :D
wrzuć co ci wyszło i jaki efekt. ;)
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Wrzuce napewno tylko musze zamowic wszystko i zlozyc. Musze tez jeszcze wybrac oswietlenie. Zdecydowalem sie na ledy z chlodzeniem pasywnym ale nie wiem jakie wybrac. Wiekszosc ma wiatraki ktore halasuja a to nie wchodzi w gre. Pytalem na forum o mars hydro COB 300 ale zero odp. Z drozszych sprzedaja tu np GN telos. Sa modele 240 i 300.
Myslalem o 300 ale nie bedzie to do takiego boxa za duzo? Nie przeszkadza mi ze pradu zre troche wiecej oby roslo lepiej. Moze ty jestes w stanie mi polecic jakies dobre ledy z chlodzeniem pasywnym? Box moze miec w przyszlosci wymiar 90x90
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Jak podłączysz wszystko koło siebie bez przewodu wentylacyjnego (izolowanego) to nie będzie ciszej. Izolowany zawsze coś tam wyciszy, ale na krótkich odcinkach szału nie będzie. Najlepszy spadek głośności zauważyłem po podjęciu paru metrów izolowanego przewodu na końcu (czyli za wentylatorem). Z resztą sam możesz pokombinować i sprawdzić jak to będzie u Ciebie
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
O! Co za super przydatna informacja. Czyli im dluzszy dam przewod za wentem tym bedzie ciszej? Ja go i 5m moge dac oby bylo cicho. Ile go dac zeby byl znaczacy spadek w glosnosci? I czy jak dam wiecej przewodu to potrzebuje mocniejszy wentylator niz kolega wczesniej napisal? Moglbym tez mu zmniejszyc obroty moze ciszej bedzie? Jaka moc wentylatora jezeli bedzie tam filtr, Dwa tlumiki i duzo przewodu izolowanego? Przewod moge rzucic na dlugosc po szafie jest dosyc dluga ale mimo tego jakies zakrety beda. W zaleznosci ile go dam. Jak bys doradzil?

Ile przewodu i jaka moc wentylatora wtedy? I czy warto kupic mocniejszy i zwolnic go troche? Bedzie ciszej niz mniejszy na full? Dzieki! Zamawiam wszystko jak tylko dostane odp na powyzsze pytania :)

PS. Moze jeszcze jakies tipy od doswiadczonych growerow?
Sory za brak pl znakow. Dzieki!
 
Ostatnia edycja:

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Jak Ty tam będziesz miał dwa tłumiki to bez sensu dodatkowo dawać niewiadomo ile metrów przewodu izolowanego, już bez przesady:) same tlumiki juz Ci wycisza. A czy ciszej będzie na pierwszym biegu mocnego wentylatora czy na drugim słabszego to wszystko zależy od konkretnego modelu :D porównaj dB , zazwyczaj producent podaje w specyfikacji ile na konkretnych biegach. A jaki powinieneś mieć wentylator to Ci nie powiem, najlepiej gdybyś sobie to + - policzył albo podpatrzył na fotorelacjach z podobnymi powierzchniami.
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?65018-Jak-prawidłowo-dobrać-wentylatory
Do tego co wyjdzie odbierasz filtr. Ważne żeby wentylator nie był mocniejszy od filtra, bo filtr nie będzie wyrabiał. Wydaje mi się, że do Twojej powierzchni filtr 150m3/h byłby ok
 

eventhorizon1

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2018
Postów
30
Buchów
0
Kpmbinuje bo w moim przypadku musi byc jak najciszej:p Najlepiej zeby wcale nie bylo nix slychac hehe. No ok bede kombinowal i dam znac co wyszlo dzieki!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół