nasiona marihuany

Co polecicie ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Witam, ostatni grow trochę nie wyszedł podejrzewam że przez ziemię, więc teraz planuje drugi i sam nie wiem co za gotową ziemię wybrać? Szczerze to myślałem żeby zakupić canna terra professional, co o niej myślicie? Będzie git czy polecicie coś lspzwgo ?
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Grunt to dobra ziemia. Bierz ziemie z canny albo od biobizaa i bedziesz zadowolony.
 
U

Usunięty 65798

Guest
ja polecam od biobizza light mixa, generalnie pod każda odmianę ta ziemia pasuje i bezproblemowo przebiega grow na niej.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Gdzieś na forum czytałem zw Light Mix nadaje się tylko pod kielkowanie później warto zmienić;// nie wiem sam co wybrać z kolei max mix ludzie piszą że może popalic roślinę
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wszystko zależy od nawozów jakich używasz i stylu uprawy. Zawsze możesz kupić mały worek light mixa i duży all mixa. Sadzisz w light mixie i po 2-3 tygodniach przesadzasz w all mix.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Problem w tym że nie mam doniczek takich małych.. myślisz że jak wrzucę to w kubeczki jednorazowe to może siedzieć w tym 2 tyg ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Zależy jakie duże kubki, w 0,5l 10 dni mogły by siedzieć... Z drugiej strony, jak będziesz kupował ziemię w growshopie to od razu możesz kupić kilka doniczek 1.5l, one nawet nie kosztują złotówki więc nie zbiedniejesz ;)
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Do uprawy organicznej polecam biopromix od plagronu - ziemia bez nawozów, czystsza niż lighmix. Do tego wzbogacona o rózne pożyteczne grzyby i bakterie - można sadzić od razu do tego pestkę i podlewać nawozami np. biobizzu, albo dodać różne nawozy organiczne w proszku typu Guanokalong, Bio Tabs, BAC etc. i podlewać głównie wodą.

Inną opcją którą teraz testuje i ładnie wychodzi to miks lightmixu od biobizzu z wormhummusem - tak żeby lightmix stanowił 80-90% pojemności donicy a reszta worhummus który wzgobaca tą ziemię materią organiczną, bez tego lightmix bardziej nadaje się do nawożenia mineralnego.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Czyli co w Light mixa nie mogę wrzucić pestek ? Nie nadaje się?
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Dobra czyli dobra opcja będzie tak jak mówiliśmy Light Mix na początek a później all Mix? Nawozy mam Perfect ph technology bloom, micro I grow. Będzie git ?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Nie, nie będzie git, chyba nie rozróżniasz uprawy organicznej od uprawy na nawozach mineralnych. Nie potrzebujesz żadnego all-mixa napakowanego nawozami organicznymi, żeby do niego wsadzić roslinę i jeszcze lać na to nawozy mineralne. Lightmix w przypadku tych nawozów co masz w zupełności wystarczy.
 
D

DarkMessiah

Guest
Ale po co się bawić w organiczna ziemie jak będziesz lał mineralne nawozy. Tak naprawdę nieważne jaka kupisz z tych markowych będzie dobra.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Nowzy chcialem użyć tylko i wyłącznie w wypadku niedoborów nie chciałem ich używać od samego początku...
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
W lightmixie masz nawozy na około pierwsze 2-3 tygodnie. W uprawie mineralnej raczej nie robi się tak, że ładuje się podłoże nawozami na maksa i potem ma to starczyć do końca.

Tak się składa, że kupiłeś nawozy mineralne, i generalnie nie ma znaczenia czy nawozy roślina sobie wyciągnie z nawozów które wcześniej były w podłożu, czy z pożywki którą podlewasz. Taki plan z nawozami w podłożu ma najwiekszy sens kiedy nie możesz doglądać za bardzo roslin - np. w uprawie na outdoorze.

Kup se lightmixa, wypełnij docelowe donice, wsadź pestkę i po 2-3 tygodniach zacznij ostrożnie używać nawozy.

Z all-mixe jest zabawa, bo nie można do tego wsadzić pestki, spali roslinę, trzeba przesadzić sadzonkę która ma minimum 10 dni, żeby wytrzymała tą ilość nawozów które są w tej ziemii. Później jakby potrzebowała nawozów np. podczas drugiej połowy kwitnienia, to jest bezsens bo masz nawozy mineralne i tracisz wszystkie walory smakowe i inne pozytywne z uprawy organicznej w momencie jak wlejesz to do podloża.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół