nasiona marihuany

Biotabs zestaw - dawkowanie / sposób użycia

Wyszukiwarka Forumowa:

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
Latam sobie od jakiegoś czasu na zestawie od Biotabs (tabsy, mycotrex, startrex, orgatrex, bactrex)

1.
W instrukcji, z tego co zrozumiałem, każą mniej więcej na początku FLO dać miksturę 500ml z bactrexu i orgatrexu, bez względu na pojemność donicy.
Ja np. na donice 11-12l daje takiej miksturki 1,5l i jest cacy, ale za to jak na 20l donice dałem 2,5l-3l tego wywaru (już nie pamiętam teraz) to dziewczyny mocno dostały po piź**ie. Widać było, że przedobrzyłem na maxa z tym wywarem.
Jak wy się do tego stosujecie? Dajecie tak jak producent zaleca: 500ml i nieważne czy to donica 5, 10, czy 20l?

2.
Druga kwestia to ktoś mi kiedyś powiedział żeby nie dolewać już drugi raz orgatrexu i bactrexu. Producent mówi że można dać niedużą dawkę jakby było takie zapotrzebowanie. Jak przy indyjkach zawsze było elegancko, dziewczyny pod koniec jak już dojrzewały, zaczynały wysysać pokarm z liści. Tak przy amnesji już nie było tak kolorowo. Mała dużo za wcześnie zaczęła się pożerać. Motywując się radą "ktosia", nie chciałem już dawać orgatrexu i batrexu i ratowałem się Biobizzem, ze średnim skutkiem. Teraz wydaję mi się że przy dłuższym FLO jakie mają sativki można dać po 30-40 dniach FLO tej miksturki w dawce jaką poleca producent. Mam rację?

3.
Nie którzy też po czasie wpychają tabsy znowu. Nie wiem czy to na WEGu jeszcze czy już na początku FLO. Co w ogóle o tym sądzicie?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
1. 20ml orgatrexu które jest w instrukcji to bardzo dużo. Jak czułem że rośliny potrzebują więcej wody to dawałem bardziej rozcieńczony wywar tj 20ml nie na 0,5l a na 1l.

2. Drugi czy trzeci raz ? W instrukcji są 2 razy i tyle powinieneś dać. Pierwszy w momencie sadzenia (1g bactrexu na 1l wody + 5ml orgatrexu) i drugi po 4 tygodniach (1g bactrexu + 20ml orgatrexu 0,5l wody osobiście polecam dać 1l wody i nie zmieniać ilości supli)

3. Nie miałem takiej potrzeby, raczej zawsze wszystko zielone jak łąka do końca. Po za tym średnio wyobrażam sobie wciskanie tych tabletek po jakimś czasie, nie jestem tak drastyczny dla korzeni ;) Ale np [MENTION=73516]JOS[/MENTION] tak robi to nich on się wypowie.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Ja wciskam w docelowe doniczki 11L --> biotabsy , ale po jednej sztuce , wszystko zależy od obserwacji , i warunków uprawy.
Uważam że Biotabs ma za dużo N , wiec wg. mnie 1 szt jest ok i wole wspomóc popiołem i guano.

a co do bactetexu ostatnio dawałem takie proporcje

https://www.forum.haszysz.com/showt...GANICZNY-OGRÓDEK-JOSa-)&p=1724029#post1724029

"Na koniec podlane po 0,5L wody na doniczke z:
- Bacto SANNIE
- ORGATREX Biotabs
w proporcji 10gr + 60ml na 16L wody"

później podlewam tylko 2gr+20ml na 16L wody
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Od poltora roku uprawiam na zestawie Biotabs, tyle, ze dodatkowo dodawalem do gleby Silicium Flash tez tej firmy. Jak JOS zauwazylem, ze czasem jest za duzo Azotu, wiec ostatecznie wole dac mniej tabletek i reagowac pozniej.

Na flo w razie potrzeb lub w celu lepszego puchniecia dodawalem Biotabs Bio Pk 5/8, ktory moim zdaniem dobrze spelnial swoja role, tylko jak dla mnie azot w nim zawarty troche przeszkadza przy krocej kwitnacych indi. Obecnie mam herbatke od nich do testow, ktora ponoc jest lepsza od pk w plynie. Zobaczymy :)
 

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
[MENTION=64834]Śmieszek420[/MENTION]

Drugi czy trzeci raz ? W instrukcji są 2 razy i tyle powinieneś dać. Pierwszy w momencie sadzenia (1g bactrexu na 1l wody + 5ml orgatrexu) i drugi po 4 tygodniach (1g bactrexu + 20ml orgatrexu 0,5l wody osobiście polecam dać 1l wody i nie zmieniać ilości supli)

Chodzi mi o trzeci raz który producent mówi, że można opcjonalnie dać w razie potrzeby: 5ml orgatrex + 1g bactrex na 1L wody. Myślę że możnaby było się tym wspomóc w ok 40 dniu FLO przy dziewczynach które FLO mają 80+ dni. Amneszka ma jeszcze tydzień a może i trzy (zaobaczymy) przed sobą a liście zeżarte masakrycznie. Za to przy indyjkach zawsze do końca ładnie.

20ml orgatrexu które jest w instrukcji to bardzo dużo. Jak czułem że rośliny potrzebują więcej wody to dawałem bardziej rozcieńczony wywar tj 20ml nie na 0,5l a na 1l.

Na jakie donice? U mnie w tym czasie przy 11 i 12l donicach to dostawały 1,5l wody + 60ml orgatrexu + 3g bactrexu. Mówisz że 20ml orgatrexu + 1g bactrexu starczy? Już później niczym się nie wspomagasz i ogólnie to lecisz normalnie tylko na zestawie, niczym innym i jest wszystko git?

[MENTION=73516]JOS[/MENTION]

Ja wciskam w docelowe doniczki 11L --> biotabsy , ale po jednej sztuce , wszystko zależy od obserwacji , i warunków uprawy.
Uważam że Biotabs ma za dużo N , wiec wg. mnie 1 szt jest ok i wole wspomóc popiołem i guano.

[MENTION=84833]Chory Królik[/MENTION]

Jak JOS zauwazylem, ze czasem jest za duzo Azotu, wiec ostatecznie wole dac mniej tabletek i reagowac pozniej.

Ja zawsze daje dwie table jak przesadzam do docelowych 11-12l w 7-9 dniu i z tego co zaobserwowałem to jest dużo azotu ale nie za dużo. Kiedys jak dałem od razu 1 dniowe sadzonki w plugsach do docelowych donic to było za dużo N, było to widać, ale jakoś dziewczyny nie odczuły chyba mocno tego.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na jakie donice? U mnie w tym czasie przy 11 i 12l donicach to dostawały 1,5l wody + 60ml orgatrexu + 3g bactrexu.

Bez sensu, marnowanie bacterxu bo to w większości żywe organizmy które się mnożą, dawanie więcej niż 1g jak podejrzewam powoduje szybsze przerobienie tabletek i reszty żarcia w glebie przez co szybko Ci się głodzą krzaki. Natomiast 60ml orgatrexu na roślinę to totalnie kosmiczna dawka, nie dziwię się żen w rezultacie jak to napisałeś rośliny dostały "mocno po piź**ie).

Jedyne produkty gdzie w zależności od wielkości donic zmieniasz proporcje to startrex i tabletki, natomiast ilość mycotrexu, bactrexu i orgatrexu zawsze zostaje taka sama i tego się trzymaj.

Amnesi-K po około 11 tygodniach flo, dalej praktycznie cała zielona z dołu pożółkły jej może ze 4 liście, wszystko robione jak w instrukcji (na kwitnieniu dostała dodatkowo bio pk kilka razy)

IMG_58685B15D.JPG
 

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
No przyznam że okaz zdrowia :)
Po piź**ie to dostały inne, te co siedziały w 20l donicach i dostały 120ml orgatrexu + 6g bactrexu na 3l wody :D
20l donice miałem jednorazowo tylko. Tak to zawsze w 11 lub 12l i dostawały 60ml + 3g na 1,5l i było elegancko do czasu kiedy wjechało coś co ma dłuższe FLO.
W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za odpowiedzi i następnym razem lecę dawkami tak jak jest w ulotce :)
 

potoczny

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
28
Buchów
0
Jak dam tabletki w 7 dniu wegetacji do donic docelowych to zdążą rozpuścić sie do zbiorów (ok. 8 tydzień kwitnienia) ?

Na donice 11L dałbym 2 tabletki, podzielić je na pół i w każdym rogu donicy dać po połówce czy, w dwóch miejscach po całej?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Próbowałem i łamać na pół i nie, i chyba lepiej zostawić je w całości.
 
S

Seedmaniak

Guest
Skończyłem teraz 1 grow na Biotabs plus biobizz light mix i polecam każdemu, zero deficytu, liście zielone przez caly czas uprawy , ściąłem dzisiaj 1 Auto Blue Ace CBD która nie straciła poza moja ingerencją przez cały żywot 1 liścia.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Skończyłem teraz 1 grow na Biotabs plus biobizz light mix i polecam każdemu, zero deficytu, liście zielone przez caly czas uprawy , ściąłem dzisiaj 1 Auto Blue Ace CBD która nie straciła poza moja ingerencją przez cały żywot 1 liścia.

fote wrzuć
 

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
Skończyłem teraz 1 grow na Biotabs plus biobizz light mix i polecam każdemu, zero deficytu, liście zielone przez caly czas uprawy , ściąłem dzisiaj 1 Auto Blue Ace CBD która nie straciła poza moja ingerencją przez cały żywot 1 liścia.
i co zero specyfików spoza zestawu od biotabs i dawki tak jak napisane w ulotce? jakie donice? szczerzę trochę się martwię bo widziałem wiele tematów gdzie ludzie albo dyskutują czym dokarmiać lub dokarmiają.... i w sumie ważne też jakie światło bo ja jadę na COBach gdzie podobno wysysają pokarm bardziej od HPS czy mono LED
 
S

Seedmaniak

Guest
i co zero specyfików spoza zestawu od biotabs i dawki tak jak napisane w ulotce? jakie donice? szczerzę trochę się martwię bo widziałem wiele tematów gdzie ludzie albo dyskutują czym dokarmiać lub dokarmiają.... i w sumie ważne też jakie światło bo ja jadę na COBach gdzie podobno wysysają pokarm bardziej od HPS czy mono LED

zero specyfików poza zestawem, dawki zgodne z ulotką, donice 10 L. swiatło HPS 250 W
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Nigdy nie robiłem organiki i tak sie zastanawiam na tym bio tabsem tylko ja mam 8 donic easy2grow i czytam teraz, ze trzeba dac dwie tabletki na donice a w zestawie jest dziesięć tabsow. To w takim razie jeden zestaw mi nie straczy czy da się wszystko kupić osobno?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół