nasiona marihuany

Rekonstrukcja PC Boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Cześć,

Zbudowałem PC boxa, jestem po pierwszym grow z którego nie jestem do końca zadowolony. Box ma wymiary mniej więcej d43cm x s21cm x h52cm. Na początku pokażę jak box wygląda:




Na ostatnim zdjęciu widać panel LED 35W z dwiema diodami Cree. Z nim mam największy problem. Siła lampy, potrafiła mi wysuszyć całe szczyty gdy tylko się do niej zbliżyły. Topy przez to nie spuchły, gdy zaczynały schnąć to stawały w miejscu a pojawiały się nowe odrosty w niższych partiach roślinki. Następnym razem wezmę się za niższą odmianę ale i tak może podejść do lampy. Jak ograniczyć to zjawisko? Jakieś szkło, osłona, siatka?

Pokażę teraz jak wygląda box z doniczką:


2 Pytania w związku z nią:
- LST ciężko było wykonać z roslinką w boxie. Czy ma ktoś pomysł jak usprawnić doniczkę żeby było ono łatwiejsze? Póki co miałem drucik opleciony wokół brzegów i od niego szły sznurki kontrolujące roślinę.
- Czy wielkość doniczki nie jest za duża? Może wsypać mniej ziemi albo zmienić ją na mniejszą aby roślina nie wyrosła tak wysoko? Doniczka była wypełniona ziemią do prawie pełnej wysokości. Sama doniczka ma wymiary 37x15x25.

Sam wymyśliłem póki co dwa ulepszenia:
- nowy wiatrak mieszający - mocniejszy. A najlepiej zamontować dwa wiatraczki, którym będę mógł kontrolować prędkość obrotów.
- osłonić wiatraki pończochą aby nie wciągały liści

Jeśli macie jeszcze inne rady jak ulepszyć boxa byłoby spoko <coolpalacz>

Pochwalę się tym jak wykombinowałem filtr węglowy. Jeśli taśma wokół jest szczelnie owinięta to działa. Na dole i po bokach jakieś 15 cm od dołu jest przyklejona mata węglowa z okapu. Filtr jest wypełniony węglem aktywnym mniej więcej do połowy:
 
J

Jake Sully

Guest
Wiatrak mieszający zrób z niego wlot i przymocuj na zewnątrz obudowy wewnątrz nie potrzebnie zajmuje ci tylko miejsce w boxie które jest bardzo cenne!! a mieszaka na takiej powierzchni uwierz nie potrzebujesz

Co do doniczki jest ok rozgrzewasz srubokret i robisz w niej dziury przy samej gorze na calej dlugosci. Gdy roślina rośnie przez te dziury przeprowadzasz drucik i za ich pomoca robisz LST proste :)

filt weglowy zrobiles chwali sie ja osobiscie uzywam tylko smell away ktory lezy sobie metr od boxa i w zupelnosci mi to wystarczylo aczkolwiek moja odmiana bardzo intensywnie to nie pachniala :)

Jakie warunki miales podczas uprawy wilgotnosc i temperatura moze ta lampa za bardzo grzeje ja uzywam 3 zarowek led okolo 10zl kazda co dalo mi prawie 4000lumenow a szczyt przypalil mi sie tylko jeden i to przed sama scinka gdy juz dotykal poprostu zarowki wczesniej dzialalo to idealnie dodam ze z 1 rosliny z pc wyciagnalem ponad 60 suchego

Jesli boxa zamykasz na stale i trzymasz go w pokoju to mozesz miec problem z temperatura i wilgotnoscia jesli box schowany jest w szafie czy gdziekolwiek indziej to nie zamykaj go calkowicie zostaw maly lufcik i w tej szafie czy co to tam masz daj pare pojemniczkow z woda zwiekszy ci to wilgotnosc ! jesli masz jakies pytania chcesz jakis rad to pisz na prv :)

powodzenia w kolejnej uprawie!
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Wiatrak mieszający zrób z niego wlot i przymocuj na zewnątrz obudowy wewnątrz nie potrzebnie zajmuje ci tylko miejsce w boxie które jest bardzo cenne!! a mieszaka na takiej powierzchni uwierz nie potrzebujesz

To byłoby dobre rozwiązanie rzeczywiście. Tylko mam dylemat. Standardowo z przodu boxa (czyli tam gdzie umieściłbym wiatrak wlotowy) jest przyklejony przód od obudowy. Dzięki temu jeśli ktoś z daleka zerknie na przód obudowy nie ma szans żeby się zorientował co tam jest. Wiatrak nie zmieści się niestety w przodzie obudowy. Hmm chyba, że bym jakoś ponacinał plastik przodu obudowy.. Zobaczę, dzięki za radę :D <joint>

Jakie warunki miales podczas uprawy wilgotnosc i temperatura moze ta lampa za bardzo grzeje ja uzywam 3 zarowek led okolo 10zl kazda co dalo mi prawie 4000lumenow a szczyt przypalil mi sie tylko jeden i to przed sama scinka gdy juz dotykal poprostu zarowki wczesniej dzialalo to idealnie dodam ze z 1 rosliny z pc wyciagnalem ponad 60 suchego

Jesli boxa zamykasz na stale i trzymasz go w pokoju to mozesz miec problem z temperatura i wilgotnoscia jesli box schowany jest w szafie czy gdziekolwiek indziej to nie zamykaj go calkowicie zostaw maly lufcik i w tej szafie czy co to tam masz daj pare pojemniczkow z woda zwiekszy ci to wilgotnosc ! jesli masz jakies pytania chcesz jakis rad to pisz na prv

Jeśli w pomieszczeniu miałem dobre warunki tj. od 20 do 25 stopni to z temperaturą i z wilgotnością w boxie dawałem sobie radę. Regulowałem ją wiatrakami i właśnie pojemniczkami z wodą. Box stał w kącie ale nie był niczym zabudowany więc miał czym oddychać. Problem pojawił się gdy w mieszkaniu miałem po 30 a nawet 35 stopni xD Wtedy miałem takie same warunki w boxie i nie bardzo było co z tym zrobić. Na szczęście już tam nie mieszkam i nie będę dochodził do takich temperatur.

Lampa grzeje. Jeśli szczyt był jakieś 5 - 8 cm od którejś z diod to wiedziałem, że może zacząć schnąć. A skurczybyki strasznie garnęły do światła musiałem je odganiać sznurkiem :D
I właśnie się zastanawiam co zrobić żeby te szczyty aż tak się nie zbliżały do diod wtedy reszta pójdzie dobrze, tak myślę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół