nasiona marihuany

Lufka/fifka

Wyszukiwarka Forumowa:
J

Julia 21

Guest
Dziwne, że jeszcze nie ma takiego tematu. u mnie wszyscy palą ze szklanych lufek, dostępnych w kioskach, sporadycznie kręcą blanty pół na pół z tytoniem, nie lubię tego. Po kilku nabiciach lufkę można opalić i jest gratisowe kilka maszków. Jak dla mnie to najbardziej ekonomiczny sposób palenia. Czasami gdy nie mam szklanej lufki, to kręcę sobie rurkę z folii aluminiowej - nawijam kilka zwojów złotka z czekolady na długopis i taką prowizoryczną fifkę też można nabić ziółkiem.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
z kolei u mnie wszyscy kręcą i palą lolki, zdecydowanie bardziej towarzyski i przyjemny sposób spożywania konopi. Lufy to się paliło na początku przygody z ziółkiem ale kiedy to było :rolleyes:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Tak jest. Poza ekonomią dochodzą jeszcze kwestie np. zdrowia. Aluminium nie ma na nie dobrego wpływu. Opalanie lufki też raczej niepraktykowane bo niezbyt smaczne - to druga kwestia.
Na pewno pierwszy buch z czystej lufki pozwala nieźle zapoznać się ze smakiem tematu jak dla mnie. Ale żeby palić namiętnie z niej to nie :)
 
J

Julia 21

Guest
W filmach o paleniu też lufek nie widać. Z tym zdrowiem, to się domyślam, że z lufy nie za bardzo. Obecnie planuję kupić VapCap M, opinie ma dobre, z tego co widzę. A w ogóle to nasze hobby jest bardzo kosztowne :p
 
L

Lord of Old School

Guest
W filmach o paleniu też lufek nie widać. Z tym zdrowiem, to się domyślam, że z lufy nie za bardzo. Obecnie planuję kupić VapCap M, opinie ma dobre, z tego co widzę. A w ogóle to nasze hobby jest bardzo kosztowne :p

zgadzam sie z tobą @Jula 21 ,jeszcze tą lufke wsadzic w dziurke od korka od butelki dobrze zamontowac nabic ziolka z dolu butelki sciac powierzchnie ,nalac wody o wiadra wsadzic butle odplac lufe jednoczesnie butelką robic okrezne ruchy o gury i,odkrecic korek i namietnie wsysnac caly dym do pluc na jednego macha.
pozdrawiam Julia;)
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
U mnie fifka zawsze jest , ostatnio leczę bongo ale fifeczka jak najbardziej tym bardziej że fajek nie palę to i jointy jak już są to w gościach , wychowałem.sie na lufie to i z sentymentu lubię pierdyknac sobie :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Palenie z lufki w tych czasach to raczej domena ludzi w wieku 30-40lat którzy tak już się nauczyli za młodu i dla nich to normalny sposób konsumpcji zioła. Młodsi raczej wolą jointy czy wynalazki typu wiadro/bongo...
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Palenie z lufki w tych czasach to raczej domena ludzi w wieku 30-40lat którzy tak już się nauczyli za młodu i dla nich to normalny sposób konsumpcji zioła. Młodsi raczej wolą jointy czy wynalazki typu wiadro/bongo...

No czyli łapie się w przedziale :D awiadra to fakt tańcowały 15 lat temu , z bonga palę jak mam nadstan ziółka a lufke odpalam jak cza się liczyć z ilością :D
 
J

Julia 21

Guest
U mnie zawsze "cza się liczyć z ilością", a lufka ma jeszcze taką zaletę, że łatwo ją schować (zwłaszcza dziewczynie, którą niewielu odważy się dokładnie przeszukać :) i jest tania jak woda w rzece :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Palenie z lufki w tych czasach to raczej domena ludzi w wieku 30-40lat którzy tak już się nauczyli za młodu i dla nich to normalny sposób konsumpcji zioła. Młodsi raczej wolą jointy czy wynalazki typu wiadro/bongo...

Wiadro wjeżdża gdy lufa już nie klepie tak jak powinna. :p
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ja tez lubie wszelkiego rodzaju fifeczki , jointa nie odmowie a czasami wiadrem sie sponiewieram czy przekasze jakis wyrob :smokee:
A jak na spokojnie to vapo. Ogolnie kazda postac spozywania mj jest fajna <lol>
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
U mnie lufki to tez pierwsze eksperymenty z mj. Teraz to juz tylko klasyczny joint. W europie utarlo sie ze trzeba mieszac z tytoniem, w us tego praktycznie nie robia. Ja osobiscie dodaje, ale doslownie szczypte tytoniu i tyle wystarczy. Z papierosa to moze 1/5 dlugosci. Paradoksalnie taka mala ilosc tytoniu nawet lagodzi smak jointa, i kompletnie nie wplywa na jego smak. Ale kwestia gustu, znam typkow ktorzy sypia 50/50 bo musza sie „napalic” i nie beda palili „babskich” jointow. Znam nawet takich co do lufki musza tyton domieszac :pl: Mi osobiscie na widok takiego jeszcze z obslinionym gwizdkiem grubosci palca chce sie tyko rzygac. Najmniej szkodliwy to vaporizer, a czy joint czy lufka to to samo. No chyba ze lubisz spalic te pol papierosa bez filtra w joincie, to wiadomo...
 
J

Julia 21

Guest
Z bonga jeszcze nie paliłam i tylko raz widziałam na żywo. Wiadro uchodzi za exclusiv na specjalne okazje, np. gdy ktoś ma urodziny, kupuje 5 gram i zaprasza kilku znajomych, wtedy uwalają się wiadrem tak że nie mogą chodzić. A o czymś takim jak waporyzator to chyba nikt nie słyszał. Ja znam to tylko z tego forum i na początku myślałam, ze to jest to samo co elektroniczny papieros :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół