nasiona marihuany

2x HPS 600, 2,55 m2. 25 pomidorków

Wyszukiwarka Forumowa:

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych. Na wstępie napisze że jest to moja pierwsza fotorelacja jak i pierwsza uprawa pomidorków pod sztucznym oświetleniem. Mam nadzieję że w razie jakichś problemów będę mógł liczyć na waszą pomoc. Jeżeli jesteście zainteresowanie proszę usiąść i poczytać. Jest to naprawdę duży miks odmian. Ale zacznę od początku.

Boks zbudowany z płyt kartonowo gipsowych. Wymiary boxa to 152x172.

2 lampy z cooltube hps 600
2 wentylatory prima clima 420 m3
2 filtry węglowe
jeden wentylator mieszający z biedronki
Stacja pogodowa dosyć słaba ale pokazuje temperaturę i wilgotność
displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]​

Odnośnie odmian jest ich trochę :
1) 3 CRITICAL ( ROYAL QUEEN SEEDS)
2) 2 CRITICAL KUSH (PAN PESTKA)
3) 1 BRUCE BANNER X WHITE RUSIAN (PAN PESTKA)
4) 1 PURE HAZE (PAN PESTKA)
5) 1 CHEM DAWG (PAN PESTKA)
6) 3 DANCE WORLD (ROYAL QUEEN SEEDS)
7) 3 ORANGES'S HELL (PAN PESTKA)
8 ) 2 HARLITSU HAWKING KUSH CBD (PAN PESTKA)
9) 5 CRITICAL MASS CBD (DINAFEM)
10) 1 GORILLA GLUE (PAN PESTKA)
11) 1 BLUE DREAM (HUMBOLDT)
12) 1 BUBBA KUSH (HUMBOLDT)
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Nasionka wrzuciłem do kubeczków na 24 godziny, później do docelowych doniczek.​

Na razie podlewam wodą i zaraz chciałbym zacząć podlewać nawozami. Taki zestawik posiadam :
displayimage.php
[/URL][/IMG]


Co do żaby to jest fajnie opisane jak stosować. Ale do końca nie wiem czy mogę ją mieszać z ORCA i CO2. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak najlepiej stosować te nawozy ? I jak dokładnie dawkować Nawozy na obniżenie ph ?


Kolejnym pytaniem jest temperatura i wilgotność. W boksie utrzymuje się temperatura 31 stopni, a wilgotność na poziomie od 48% do 65 %. Z temperaturą nie wiem za bardzo co mam zrobić ponieważ boks stoi w małym pokoju wiec nie ma zbyt dużej cyrkulacji powietrza. Czy dodatkowy wentylator mieszający załatwi sprawę czy może ktoś maja jakieś doświadczenie jak zbić trochę temperaturę ?

Pozdrawiam !! Dzięki za odpowiedzi !!
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Dziś temperatura trochę skoczyła :



Oraz po kilku dniach podlewania wodą mam ph około 7. Czy ktoś stosował ten preparat na obniżenie ph ? jak go stosować ?

 
S

Seedmaniak

Guest
Dokup porządny nawilżacz, najlepiej z higrometrem ze 2 bagi CO2 i te 30 st.C. nie będą problemem.

W temacie ph lepszy moim zdaniem jest ocet, przy podobnych parametrach wystarczał mi 1 ml na 1 litr wody
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka, na początek zdemontuj filtry - w pierwszej fazie nic nie czuć, więc raz, że nie będziesz zbędnie eksploatować węgla w nich a dwa to po demontażu wentylatory będą pracować bez obciążenia.
Zmieniłbym tez sposób połączenia cooltuby z wentylatorem - z tego co widzę to wentylator ciągnie powietrze przez filtr a potem pcha je przez cooltubę.
Zrób jak na tym filmie ale na razie bez filtrów. Jeśli masz możliwość to ciepłe powietrze odprowadzaj poza ten pokój.


Jaką średnicę/moc ma Twój wentylator mieszający?
Czy masz phmetr?
Orca to mikoryza, możesz bez obaw ją dodawać ale zdaje się, że Advanced Hydroponics to nawozy mineralne - nie przesadzaj z nimi i zaczynaj raczej od np 1/4 dawki i na pewno nie teraz ani w najbliższych kilku dniach :)
Jakiego podłoża użyłeś?

Po tych 24h w kubeczkach pestki miały już kiełki czy tylko pękły? Polecam wrzucać do gleby sionka z dłuższym kiełkiem - pewniejsze i szybsze rozwiązanie.

Pozdrawiam

edit: [MENTION=89445]Seedmaniak[/MENTION] zamiast dokupować co2 bagi, które nie są zbyt wydajne to może najpierw trzeba ten setup dobrze poskładać?
Nawilżacz? Jak chłop pisze, że ma 48-65%?
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nikt Ci nie broni ;] nie wiem jakie ma mieszające, możliwe, że jak zrobi wszystko jak trza i dołoży mieszanie to spadnie wilgotność ale póki co te 48-65 jest przecież ok.
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Siemka, na początek zdemontuj filtry - w pierwszej fazie nic nie czuć, więc raz, że nie będziesz zbędnie eksploatować węgla w nich a dwa to po demontażu wentylatory będą pracować bez obciążenia.
Zmieniłbym tez sposób połączenia cooltuby z wentylatorem - z tego co widzę to wentylator ciągnie powietrze przez filtr a potem pcha je przez cooltubę.
Zrób jak na tym filmie ale na razie bez filtrów. Jeśli masz możliwość to ciepłe powietrze odprowadzaj poza ten pokój.


Jaką średnicę/moc ma Twój wentylator mieszający?
Czy masz phmetr?
Orca to mikoryza, możesz bez obaw ją dodawać ale zdaje się, że Advanced Hydroponics to nawozy mineralne - nie przesadzaj z nimi i zaczynaj raczej od np 1/4 dawki i na pewno nie teraz ani w najbliższych kilku dniach :)
Jakiego podłoża użyłeś?

Po tych 24h w kubeczkach pestki miały już kiełki czy tylko pękły? Polecam wrzucać do gleby sionka z dłuższym kiełkiem - pewniejsze i szybsze rozwiązanie.

Pozdrawiam

edit: @Seedmaniak zamiast dokupować co2 bagi, które nie są zbyt wydajne to może najpierw trzeba ten setup dobrze poskładać?
Nawilżacz? Jak chłop pisze, że ma 48-65%?

Co do podłączenia to masz racje filtr lampa wentylator i poza szafę. Moim zdaniem jeżeli podłączę wentylator poza cooltube nie wiele to zmieni tak mi się wydaję wentylator wtłacza powietrze w lampę i ją chłodzi. W sumie też tak będzie jeżeli będzie za lampą ale podgrzane powietrze przez lampę nie będzie przechodziło przez wentylator. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

Po 24 h w kubeczkach niektóre pestki pękły niektóre miały już kiełki. Posadziłem ponieważ miałem wyjazd nie chciałem ich dłużej przetrzymywać.

Co do ORCA mogę już ją zacząć stosować ?

Podłoże to plagron light mix. Dlatego chciałem nawozić dopiero po tygodniu. Tak jak producent zaleca.

Ph metr mam jakiś taki najzwyklejszy za 20 zl. Na razie nie mam wolnej gotówki na lepszy Ph metr i lepsza stacje pogodową.

W planach mam dokupić jeszcze jeden wentylator mieszający i dwa wentylatory te typu monkey ustawić w kierunku lamp.

---------- Post Zaktualizowany 09:43 ---------- Data pierwszego postu 09:36 ----------

Z odpowiedziami trochę mam zwłokę czasową bo mam ograniczenia na koncie jako nowy użytkownik. Cały czas czekam na zaakceptowanie prośby o zdjęcie ograniczeń od moderatora. Jeżeli jest tu jakiś to może mógłby to zrobić :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie wiem jak takie konfiguracje będą się przekładały na sprawność ale to jest chwila roboty a spróbować warto. Przewody też się nagrzewają więc warto ograniczyć ich długość, która znajduje się w boxie. Jeśli nie masz skąd doprowadzić chłodniejszego powietrza to jeden koniec cooltube możesz pozostawić otwarty i wtedy ciepłe powietrze z boxa, wraz z tym ciepłem lampy będzie wysysane przez wentyl i odprowadzane.
Podsumowując - spróbowałbym jak na filmie ale bez filtra.
Z ORCĄ ja bym spokojnie poczekał i zaczął podawać jak już coś będzie nad ziemią w większym stadium. Light MIX spokojnie na jakieś 1,5-2tyg starczy. Zobaczysz po kolorze roślin. Naprawdę - nie spiesz się i nie sugeruj do końca zaleceniami producenta. To częsty błąd tj przesadzanie z nawozami. Na outdoorze ciężko przedawkować, na in to zupełnie inna para kaloszy i łatwo popalić :)
Regulator ph dodawać najlepiej do odstanej (min. 24h) wody aż do uzyskania pożądanej wartości.

Z mieszającymi dodatkowymi jak najbardziej dobry pomysł i radziłbym to zrobić w miarę szybko - jeden może nie dawać tam rady.

Staramy się zatwierdzać możliwie szybko, pisz, udzielaj się - szybko miną te ograniczenia :)
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Tak to wygląda dziś. Przepraszam za zdjęcia z czasem na pewno będą lepszej jakości

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]


Dzięki za zatwierdzenie prośby o zdjęcie ograniczeń !!
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Kolego ten drugi mieszający to musisz kupić. Pozniej będzie gęsto i jeden na pewno nie ogarnie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Te tabletki co2 to badziew, możesz sobie darować. Orcę możesz dać już w pierwszym tygodniu, a nawozy po 2 nie szybciej.
 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Z nawozami sie dluzej wstrzymaj, bo zanim takie maluszki wyjedza wszystko z tej ziemi, to spokojnie ze 2 tyg minie, jak nie lepiej.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Przy okazji [MENTION=89445]Seedmaniak[/MENTION] przystopuj trochę bajerę bo dobrych rad masz dla każdego na pęczki tylko już się w nich gubisz:

Tabletki nic nie warte , podobne zdaniem mam o torbach, j3dyny pomysł coś wart z CO2 to butla i zamknięty obieg .

Dokup porządny nawilżacz, najlepiej z higrometrem ze 2 bagi CO2 i te 30 st.C. nie będą problemem
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Teraz już nie wiem sam czy stosować tą mikrozę czy nie ? Macie jakiś dobry i nie za drogi przyrząd do sprawdzania ph wody , godny polecenia ? Na pewno w następnym tygodniu zamontuje drugi wentylator mieszający.

Mam jeszcze pytanie odnośnie włączników czasowych. Mogę podłączyć pod jeden włącznik listwe i tam podpiąć np. wentylator i lampę ?

I czy taki włącznik działa cały czas czy muszę go programować co tydzień ?

displayimage.php
[/URL][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół