nasiona marihuany

[CFL 150W] [0.16m2] 1x Pinneaple Kush

  • Autor wątku Usunięty 54422
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 54422

Guest
Siemanko Farmerzy!
To moj drugi raz kiedy zabieram sie za opieke nad maluchem, tym razem mikro uprawa, typowo dla samego siebie.
Sprzecik ktory posiadam to:

Box - 0.16m2
Nasionko - Pinneaple Kush od Barneys Farm
Oświetlenie - CFL 150W
Doniczka - 11L
Wentylacja - póki co tylko mieszający
Nawozy - Canna Rhizotonic i trzypak BioBizz (Grow, Bloom, Alg-a-Mic)
Warunki - Temp ok 30 stopni, wilgotność ok 40%
Trening - LST

Faza veg zaczęła sie 26 sierpnia. Mam małe problemy z temperaturą. Miałem dwa wiatraki komputerowe 12" ktore spaliłem, bo dałem do nich chyba za gruby kabel. Jak wy podłączacie do prądu wiatraczki komputerowe? Jutro zakupie przynajmniej jeden wytłaczający i mam nadzieje, że to pomoże. W przyszłym tygodniu dojdzie też nawilżacz powietrza. Od jutra zaczynam lać Canna Rhizotonic. Poooozdro!

 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
Siemka , do wiatraczków musisz mieć jeszcze zasilacz o napięciu np 12 V , przez gruby kabel się nie spalily hehe a duza temp przez brak wentylacji możesz z tego mieszaka zrobić wyciagajacy później jak cos ogarniesz to zmienisz
 
U

Usunięty 54422

Guest
Dzięki za pomoc, temperaturka lekko spadła. Myślisz, że np. ładowarka od laptopa byłaby dobra do wiatraczka? Mam jedną i jest napisane na niej 12V tak jak przy wiatraku. Sorry ale jeśli chodzi akurat o elektrykę to jestem.... zielony :)
 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
jak jeszcze nie masz wiatrakow to najlepiej kupic jakiś na 230V 30wat rurowy jak już jakies masz to ladowarka moze być ale będzie chodzic pelna moca długo moze nie pokrecic
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
No to powodzenia. Mialem 2 razy te ananasy i bylem bardzo niezadowolony
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Kup wentylator kanałowy, nawet najtańszą opcje, byle ciągną powietrze przez box a wlot możesz pasywny zostawić. Jak podłączałeś te wentylatory 12V pod sieć 230V? gruby kabel nie ma nic do ich spalenia on tylko on pomaga przepuszczać mocny prąd. Co do podłączenia wiatraków 12V do instalacji to zerknij na mój projekt - https://www.forum.haszysz.com/showt...enie-wiatraków-PC-przetwornica-molex-zasilacz
 
U

Usunięty 54422

Guest
Witam ponownie. Sorry za zamułke, ale lekki zapie**** na codzień.
Od piątku jest nawilżacz i wszystko jest jak należy nawet bez dodatkowego wentylatora. Wilgotność 70-80%, temp ~26 stopni. Wczoraj tj. 14 dnia vega podlałem po 3ml/l rhizotonic i bio grow. Dziś plancik wygląda już o wiele lepiej niż wczoraj, ale można się było tego spodziewać :) Zdjęcia robione na szybko.

15 DZIEŃ VEG



Jeszcze tylko pytanko. Myślicie, że już można zacząć LST? Nigdy wcześniej nie robiłem treningu. Wydaje mi się, żeby poczekać jeszcze kilka dni. Łodyżka jest chyba jeszcze troszkę za cienka, choć liczę na opinie ekspertów :smokee:

Pozdro! <wodna>

[edit]
Zauważyłem, że nawet dobrze nie widać łodygi na tych zdjęciach. Jutro na 100% zrobie lepsze fotki i wstawie w wolnej chwili :)
 
U

Usunięty 54422

Guest
Dobry! Troche sie działo przez ostatni tydzień. Dwa razy zrobiłem już LST, ostatni raz dziś rano. Plancik jest strasznie gęsty i coś czuje, że dużo będzie tego gięcia jeszcze. Ostatnio w sobotę podlewane już pełną mocą -BioGrow, Alg-A-Mic i Rhizotonic od Canna. Myśle, że całkiem fajnie że nie idzie ona jakoś mocno w góre, bo miejsca mało, a z drugiej strony już niewiele mi zostało nawet, żeby podnieść lampe co przydać się może przy kwitnieniu. Pozdrawiam serdecznie!

21 DZIEŃ VEG


 

WIARUS

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2018
Postów
36
Buchów
0
Bardzo ładne kobitki są :freak::pr: byle tak dalej.
 

danielbolek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2018
Postów
142
Buchów
0
witam. a ten wiatrak to tak od dolu wieje caly czas?? niezabardzo ja tam trzesie?? z tak skierowanym wiatrem to wilgotnosci wokol planta duzej nie osiagniesz raczej. bede zagladal.powodzwenia
 
U

Usunięty 54422

Guest
witam. a ten wiatrak to tak od dolu wieje caly czas?? niezabardzo ja tam trzesie?? z tak skierowanym wiatrem to wilgotnosci wokol planta duzej nie osiagniesz raczej. bede zagladal.powodzwenia

Obok mam stacje i pokazuje, że jest 60-70%, a plant jest nawet bliżej nawilżacza niż sama stacja. Poza tym wiatrak bardziej wieje w góre i tylko lekko huśta pomidorkiem :)
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Co jakiś czas możesz też spryskać delikatnie planta wodą, kup jakiś tani spryskiwacz bo fajnie przeprowadzać na roślince taki zabieg. Nie wpłynie to za bardzo na ogólną wilgotność na dłuższą metę ale roślina na pewno lepiej się poczuje po takich zabiegach pielęgnacyjnych. Dopóki nie ma topów można śmiało zraszać roślinę i zapewnić jej nieco więcej komfortu.
 
U

Usunięty 54422

Guest
Co jakiś czas możesz też spryskać delikatnie planta wodą, kup jakiś tani spryskiwacz bo fajnie przeprowadzać na roślince taki zabieg. Nie wpłynie to za bardzo na ogólną wilgotność na dłuższą metę ale roślina na pewno lepiej się poczuje po takich zabiegach pielęgnacyjnych. Dopóki nie ma topów można śmiało zraszać roślinę i zapewnić jej nieco więcej komfortu.

Nie popali mi to liści? Ogólnie nie mam problemu z wilgotnością, czasem jak nie zajrze przez kilka godzin to jest nawet ciut większa niż powinna. W jakim celu taki zabieg się przeprowadza?
 
U

Usunięty 54422

Guest
Witam ponownie :)
Plancik już powoli się nie mieści w boxie, wczoraj przestawiłem światło na 12/12. Wszystko idzie chyba tak jak powinno.

Ogarnąłem dopiero, że zrobiłem błąd w temacie. Odmiana to Pineapple Chunk, a nie Kush. Jak da rade to proszę o poprawkę. Pozdro! :spalony:

27 DZIEŃ VEG
2 DZIEŃ INDUKCJI




 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół