nasiona marihuany

Ledy cob vs Meizhi vs Mars Hydro

Wyszukiwarka Forumowa:

Wickedzik

Member
Rejestracja
Wrz 3, 2018
Postów
5
Buchów
0
Witam :) Problem z utrzymaniem optymalnej temp.,(jak i szukania oszczędności) w boxie 1,2x1,2x2m, zmusza mnie do znalezienia alternatywy dla obecnego oświetlenia jakim jest hps 600 W...po kilkudniowej lekturze na różnych forach świata, - "ręki opadają"..Rozbieżność informacji jest ogromna.
Światło ma być od ziarna po kose, dla 9-12 automatow w 11L donicach. Nie chcę nic budować - chcę gotowy panel.
Pytanie kieruje do doswiadczonych w temacie ledów rolników. -
1 - Czy warto bawić się w budżetowe wersję paneli typu Mars Hydro, Viparspectra, Meizhi. Czy też panel cob od Ledison.
2 - ile paneli, ilu watowych potrzebuje.
3- czy chłodzenie ledow jest uciążliwe dla ucha?

Z góry dzięki za pomoc.
 
S

Seedmaniak

Guest
Upały za nami , więc może daj szansę HPSowi, może pomyśl o cooltubie albo odbłyśniku z wentylacja?
 

Wickedzik

Member
Rejestracja
Wrz 3, 2018
Postów
5
Buchów
0
Mam dwa takie boxy - jeden na strychu i tam problemów nie mam 20- 28 c... Drugi w pokuju I tu jest problem, próbowałem już wszystkiego oprócz air con. I ledow - cool tuba z wyprowadzeniem ciepła na zewnątrz, nawilżacz nie pomogły, a kucie ściany na doprowadzenie na wlot powietrza z zewnątrz nie wchodzi w grę.
Już nawet zainwestowałem w dozownik CO2 (przy karmieniu CO2 można mieć wyższa temp.) ale i tak jest za wysoko 33-40C.-I rośliny marnieją...więc zmiana z grzejącego hps na ledy jest ostatnią opcja.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
LED cob 300-400w i po sprawie kolego.
W te kolrofony sie nie baw .
 

Wickedzik

Member
Rejestracja
Wrz 3, 2018
Postów
5
Buchów
0
Ok, czyli 3 x Mocny Halogen Naświetlacz LED 150W COB 4000K od ledison, będzie ok? Czy walnąć 4? Nie mialem nigdy do czynienia z Ledami, stąd te noobwe pytania. Mam nadzieję że produkcja na tym nie ucierpi.
Dzięki za pomoc.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
ile pradu w porownaniu hps 600 w zuzywa taki Led cob 400w ?
400w ? czy jest oszczedniejszy ?

Panowie a co w okresie zimowym jak mam growboxa w garażu którym nie jest grzane czy ledy cob zapewnia mi temp 23 stopnie by było optymalnie dla roślin ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kosa900

New member
Rejestracja
Kwi 29, 2010
Postów
1
Buchów
0
Właśnie testuję Mars Hydro. Zapowiada się dobrze, ale zobaczymy co z tego będzie.
 

Wickedzik

Member
Rejestracja
Wrz 3, 2018
Postów
5
Buchów
0
Dzikicmg - hps to grzałki, więc temp. pod Ledami będzie dużo niższa. A co do zużycia prądu, to podawane jest przez producentów.(lektóra pozwala mi podać numer- 50%)
Kosa - ile wat i ile Marsowych paneli na jakiej powierzchni używasz?

Ja już na 75 % zdecydowałem się na 3 x 150w cob od ledison. Czekam tylko aż ktoś potwierdzi że wybór jest dobry, czy może włożyć 4 panele, lub inna marke.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Panowie coby tez wydzielaja cieplo i np taki odwietlacz 400w dogrzeje boksa. Jesli uzyje sie tylko chlodzenia pasywnego (radiator) to bedzie wydzielal troche wiecej ciepla. To nie jest tak ze pod takim ledem w zime bedzie zimno.. Chyba ze masz boksa w szopie. Mniej grzeja sie panele monohrymatyczne (kolorowe) ale pod nimi rosliny wolniej rosna i niestety na flo brakuje pod nimi mocy i trzeba dokladac, obnizac i ogolnie kabinowac jak chce sie solidniejsze topy lecz ciezko uzyskac taka wydajsnosc niz spod coba, dajmy na to chociaz Clu048. Wogole tego nie ma co prownywwac. Wtedy ewetulanie mozna dorzucic taki kolorofon do coba jako dopalka na flo i jest cacy.
Te marsy maja on wiele mniej mocy niz podaja bo taki niby 300w bierze z gniazdka cos kolo 170w a dobry cob 300 i wydajnosc znacznie wieksza.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Mam lampę Mars Hydro II 600, ale to chodzi o to, że ma 600W. Producent podaje, że zastepuje HPS 350W. Realny pobór prądu to około 320W, więc chyba by się zgadzało.
 

penksaaa

Member
Rejestracja
Sie 19, 2018
Postów
12
Buchów
0
Ja w boxie 60x60 mam panel mars hydro 240 . Daje radę. W nim jest to dobre, bo mogą świecić oba tryby. Mój ziomek kupił lucky grow. Dodaje roślinę co dwa tyg. Jak mu zaczęła kwitnąć musiał kupić drugi panel lucky grow, bo tam się wymienia żarówki.
 

Wickedzik

Member
Rejestracja
Wrz 3, 2018
Postów
5
Buchów
0
Decyzja zapadła, zakup dokonany - 4 x 150W cob od ledisona. Napiszę jak się sprawdza - jak się sprawdzi ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół