nasiona marihuany

[0,36m2][Honey B][Tangerine Auto][CFL->LED 100W][Autopot Easy2Grow][Biotabs] Mikro zabawy

Wyszukiwarka Forumowa:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Raczej nie bardzo się nadaje, bo to nawoz bardziej ogólny - ma tyle samo azotu (N) co potasu (K). Polecam Ci wydać te 30 zł na PTA, bo to typowy nawóz czysto potasowy, możesz po rozpuszczeniu go w wodzie dodać jeszcze 1/3 dawki tego nawozu ze zdjęcia co podałeś, jako uzupełnienie mikrolementów, itd.

Tutaj masz rozpiskę jak używać PTA:

http://www.guanokalong.nl/pools.html
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Jeszcze tylko dodam, że to podłoże co zastosowałeś było prawdopodobnie czyste bez nawozów. Jedna tabletka biotabs to zdecydowanie za mało przy takim mocnym i bardzo wydajnym świetle jakiego używasz. W przeliczeniu na 1m2 to jest ponad 400W COB (masz 100W na 0,24m2), czyli odpowiednik 600W HPS! To jest masakra, Ty powinieneś oprócz zwiększonej dawki nawozów, pompować im Co2 przy takim natężeniu światła.

Nie dziwne, że już na starcie kwitnienia, na początkowych zdjęciach widać potężne braki potasu, magnezu i azotu, roslina bardzo głodna, i oczywiście diagnoza różnej maści specjalistów jak zwykle ta sama i niezmienna: popalenie od nawozów.

Polecam Ci nastepnym razem oprócz tabletki, grzybów etc od biotabs które dajesz do podłoża, dodać też jakiś nawóz od guanokalong w proszku, to może być np. fish powder (proszek z ryb), complete organics, albo kombinacja bat guano w proszku i palme tree ashes. To się idealnie nadaje do autopotów. Ewentualnie ziemia organiczna bogata w nawozy typu allmix od biobizz, batmix plagronu, etc.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Raczej nie bardzo się nadaje, bo to nawoz bardziej ogólny - ma tyle samo azotu (N) co potasu (K). Polecam Ci wydać te 30 zł na PTA, bo to typowy nawóz czysto potasowy, możesz po rozpuszczeniu go w wodzie dodać jeszcze 1/3 dawki tego nawozu ze zdjęcia co podałeś, jako uzupełnienie mikrolementów, itd.

Tutaj masz rozpiskę jak używać PTA:

http://www.guanokalong.nl/pools.html

Jeszcze tylko dodam, że to podłoże co zastosowałeś było prawdopodobnie czyste bez nawozów. Jedna tabletka biotabs to zdecydowanie za mało przy takim mocnym i bardzo wydajnym świetle jakiego używasz. W przeliczeniu na 1m2 to jest ponad 400W COB (masz 100W na 0,24m2), czyli odpowiednik 600W HPS! To jest masakra, Ty powinieneś oprócz zwiększonej dawki nawozów, pompować im Co2 przy takim natężeniu światła.

Nie dziwne, że już na starcie kwitnienia, na początkowych zdjęciach widać potężne braki potasu, magnezu i azotu, roslina bardzo głodna, i oczywiście diagnoza różnej maści specjalistów jak zwykle ta sama i niezmienna: popalenie od nawozów.

Polecam Ci nastepnym razem oprócz tabletki, grzybów etc od biotabs które dajesz do podłoża, dodać też jakiś nawóz od guanokalong w proszku, to może być np. fish powder (proszek z ryb), complete organics, albo kombinacja bat guano w proszku i palme tree ashes. To się idealnie nadaje do autopotów. Ewentualnie ziemia organiczna bogata w nawozy typu allmix od biobizz, batmix plagronu, etc.

na sam początek wytknę Ci błąd w obliczeniach, teraz lecę w namiocie 60x60 a zatem jest 0,36m2, więc mamy COB 300W = 400W HPS jak na 1m2, więc w porządku ale jak uważasz inaczej z dobrą matematyką na początku to jestem gotowy na dyskusje :D byle bez błędów w założeniach hehe

napisałem do sklepu czy mają, jak się uda to na dniach powinienem mieć i coś dać pięknym paniom krzoczyskom

hmm wiesz co myślałem o takim kombinowaniu z ziemią ale w końcu pojechałem na lightmixie i samym biotabsie

moje ostatnie 2 grow wpie****iły w pewnej części ziemiorki więc chciałem w tym projekcie lecieć na czystej ziemi z sklepu i małej ilości dodatków żeby nie dawać zasiłków imigrantom w doniczce

skąd brałeś ten fish powder ile tego się daje i jakie koszta etc
gdzie jest pełna informacja jak na tym leciałeś, pytam bo kiełkuje nowe więc wypada będzie wysiać coś i ziemia i mix może być nowy

obecny namiot spoko, myslałem że rozwali boxa ale po nagięciu gałęzi w boki daje to radę bo aż tak bardzo na boki rośliny się nie rozlazły
ciekawe jaki będzie smak z tej organiki i dodatkowych nawozów hmm jak do tej pory nawet mimo przygód moje najlepsze grow, brak przesuszeń przez autopota, wentylacja jest cały czas etc, muszę bardziej pilnować na poparzenia od żarówki następnym razem ale generalnie spoko to leci w takim kombo autopota i biotabsa no może trzeba będzie podnawozić na flo ale to i tak mała cena jak za taką wygodę i jak na razie dobry wynik pozdro

---------- Post Zaktualizowany 08:07 ---------- Data pierwszego postu 07:54 ----------

To masz 8 cob czy 4 puszczone na 0.35A 36v czy 52v? To mnie się coś w obliczeniach pomyliło najwidoczniej :)

czy mógłbyś zmienić nazwę tematu na 0,36m2 i przenieść do normalnych fotorelacji? 0,36 to już chyba nie mikro według kategorii na forum a widzę że ludzi myli

thx z góry !
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
brak potasu to ja tu widze od 1 zdjecia do ostatniego w tym pamietniku hehe niesamowite
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Palm tree ashes to slaby pomysl na uzupelnienie takich niedoborow, bo wolno sie uwalnia. Mozna zrobic top dressing, ale dobrze by bylo podac tez cos w plynie. A PTA plus guanokalong robi robote na flo, jechalem tak bez dodawania niczego wiecej i bylo lepiej niz dobrze.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
W tytule masz 0,24m2, więc tym się sugerowałem. 300W COB takiego jak masz to 450-500 Watt na 1m2, nadal dużo.

Co do smaku - ostatnie 10 - 14 dni lej samą wodę, to smak będzie jeszcze lepszy.

Fish Powder to jeden z nawozów Gunokalong - bardzo dobry właśnie jako zmieszanie na start z jakimś lightmixem czy inną czystą ziemią, wpisz w wyszukiwanie "growshop fish powder" to Ci pokaże sklepy które to mają - a jest ich kilka(naście) w PL.

---

Palm Tree Ashes działa niemal od razu po rozpuszczeniu w wodzie - efekty widać często już w kilka dni.

Robię teraz kolejną fotorelkę gdzie będzie PTA używany w ten sposób, no ale dopiero pewnie za jakieś 2 miesiące jak będzie połowa kwitnienia:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138159-0-81m2-LED-220W-4-x-Purple-Queen-od-RQS
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
[MENTION=87911]fazogastor[/MENTION]
w biotabs tea pk , jest składnik bat guano , i to dodajesz do wody, napowietrzasz itp.

w sumie trzeci tydz flo mi wchodzi i zastanawiam sie jak podać PTA lub samo PK tea zrobie i podleje
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
JOS - super, ale to jest inna forma bat guano, możesz je tak w fabryce przetworzyć, że będzie w płynie. Natomiast jak masz batguano w proszku lub pellecie, to nie nadaje się do rozpuszczania w wodzie. Wejdz sobie na stronę guanokalong i sam zobacz jakie formy stosowania są dla bat guano w proszku - tylko mieszanie z podłożem albo top dressing, nie ma dawkowania dla rozpuszczania w wodzie. Natomiast dla PTA są wskazowki do mieszania z ziemią, top dressingu, oraz rozpuszczania w wodzie. Raz próbowałem bat guano w proszku rozpuścić w wodzie, i szło to jak krew z nosa, może połowa się rozpuściła a reszta została w formie piasku. PTA rozpuszcza się w 90% w wodzie, osadu/piasku jest niewiele.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Popiół ma bliżej do nawozów mineralnych niż organicznych dlatego działa szybko. Można nim nieźle popalić krzaki jak się da za dużo...
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Zgadzam się, ale ma taką formę, że nie zabija mikrożycia w podłożu - oczywiście przy odpowiednim dawkowaniu. Ja żadko daję pełną dawkę do wody, zazwyczaj 1/2 lub 3/4 i stosuje 2-3 razy w drugiej połowie kwitnienia co 10-14 dni. Natomiast tutaj jest sytuacja taka, że tego potasu bardzo brakuje, nawet gdyby raz dał 150% dawki to nic by się nie stało.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
W tytule masz 0,24m2, więc tym się sugerowałem. 300W COB takiego jak masz to 450-500 Watt na 1m2, nadal dużo.

Co do smaku - ostatnie 10 - 14 dni lej samą wodę, to smak będzie jeszcze lepszy.

Fish Powder to jeden z nawozów Gunokalong - bardzo dobry właśnie jako zmieszanie na start z jakimś lightmixem czy inną czystą ziemią, wpisz w wyszukiwanie "growshop fish powder" to Ci pokaże sklepy które to mają - a jest ich kilka(naście) w PL.

---

Palm Tree Ashes działa niemal od razu po rozpuszczeniu w wodzie - efekty widać często już w kilka dni.

Robię teraz kolejną fotorelkę gdzie będzie PTA używany w ten sposób, no ale dopiero pewnie za jakieś 2 miesiące jak będzie połowa kwitnienia:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138159-0-81m2-LED-220W-4-x-Purple-Queen-od-RQS


Stosowalem guanokalonga i tez moge ci to policzyc w latach. Jak chcesz to mozemy sie tez zmierzyc na wielkosc kut*sa jak lubisz porownywac cyferki ;)

Wytlumacz mi jedna rzecz: czym sie rozni wrzucenie guanokalongu do wody, czesciowe rozpuszczenie i podlanie takim roztworem od podsypania i podlania sama woda. Wskaz mi tez gdzie producent pisze, zeby nie dodawac go do wody zamiast tworzyc nowe teorie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ja tez podlewam fish powder rozpuszczony wczesniej w wodzie i dziala tak ze widac efekty



How to use GK Organics Fish Powder:
This product must be mixed with the substrate before planting
Can be used as supplementary nutrient layer to correct deficiencies
To enhance soils, mix Fish Powder with some soil and then put it on the upper layer of the substrate
Can be diluted in water for irrigation
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
ja tez podlewam fish powder rozpuszczony wczesniej w wodzie i dziala tak ze widac efekty



How to use GK Organics Fish Powder:
This product must be mixed with the substrate before planting
Can be used as supplementary nutrient layer to correct deficiencies
To enhance soils, mix Fish Powder with some soil and then put it on the upper layer of the substrate
Can be diluted in water for irrigation

Ale nie porównuj fishpowdera z popiołem. :p Z fishpowdera to najlepiej ACCT zrobić. :p
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
aaa

ze tak powiem mam je wszytskie i uzywam jak trzeba szybko dzialaja i dobrze smakuje


Guanokalong Palm tree Ashes dosage:



In soil: Mix 100ml of product (2 cups) for 15L of substrate during the second week of bloom
In water: Mix 50ml of product (1 cup) with 5L of water. Use every 2 weeks during the flowering stage


If necessary, this product can be combined with other Guanokalong nutrients like Guanokalong Powder, Complete Organics, Fish Powder or Seaweed Powder.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
uho - z Fish Powder można tak robić, jest podane dawkowanie dla wody, zobacz sobie stronkę guanokalongu. Bez sensu jest to robić z batuguano, Lava Worm i chyba jeszcze jednym nawozem.

Natomiast dlaczego nie ma sensu rozpuszczać bat guano albo np. complete organics w wodzie? Wręcz nie tylko nie ma sensu, ale może to być szkodliwe? Wiem ale nie powiem. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to będzie wiedział.

Znowu zmasakrowaliśmy komuś fotorelkę xD
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół