nasiona marihuany

Gdzie suszyć?

Wyszukiwarka Forumowa:

alcmdzsweg

Member
Rejestracja
Maj 11, 2018
Postów
24
Buchów
0
Hej,
mam problem. Wszędzie jest napisane, że suszyć trzeba w 21 stopniach i 50% wilgotności. Nie mam takich warunków. I teraz tak. W piwnicy mam 23 stopnie ale 70% wilgotności, a na strychu 45-50 wylgotności ale 28 stopni.
Które warunki są lepsze do suszenia?
Pozdro
:bongo4:
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Ja susze na strychu . Zajmuje mi to około 4 dni . Ale to zależy jaka temp na zewnątrz
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Sam susze w identycznych warunkach jakie masz na strychu i wszystko jest ok. Musisz tylko czesto sprawdzac, bo przesuszyc jest bardzo latwo.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
U mnie trwa to 2 lub 3 dni, z wierzchu jest mega suche, ale w srodku zostaje wystarczajaco wilgoci, ktora podczas wsadzenia do sloikow czyli curringu ladnie wychodzi na zewnatrz. Sloiki otwieram 2 razy dziennie na jakas godzine mieszajac calosc. Po tygodniu zamykam na dluzej i jest bardzo dobrze. Material po dokladnym trymowaniu uciety na pojedyncze lodygi czyli kazdy odrost osobno. Trzeba pamietac, ze przy takiej temp material suszy sie bardzo szybko z zewnatrz, ale w srodku pozostaje wilgoc. Musisz znalezc swoj zloty srodek.
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Wiadomo też że im Maria suszy się dłużej, tym lepiej. Suszyłem w tym roku automaty w pomieszczeniu które miało 21 stopni i 80% wilgotności. jeden dzień zanim je tam zaniosłem leżały w "warunkach pokojowych 22-26 stopni 40 % wilgotności) Temacik po tygodniu nadal wydawał się wilgotny, jednak jedną noc po przeleżeniu w domu stał się idealny do pakowania w słoje. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu gdy musiałem suszyć w deszczową jesień na nieszczelnej działce. Po 10 dniach dalej wilgotne a w noc na chacie i Błeno madonna. Zaden pleśniak nie wjechal jednak doglądałem ich codziennie. <peace>
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
a to ciekawe...

"Bardzo ważne jest, aby nie suszyć konopi w zbyt szybkim tempie, gdyż podczas tego procesu nie tylko wilgoć, ale także chlorofil i inne pigmenty odparowują z rośliny. Jeśli proces będzie zbyt krótki to substancje te pozostaną w produkcie końcowym. Konopie zawierające dużą ilość chlorofilu mają gorzki, „roślinny” smak i zapach."

Ciekawość zaspokojona...
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
@Wiadmowe Ruchy ja wiem, że nie można suszyć w szybkim tempie. Ale można też suszyć powoli a przesuszyć na wiór i to też nie jest dobre. I o to mi chodziło, także nie ucz księdza dzieci molestować <lol>
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ideał to pod 2 tygodnie suszenia, ale osobiście jeszcze mi się nie udało tak długie suszenie. Trudno zapewnić w domowych warunkach na tyle odpowiednie warunki żeby nie przesuszyć przez tyle czasu...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół