nasiona marihuany

Hps 150 czy panel led 200w

Wyszukiwarka Forumowa:

majczak27

Active member
Rejestracja
Mar 6, 2015
Postów
41
Buchów
0
Tak jak w temacie co polecacie bardziej ? Hps 150 czy panel led 200w. Dodam że box 60x60x120 chciałbym tam trzymać 4 AF.
 
Ostatnia edycja:

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Za mało informacji od Ciebie żeby można było coś doradzić. Oba rodzaje oświetlenia dają podobny efekt- rosną rośliny. Wykorzystanie potencjału oświetlenia to już inna sprawa.
Z własnego doświadczenia to mogę powiedzieć że bym wstawił tam jednego COB clu058 i kilka czerwonych led i po problemie.
Hps to jest tańsze rozwiązanie ale potrzeba więcej chłodzenia
Led wychodzi podobnie jeśli sam zbudujesz i nie ma takiej temperatury ale trzeba trochę umiejętności i chęci. Kupne led dobrej jakości jest drogim rozwiazaniem.
Pod jedną i drugą lampą można osiągnąć taki sam plon a jest do tego bardzo wiele czynników innych niż samo swiatlo.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
a ja Ci z doświadczenia powiem, że ten box jest za niski, żeby wkładać tam clu058
 

majczak27

Active member
Rejestracja
Mar 6, 2015
Postów
41
Buchów
0
A jeśli chodzi o hps 150w to z tego co widzę jest kilka nazw żarówek. Jaka wybrać żeby była najlepsza na veg i flo ? Bo szczerze mówiąc to średnio się na tym znam
 

virtual21

Member
Rejestracja
Mar 15, 2018
Postów
10
Buchów
0
krew mnie zalewa jak widzę led 200W.. ja mam panienkę pod 60W led (realnego zużycia) i idzie jak szalona.
Powiedz kolego jakie jest realne zużycie. Jeśli Twój panel led ma zużywać wiecej prądu niż HPS to wgl odpuść ten pomysł. Sprawdz sobie haszyszpedie w temacie budowy paneli. Tam panel dla jednej rośliny zyżywa <40W wiec zastanów się czy potrzebujesz aż 200W. Jeśli upierasz sie na HPS to na wzrost lepiej ogarnać MH albo jechać całą uprawę pod HPS (jest też opcja doświetlenia we wczesnej fazie jakimiś niebieskimi ledami).
 
D

DarkMessiah

Guest
Przyjmuje się ze na każde 0.1m2 dajemy 30-35 watt Led Cob. Wiec na namiot 60x60 90watt będzie Ok. Możesz zaokrąglić i dać 100w.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Dobrze prawi @DarkMessiah kiedyś też tak liczyłem. Spróbuj może na żarówko ledach na początek. daj ich 100w i zostaw jakieś sloty żeby wkręcić do 120w na dopałkę, jak uważasz że za mało
Sądzę że przy takiej wysokości boxa to oświetlenie będzie dobrze penetrować dolne partię rośliny więc coba bym tu nie pchał ( wiem że sam mam ale przesadziłem trochę z ilością światła bo mogę odpalić 188w na 0,18 ) choć i tak trochę grzeją.
Wydasz na to jakieś 60-70 zł. i obczaisz uprawę na ledach mniej więcej. Jak masz boxa w ciepłym otoczeniu to nie bawił bym się w hps, no chyba że jakiś cooltube czy takie konstrukcje jakie wyprawia @matsuda.
No chyba że szastasz kapustą to rób połowę panelu za 500zł co jest na forum.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
bierze tez pod uwagę, że teraz idzie zima, hps bardziej Ci ogrzeje boxa niż led, bedziesz miał stać boxa w chłodnym miejscu to bedziesz musoał go dogrzewać przy ledzie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół