nasiona marihuany

RQS+Humboldt (SourDiesel/OgKush/Chemdawg)+ 400W HPS 1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

norwoks6

Member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Hej,

od ok 2 tygodni prowadzę następujący projekt:

1mx1mx2m Probox
400W HPS Elektrox SuperBloom
3x wentylator, w tym jeden wyciąg (wyciąg tt125 vent)
Nawilżacz powietrza
4x donica 11l
Plagron Grow, Plagron Bloom
AgroBio Root Stimulator

Zdjęcia dodam później jeśli łaska. Aktualnie kołatają mi się w głowie następujące myśli:

Nasionka kiełkują min. po 4 dniach (24h w wodzie, potem wata). Część nie kiełkuje wcale - świadczy to o jakości nasion? Woda miała ph ~6.3. Teraz już niższe ok. 5.8

Przy pierwszym kiełkowaniu (ok 14.08, piszę z głowy, jak dorwę notatnik potwierdzę) z 4 kiełków wyrosły dwie sadzonki.

Chcę wyposażyć box w 4 rośliny. Jako, że dwie sadzonki są, muszę dosadzić kolejne dwie.
W dwóch pustych donicach wylądowały dwa kiełki, które leżały w wacie przez trzy dni mojej niebytności w mieszkaniu. Po powrocie kiełki miały ok 3-4cm długości, wata była sucha. Niezwłocznie wsadziłem oba kiełki do ziemi i podlałem (w zeszłą niedzielę). Podczas wyciągania drugiego kiełka, wyciągnąłem trochę "łodygi" z nasiona, jako że korzeń wszedł w watę i się zaczepił - czy oznacza to, że nasiono padnie?

Mamy środę, dwa zasadzone kiełki jeszcze nie wyszły z ziemi. Rozkopałem wczoraj trochę donicę.

1en kiełek ma zieloną łodygę i chyba potrzebuje po prostu czasu do wyjścia.
2gi kiełek ma białą główkę (skorupka nasiona) i biały korzeń (niestety odsłoniłem go podczas rozkopu, ale jest znowu przysypany). Kiełek nie jest jędrny, a raczej sflaczały, cały biały i "głowa" nasiona bardziej leży niż dąży do wyjścia z ziemi. Czy mam się przejmować i kiełkować nowe, czy uważacie, ze to nasiono ma jeszcze szansę?

Ostatnie pytanie: czy stymulator korzeni ww. marki mogę stosować w małych ilościach do "namaczania" nasion/kiełków?


pozdro 600. Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić foto.

Siema,

dodaję zdjęcia. Dla ułatwienia sprawy wywaliłem felerne nasionka (poszło ich już 5). Sprawdzajcie na bieżąco i krzyczcie na mnie jak coś źle robie.

Nasionka poszły do wody dziś o 18.

displayimage.php
[/url][/IMG]


displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

danielbolek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2018
Postów
142
Buchów
0
witam. mowisz 5 felernych nasion?? moze cos zle robisz.
pisze tak bo sam ostatnio zmarnowalem kilka i jak sobie prypomnialem lekture kielkowaniu to sie okazalo ze troche zle robilem.
zycze powodzenia i oby do konica ema
 
S

ShelbyGT

Guest
Jak kiełek jest 'sflaczały' to znaczy że wysechł i chu*a z niego będzie.
Ogólnie to sobie domów kilka nasion jak nie masz i dosadź jeszcze żeby było co najmniej 9 plantów, inaczej to marnotrawienie miejsca w 1m namiocie. No chyba że chcesz dłuuugi weg robić ale nie sądzę jak docelowe masz 11l.

Im szybciej tym lepiej, będą mniejsze różnice we wzroście.
 

norwoks6

Member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Hej,

wczoraj wrzuciłem 5 nasion: 2x Humboldt ChemDawg regular, 3x Og Kush feminized of RQS

Wszystkie w kubkach z wodą destylowaną leżały przez noc. Wszystkie miały pre-crushin, wszystkie zatonęły po 2h w wodzie.

Dzisiaj rano poszły na wate (na kilku są kiełki). Czekam az kiełki będą miały ok. 1,5cm, wrzucę wtedy w kostki kokosowe. Jak z nich wyrosną listki to wrzucę w donice docelowe wypełnione LghtMix Plagron.

Uważasz, że można dać trochę AgroBio Root Stimulator na waciki/kostki?

pozdro 600
 
S

Seedmaniak

Guest
Ja nie wiem skąd u Was ta moda na wacik?? Ja od zawsze trzymam w wodzie aż roślinka ma kilka centymetrów i kiełkowalność mam na poziomie 99%.

 

norwoks6

Member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Siema,

maly update. Po 12h w destylowanej dziewczyny poszły na watę (3 og kush, 2 Chemdawg).

Wszystkie OG kush wyszły, Chemdawg jedna nasiono bardzo wolno kiełkuje (pewnie zgnije) - Nie polecam Humboldt Seeds (chyba dostałem felerne).


Tak czy siak, ponizej zdjęcia wczoraj wsadzonych do gleby, dzisiaj wykiełkowanych roślinek. Jedna z nich (ta w okrągłej donicy) kiełkowała z tabletki kokosowej, dzisiaj zakopałem ją w donicy. Roślin w donicach nie podlewałem od tygodnia ponad. Czy podlać je? Ziemia wydaje się wilgotna i IMHO wystarczy spryskiwanie raz/2 razy dziennie.












pozdro 600.

Zapomniałem:

W donicach prostopadłościennych jest Plagron Light MIX + Keramzyt na spodzie i na górze do przykrycia
W donicy walcowatej jest: Randomowa ziemia z pobliskiego sklepu a'la OBI (ph 5-7) + perlit po środku wymieszany (3 garście) + keramzyt na spodzie (2 garście) + wymieszany w ziemi (1 garść) + posypany z wierzchu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

norwoks6

Member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Dziś nie wytrzymałem i podlałem 4 donice ok 1,2l wody :)

Podlewać w takim tempie czy rzadziej? Oprócz tego zraszam roślinki przed i po powrocie z pracy, czasem 4 razy dziennie.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Podlewasz wtedy, kiedy donice są już lekkie. Zraszanie jest zbędne i bez sensu.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.
Z dużo kombinujesz i nie masz cierpliwości do roslin
Poczytaj w wolnych chwilach haszypedie, kuknij w relacje ludzi co nie robią tego pierwszy raz i wszystko bedzie prostrze
 

norwoks6

Member
Rejestracja
Sie 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Hej,

Cierpliwości u mnie mało fakt. Podlewam na oko i na palca w ziemi. donice są duże wiec retencje mają sporą. Po liściach nie widać żeby miały za dużo lub za mało wody. Zakładam ze robie to dobrze. Każda relacja różni się nieco od siebie. Ja mam problemy z suchością i temperaturą, tak wiec zraszam 2-3razy dziennie i raz w tygodniu podlewam ok 250ml na roślinę

Myśl na dziś:

czy nie kupić panelu led, np. od ledam.pl (typ ogłaszał się na forum na początku roku) - macie jakieś opinie? Myślę o wykorzystaniu led na rośnięcie, do floweringu jak widzicie mam 400w HPS...


Wolałbym uniknąć kupna "markowego" za 3k PLN. Żeby zrobic samemu musiałbym nakupować sprzętu do zmontowania samego led, wiec mija się z celem.

Podlewasz wtedy, kiedy donice są już lekkie. Zraszanie jest zbędne i bez sensu.

400w hps, 2 wentylatory wpychające, jeden wyciąg w filtrze węglowym i pasywny otwór = 31C i 31% RH...czekam na nowy nawilżacz powietrza...:(
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
S

Seedmaniak

Guest
Kiedyś naszedl mnie podobny pomysl -zakup lampy Led, wszak wszyscy mają, trafilem na Spectrolight z możliwościa testowania przez 30 dni , oddałem i więcej tej technologii znać nie chcę ... więc pomyśl o takim rozwiązaniu z możliwością zwrotu
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Do Autora relacji :
Żeby zastąpić hps 400w styka led 250-300w na dobrych diodach np cree cxb3590 .
Koszt zrobienia takiego światła to około 1000zł wiec warto iść w te stronę niż kupować gotowce .
Dużo wątków jest w dziale warsztat , tez służę pomocą gdybys miał jakieś pytania odnośnie budowy .
Sam teraz używam 150w na cree DIY i jestem zadowolony .

Ps, można dodawać na forum fotki z poziomu komórki ?
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
[MENTION=89445]Seedmaniak[/MENTION] powiedz coś więcej - dlaczego więcej nie chcesz znać tej technologii? Przetestowałeś przez 30 dni czyli co? Zrobiłeś wega na tym panelu?
 
S

Seedmaniak

Guest
[MENTION=89445]Seedmaniak[/MENTION] powiedz coś więcej - dlaczego więcej nie chcesz znać tej technologii? Przetestowałeś przez 30 dni czyli co? Zrobiłeś wega na tym panelu?

tak zrobiłem wega, a jednocześnie mialem porównanie, jak to wyglądało pod HPS i jak rośliny zareagowały jak wymieniłem im światło, śledząc forum też widzę że ładne,
duże topy najczęściej wychodzą pod lampami HPS .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół