nasiona marihuany

[2.88m2] [720 ~ 900W FLO] [LED-3590] [ORGANIKA] [FEM] - No Rest For the Wicked

Wyszukiwarka Forumowa:

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Siema, Witam i pozdrawiam ,
pierwszy raz grow na forumowej relce i w ogóle na forum , aczkolwiek plony już wcześniej były większe bądź mniejsze.

Po kolei setup :

1. Odmiany
(10 nasion razem , docelowo 8 sztuk może 9 nie więcej) :
Karmarado - Karma Genetics - 2 szt
Diesel - Dinafem
Headstash - Karma Genetics
Original Juan Herrer - Delicious Seeds
White Siberian - Dinafem
White Chocolope - Duke Seeds Bank
Blue Widow - Dinafem
Sour Banana - Duke Seeds Bank
Orange Sorbet - Karma Genetics
Nasiona zakupiłem za uprzejmością gnomesgarden.ie
za co bardzo dziękuję.
2. Box i oświetlenie - boxy są dwa :
Wegownik: Green-Qube 200W na 4 kobach = 1m2
Flo box: Green-Qube (120x240x220) 720 ~ 900W na 18 kobach = 2.88m2
We flo boksie są dwa panele: jeden 12 diód (na radiatorach chłodzonych wentylatorkami PC )
drugi z 6 diód , oba panele własnej produkcji , gdzie dodatkowo jest
suplementacja światłem z diód Cree foto-red po 4 sztuki na diodę.
( bedzie zdjęcie a jak )​
3. Medium : BB light mix + full mix + ziemka z poprzedniego rzutu ( do tego dodatki , o nich niżej...)
4. Nawozy : BioTabs full set, BAC: Grow , Organic Bloom , PK booster , final solution
bloom stimulator , component grow . Dolomite lime , Epsom sól , calcified seaweed ,
Boom boom spray , asashi SL , melasa ,no i guano kalong do medium i to by chyba było na tyle​
5.Wentylacja: wyciąg z wegownika to 14cm PC fan PWM regulowany woltażem ze zwykłego zasilacza sieciowego.
12V coś ponad 100cfm , flexi rurą rhino do Flo boxa , który jest obsługiwany przez RVK 425m3
ze 40cm wys Rhino filtrem wyciszany rurą PhonicTrap (polecam jest mega cicha) - prosto w komin.
Jest też wpych , (wyciszany również z ww rurą i boxem z płyt OSB i MDF własnej produkcji) ,
TT 280m3 o ile pamiętam. Od niego zrobię dopiero Air Socka, do równomiernej dystrybucji powietrza.
W zapasie jest jeszcze drugi minimalnie mocniejszy RVK 450m3.
są też mieszaki różne - 2szt Honeywell box quietset oscylujące , 1 RAM box fan i 2 duuże jakieś
zwyklaki na wysokiej nodze - też ładnie dmuchają.​
6. Trening pójdzie LST i Main-Lining , okaże sie w zależności od budowy roślin.
7. Podlewanie: może blumaty , może ręcznie , jeszcze nie wiem , baniak 60L - Hailea V60 robi mega sztorm w środku.
8. Warunki: utrzymują sie dość dobre , bez żadnych dodatkowych " udziwnień " typu osuszacz czy nawilżacz ,
które są na boku w pogotowiu ale wole ich nie używać.

A więc , wczoraj wieczorem nasiona poszły do wody na 3 godziny , z minimalnym dodatkiem bactrexu ,
po czym trafiły do mokrych ręczników papierowych i to razem trzymam w okolicach zbiornika z ciepłą wodą użytkową
gdzie temperatura oscyluje w okolicach 24 - 28 stopni . Jutro do nich kukne z rana,
natomiast jeszcze dziś postaram sie machnąć foty całości i z kiełkowania.
Narazie tyle , więc zasiadajcie i oglądajcie ,
Pozdro!
 

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
415
Buchów
171
Pierwszy :jaraczz:
Zasiadam i czekam na foto... Fajny setup koniecznie wrzuć foty panelu i podaj więcej info <lol>
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,041
Odznaki
4
Ładnie opisane! Życzę powodzenia i też będę zaglądał! Miałeś już w przeszłości coś z Karma lub Duke? Jakieś wrażenia, fotki?

Gdybyś miał jakieś problemy z wrzuceniem fotek to daj znać.
 

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Karme i dinafem to tiaa lubie bardzo bo to gwarancja bardzo dobrej genetyki. Od nich boby zawsze są nabite i zapach również mega przynajmniej jak na moje umiejętości. Obecnie we flo-boksie , mam rega white OG , Fruitbowl, wcześniej był cytrynowo-ziemnisty Headbanger oraz Sour Power OG . Narazie niestety tylko tyle informacji , czasu brak , właśńie lukam jak sie tu foty wrzuca. Zrobiłem foty paneli ale narazie tak na przysłowiowego szybciora, a nie chce robić fot roślinom które aktualnie w nim sie znajdują , bo to nie do tego wątku.

---------- Post Zaktualizowany 19:00 ---------- Data pierwszego postu 18:18 ----------

zdjęcia na szybko, sorry za jakość ale czas mnie goni.
Jak widać flo box to jeszcze inny box , green-qube jest jeszcze w pudle.
Po ścince stawiam GQ raz raz .








 
S

Seedmaniak

Guest
Fajny setup, chętnie popatrzę jak się to będzie rozwijąć, bo sam startuje początkiem września w podobnym boxie też na Biotabs.
A jak duże planujesz doniczki?
 

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Fajny setup, chętnie popatrzę jak się to będzie rozwijąć, bo sam startuje początkiem września w podobnym boxie też na Biotabs.
A jak duże planujesz doniczki?

11, 12 litrowe , chociaż ostatnio mi w gratisie dali jakieś takie filcowe i to chyba z 16 - 18 litrów ma.
I chociaż fakt że to jednak jest ryzyko plechy , to jednak myśle że w tym flo-boksie , jedna max dwie
sztuki to powinno być ok. Apropo Biotabs... Jak to mówi mój ziom , samym bactrexem głodów sie nie nadrobi ,
trzeba jednak mieć coś mocniejszego he he .

---------- Post Zaktualizowany 12:42 ---------- Data pierwszego postu 08:24 ----------

Gdybyś miał jakieś problemy z wrzuceniem fotek to daj znać.


Ku mojemu zdziwieniu wrzucanie i edycja zdjęć działa tu całkiem przyzwoicie i podoba mnie sie.
W pierwszym poście zapomniałem jeszcze dodać że wpychem i wyciągiem ,
zarządza kontroler ecotechnics ( bez co2 )
No może nie wygląda to tak fajnie jak wyglądałyby dwie Heliospektry w cool tubie ,
no ale może może chociaż jedna wkrótce zagości.
A jak już zagości to zrobie side by side helio vs cob , i nawet już mam
na to przygotowane odpowiednią odmianke a jak.
No i kilka obiecanych wcześniej zdjęć :







2 panele czynią swoją powinność



zasilanie chłodzenia



No i strefa zasilania


 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,041
Odznaki
4
Mierzyłeś z ciekawości realny pobór mocy wszystkich zabawek swoich?
 

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Mierzyłeś z ciekawości realny pobór mocy wszystkich zabawek swoich?

Mierzyłem mierzyłem, moc ważna sprawa , szczególnie ostatnio przy wysokich temperaturach ( zewn i wewn ) to drzwi do pokoju muszą być otwarte przez ' dzień '. Mam jeszcze 3 panele fotovoltaiczne , które ładnie pomagają moim rachunkom za prąd w tą pogodę. Także sprawa rachunków, nie taka straszna. Moc max jaką mogę wykręcić z tych wszystkich meanwell'ów to 1100W a i tak w miarę zbliżania się ku końcowi obniżam moc do poziomu około 30~35W na diodę , gdzie przy prądzie 1.4A wydajność jest mega. Co z resztą widać po roślinach. W wegowniku moc ta sama praktycznie 200W. Na początku może minimalnie mniej ale też panel wisi koło metra ponad roślinami.
Pozdro.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Propsy dla Ciebie, widać zaangażowanie i dbałość o szczegóły.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Ładny panel, tez mam FR na podobnej mocy i metrażu
9szt to za mało roślin spokojnie wejdzie wiecej
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
siema zuchu, ładnie lecisz jak zawsze :) siadam i obserwuje rownież tutaj :)
patrze hehe na awatar i mowie skądś kojarze ten hasz hah, potem patrze na fotki z grow heh i mowie gdzies to widzialem haha
 

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Ładny panel, tez mam FR na podobnej mocy i metrażu
9szt to za mało roślin spokojnie wejdzie wiecej

No i to jest właśńie zaleta całego setupu , mało roślin , trening na dużą liczbe odrostów , teraz np mam takiego planta Jack od gnoma , to jak go roztrenowałęm to taka tarantula , 8 takich i jest w h*j ciasno he he, a waruneczki.... po podlaniu nie więcej jak 45% na późnym flo

kojarze ten hasz hah ...

he he siemka Stalinie , plastelina dobra jest co .. <peace> :spalony:

---------- Post Zaktualizowany 13:58 ---------- Data pierwszego postu 08:48 ----------

Wczoraj wieczorem zajrzałem na kiełki , wszystkie wyszły , chociaż z tego co już widze to white choco puścił tapsa
ale już widze że chyba nie przetrwa , bo tą samą długość ma od wczoraj , pozostałe git , w ziemi już sie pchają do góry.












 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Juz gdzies widzialem ten duzy panel heh...
 
Ostatnia edycja:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Nie za szeroki rozstaw tych cobów? Mam wrażenie ze 40% swiatla idzie w sciany boxa.
 

FireOGcxb

Member
Rejestracja
Sie 15, 2018
Postów
17
Buchów
0
Zgadza sie , wygląda na szeroko , troche sie rozpędziłem jak do robiłem , ale wiesz co... plantom pasi to i mi pasi he he
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół