nasiona marihuany

[0,36m2][Honey B][Tangerine Auto][CFL->LED 100W][Autopot Easy2Grow][Biotabs] Mikro zabawy

Wyszukiwarka Forumowa:

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
Sprawdź pH ziemi np przy następnym podlewania zbierz wodę która wyleci dołem i zmierz pH
 
O

OdcieńZieleni

Guest
no wyglądają lepiej

myślałem o oprysku z soli epsom, tytanitu albo asahi sl

oprysk z siarczanu zrobiłbym, na pewno nie zaszkodzi
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Sprawdź pH ziemi np przy następnym podlewania zbierz wodę która wyleci dołem i zmierz pH

Jak juz chcesz doradzic to chociaz zainteresuj sie na czym uprawia dana osoba. Biotabs to pelna organika, bez koniecznosci sprawdzania ph, ec a takze innych parametrow glebowych, bo wszystko za Ciebie robia bakterie zyjace w glebie. Jak widac u pomidora rosliny wychodza na dobra droge, wiec nie ma potrzebny sie martwic.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Sprawdź pH ziemi np przy następnym podlewania zbierz wodę która wyleci dołem i zmierz pH

powiedz mi, czytałeś co napisałem może ? albo tytuł fotorelacji czytałeś ? ciekawi mnie logika pisania takiej porady w tym temacie, wytłumacz
 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
Dobra wyluzujcie, coś musiało krzaka zablokowac a z pH chodzi mi o to że przy odpowiednim pH roślina przyswaja najwięcej potrzebnych dla niej rzeczy, jak jest za wysokie albo za niskie to może i te bakterie w glebie sobie żyją ale korzenie nie przyswajają to co jest potrzebne, ale jeśli te biotabsy robią wszystko za mnie to nie powinno wystąpić takie coś
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Witajcie

Fotki:















Dzień:

Vege 68 dzień dla regulara
Flo 14? dzień dla automata


nie wiem jak to się stało ale po***ały mi się rośliny która jest lewa z prawą, w rezultacie zrobiłem 2 x topping dla automata i właśnie on od 14 dni kwitnie i ma wiele maczug, obszar rozcięcia dał 4 duże łodygi w miejscu jednej

ponadto rośliny 3 tygodnie temu mocno się przypaliły bo przez tydzień kiedy mnie nie było urosły i podotykały CFL 125W która na nie świeciła

poza okresowym dolewaniem wody tyle,

ostatnio ponaginałem gałęzie delikatnie je miażdżąc żeby trochę oddalić od światła

aktualnie lecimy na boxie 60x60x120 i świetle COB Citizen CLU048 1212 i mocy 8x0,35A

ile to jeszcze będzie kwitnąć? na internecie widziałem 65-70 dni na flo więc wypada jeszcze 40-50 dni

jak zwykle mądre :D komentarze etc bardzo mile widziane

pozdro !!
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Ta żółta martwica liści to brak potasu, i to znaczny. Jest to pierwiastek wybitnie potrzebny w drugiej fazie kwitnienia, do której nawet jeszcze nie doszedłeś. Jeżeli szybko nie podasz go roślinom, to zbiór będzie marny.

Polecam np. Palm Tree Ashes od Guanokalong, NPK 1-0-30, to tani organiczny nawóz potasowy z popiołów palm. Rozpuszczasz trochę w wodzie, dobrze mieszasz i lejesz powoli od góry.

Nie za bardzo nadaje się do pojemnika, bo zrobiłby Ci osady i zablokował mechanizm autopota, ale to bardzo dobry organiczny nawóz potasowy który nie zabije bakterii w podłożu, a dostarczy tego co roślinie bardzo brakuje.
 
D

DarkMessiah

Guest
To masz 8 cob czy 4 puszczone na 0.35A 36v czy 52v? To mnie się coś w obliczeniach pomyliło najwidoczniej :)
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Ta żółta martwica liści to brak potasu, i to znaczny. Jest to pierwiastek wybitnie potrzebny w drugiej fazie kwitnienia, do której nawet jeszcze nie doszedłeś. Jeżeli szybko nie podasz go roślinom, to zbiór będzie marny.

Polecam np. Palm Tree Ashes od Guanokalong, NPK 1-0-30, to tani organiczny nawóz potasowy z popiołów palm. Rozpuszczasz trochę w wodzie, dobrze mieszasz i lejesz powoli od góry.

Nie za bardzo nadaje się do pojemnika, bo zrobiłby Ci osady i zablokował mechanizm autopota, ale to bardzo dobry organiczny nawóz potasowy który nie zabije bakterii w podłożu, a dostarczy tego co roślinie bardzo brakuje.
nie wiem czy czytałeś czy gdzieś umknęło ale roślin popaliło 2 tygodnie temu w mniejszym boksie

mam guadalo kanała, podlać je z nim? hmm

To masz 8 cob czy 4 puszczone na 0.35A 36v czy 52v? To mnie się coś w obliczeniach pomyliło najwidoczniej :)

jak na zdjęciu 8xclu48c1212 na 0,35a panie elektryku :)

edit

52v to hmm ile to vat ma :D chyba 100:D tutaj one mają po 35V*0,35=12,15W
wychodzi jakieś 180+ LM/W na takim ustawieniu co mi w sumie pasuje
 
Ostatnia edycja:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
nie wiem czy czytałeś czy gdzieś umknęło ale roślin popaliło 2 tygodnie

To nie wygląda jak "popalenie", tylko jak niedobór potasu (na niektórych liściach widać też braki magnezu - charakterystyczne białe paski), nadmiar nawozów wygląda całkowicie inaczej, spalona jest jedynie końcówka liścia i to najwyżej kilka milimetrów, do tego liście są całe ciemnozielone.

Oczywiście Ty wiesz lepiej, więc obstawiam, że zbierzesz z krzaka po 10g-15g, przypomnę się na końcu i zobaczymy kto miał rację. Powodzenia, bo będziesz go potrzebował.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
To nie wygląda jak "popalenie", tylko jak niedobór potasu (na niektórych liściach widać też braki magnezu - charakterystyczne białe paski), nadmiar nawozów wygląda całkowicie inaczej, spalona jest jedynie końcówka liścia i to najwyżej kilka milimetrów, do tego liście są całe ciemnozielone.

Oczywiście Ty wiesz lepiej, więc obstawiam, że zbierzesz z krzaka po 10g-15g, przypomnę się na końcu i zobaczymy kto miał rację. Powodzenia, bo będziesz go potrzebował.

siema ziomuś, piszesz jak byś był obrażony że zadałem pytanie odnośnie twojej uwagi

odpisałem Ci że roślina była mocno popalona więc odpisałeś ponownie normalna sprawa

na której fotce te popalenia bo może lepiej zobaczę i kolejne pytanie czy leciałeś na biotabsach i takie cuda robiłeś ?

edycja:

takie coś mam w chałupie, pomoże?

https://www.growtent.pl/product-pol...nokalong-Ekstrakt-0-5L-poprawiajacy-smak.html, w sumie ciekawa sprawa poleciałby na batmana pod koniec grow z tym hmm

edit2:

jest te palm tree za 30 zł w sklepie hmmm może się przelecę, pomoże jak dzisiaj doleje tego batmana ?
 
Ostatnia edycja:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Spoko, za dużo po prostu na forum ludzi którym starałem się pomóc a w odpowiedzi pomyje.

Guanokalone Extract może się nadać bo to nawóz organiczny, tyko na stronie nie widzę NPK, a obrazek buteleczki tak mały, że też trudno z niej odczytać ze 100% pewnością.

Więc looknij na opakowanie, jeżeli NPK jest takie, że potas (czyli K) dominuje, to lej. Jeżeli nie to polecam Palm Tree Ashes. Starcza na bardzo długo, bo używasz tylko 2-3 razy, w drugiej połowie kwitnienia, kiedy roślina najbardziej potrzebuje K, i są z tego bardzo fajne efekty.

Nie cofniesz już tej martwicy liści co jest, ale nie będzie się powiększać, i kwiatki będą miały szansę coś spuchnąć.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Takie coś jest

D4704053-8CF4-4615-BBEF-1683C52C40C7.jpeg


Spoko, za dużo po prostu na forum ludzi którym starałem się pomóc a w odpowiedzi pomyje.

Guanokalone Extract może się nadać bo to nawóz organiczny, tyko na stronie nie widzę NPK, a obrazek buteleczki tak mały, że też trudno z niej odczytać ze 100% pewnością.

Więc looknij na opakowanie, jeżeli NPK jest takie, że potas (czyli K) dominuje, to lej. Jeżeli nie to polecam Palm Tree Ashes. Starcza na bardzo długo, bo używasz tylko 2-3 razy, w drugiej połowie kwitnienia, kiedy roślina najbardziej potrzebuje K, i są z tego bardzo fajne efekty.

Nie cofniesz już tej martwicy liści co jest, ale nie będzie się powiększać, i kwiatki będą miały szansę coś spuchnąć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół