nasiona marihuany

Wysokość boxa dla jednej rośliny z treningiem scrog

Wyszukiwarka Forumowa:

JanCitospali

Active member
Rejestracja
Lis 3, 2016
Postów
26
Buchów
0
Cześć i czołem,
Zdecydowałem się na kolejną uprawę (drugą), robię nowego boxa, będzie on o podstawie 50x50, lecz nie wiem jak dobrać wysokość, poprzednio bawiłem się z 4x af, teraz chcę dać jedną pełnowymarową sativkę, będzie to raczej desfran od dutch passion. Teoretycznie dorasta do 1,5m, ale nie wiem jak będzie ostatecznie z jego wysokością gdy zrobię scrog. Siatkę chcę wsadzić gdy będzie z 25 cm roślinki. Doniczka będzie miała z 30-35 cm wysokości, oświetlenie hps 150w, dla którego też trzeba trochę miejsca żeby się nic nie popaliło. Myślałem też o połączeniu scrog i fim, ale nie doszukałem się, czy jest to lepsza opcja niż sam scrog. A tak jeszcze co do scrogu to jest ktoś w stanie mi poradzić w jakim miejscu donicy wsadzić nasionko, żeby mi się dobrze trenowało? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Z fartem<wodna>
 
S

Seedmaniak

Guest
Pewnie 160 byłoby ok, ale wypadałoby świecić na Web lampą MH żeby się ładnie krzaczyła a nie spędziła do góry. Co do treningu wszystko zależy ile masz czasu na uprawę, bo treningi można łączyć z siatką ale to trwa.
 

JanCitospali

Active member
Rejestracja
Lis 3, 2016
Postów
26
Buchów
0
Miałem nadzieję, że da radę nie przekroczyć 130 cm. Na uprawę chciałbym przeznaczyć max 14 tyg, ale jak trzeba będzie, przez jakieś nieprzewidziane czynniki, może dałoby radę przedłużyć do 16. Co do lampy mh, to jeśli się dobrze orientuję, ma ten sam gwint co hps i ten sam balast może ją obsłużyć, więc wystarczy, że ową kupię.
 
S

Seedmaniak

Guest
zdecydowanie MH ma te same wymagania co HPS , ja długo nie mogłem się przekonać do tych lamp czego żałuję bo dzięki temu nie trzeba łamać roślin
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół